Marians Pahars kļūst par Futbola klašu mentoru

Miks Vilkaplāters
Ievietots 01.06.18.

Par Futbola klašu programmas mentoru kļuvis leģendārais Marians Pahars.

Par Rīgas Hanzas vidusskolas un FS Metta kopprojekta “Futbola klases” sistēmas jauno futbolistu mentoru kļuvis leģendārais Latvijas izlases un Anglijas Premjerlīgas kluba Southampton futbolists, bijušais Latvijas izlases treneris Marians Pahars.

Futbola klašu sistēmas nosaukumu arī godās mentora vārds, un turpmāk tās sauks “Mariana Pahara futbola klases“. Marians darbosies ar jaunajiem futbolistiem individuāli, palīdzot ar padomiem karjeras ceļā, kā arī motivēs sasniegt mērķus. Tāpat Marians Pahars sekos līdzi puišu izaugsmei, sniedzot profesionālus ieteikumus, analīzi, veicinot jauno futbolistu izaugsmi un personības veidošanos.

Marians Pahars futbola prasmes ir apguvis tieši Latvijā, jauniešu vecumā trenējoties specklašu režīmā (Futbola klasēm analoģiska sistēma) 9 reizes nedēļā, kā arī nonākot Skonto sistēmā individuālos treniņus profesionālu speciālistu uzraudzībā.

Leģendārais Latvijas futbolists un treneris ir lielisks piemērs jaunajiem futbolistiem, kā izvirzīt un sasniegt visaugstākos mērķus. Kļūstot par Futbola klašu mentorudarbs ar Futbola klašu sistēmas audzēkņiem neapšaubāmi būs milzīgs ieguvums jaunajiem futbolistiem.

*Marians Pahars ir leģendārais Latvijas futbolists un treneris, aizvadījis 129 spēles Anglijas Premjerlīgā, kā arī guvis 42 vārtus, kļūstot par vienu no kluba līderiem un līdzjutēju mīluļiem. Ilgus gadus bijis arī Latvijas valstsvienības uzbrukuma līderis, 75 spēlēs gūstot 15 vārtus. Pēc karjeras beigām sevi apmiecinājis kā prasmīgs galvenais treneris, vairākus gadus esot arī pie Latvijas valstsvienības stūres.

Tā ir lieliska iespēja visiem jaunajiem futbolistiem gūt pavisam jaunu pieredzi un uzzināt ko jaunu. Mēs varam salīdzināt mūsu ceļu ar Latvijas leģendārā futbolista ceļu, smelties padomus un šo ceļu apspriest un izanalizēt. Marians Pahars mums spēs iemācīt daudz ko jaunu, sniegt jaunas perspektīvas, un palīdēs paskatīties no sava skata punkta gan kā futbolists, gan kā treneris.Oskars VientiessRīgas Hanzas vidusskolas Futbola klašu programmas audzēknis Pirms kāda laika aprunājos ar Andri un Ģirtu, kuri piedāvāja man šādu iespēju, izteica šādu ideju par futbola klašu sistēmu. Šobrīd esam gatavi to realizēt īstajā dzīvē, esam vienisprātis un nākuši pie viena kopsaucēja. Esmu priecīgs, ka varu ar savu dalību palīdzēt un pieredzi dalīties ar jaunajiem futbolistiem, iesaistīties viņu futbola dzīvē. Vakar tiešu satiku daļu no puišiem, pats apzinos, ka mans karjeras ceļs visiem ir labs piemērs, jo pats esmu mācījies šāda tipa specklasēs, esmu gājis cauri šadai sistēmai. Viņi ir lieliski puiši, kuri ieklausās, ņem vērā padomus. Dzīve rādīs, kā viņiem izdosies, bet es ticu, ka viņiem izdosies - tie ir ļoti talantīgi puiši. Viennozīmīgi - esmu ļoti pagodināts iesaistīties šādā futbola projektā!Marians PaharsFutbola klašu sistēmas mentors