Rīgas Hanzas vidusskola aicina pieteikties topošos 7.klases skolniekus Futbola klašu programmai

Miks Vilkaplāters
Ievietots 18.04.18.

Rīgas Hanzas vidusskola piedāvā topošajiem 7. klases skolniekiem-futbolistiem pieteikties Futbola klasēm.

Futbola skola Metta un Rīgas Hanzas vidusskolas kopprojekts Futbola klases jau darbojas gandrīz piecus gadus, bet septembrī savas gaitas uzsāks jau sestā izveidotā klase. Tas nozīmēs, ka Futbola klašu sistēma būs pilveidota, sasniedzot pilnu struktūru no 7. līdz 12.klasei. Liela daļa Hanzas vidusskolas futbola klašu skolnieku pārstāv Rīgas reģionās, kā arī Latvijas jaunatnes izlases, atrodoties spējīgāko Rīgas un Latvijas jauno futbolistu vidē.

Vairāki futbola klašu audzēkņi nonākuši arī Virslīgas komandas FK Metta/Latvijas Univesitāte sastāvā.  Svarīgi piebilst, ka FS Metta jau 4 gadus pēc kārtas ir atzīta kā labākā futbola akadēmija Latvijā, radot konkurētspējīgus apstākļus profesionālai izaugsmei.

Futbola klašu projekta mērķis ir talantīgo jauno futbolistu padziļinta futbola apmācība, to apvienojot ar skolas gaitām. Apmācības programmas laikā tiks apgūta nepieciešamā skolas viela, iegūtas specializētas futbola programmas praktiskās un teorētiskās prasmes un veikta personības sagatavošana iespējamās nākotnes profesijas izvēle.

Futbola akadēmijas darba sastāvdaļa ir audzēkņu izglītošana sporta klasēs, jo tas palīdz nodrošināt audzēkņiem nepieciešamo treniņu skaitu. Ar šo klašu palīdzību tiek sagatavoti konkurētspējīgi jaunieši, kuriem ir lieliskas izaugsmes iespējas vidusskolas profesionālās ievirzes programmā, kā arī pēc skolas beigšanas Latvijas Universitātē.

Audzēkņus no 13 gadu vecuma trenē vairāki profesionāļi, kas regulāri papildina zināšanas un savu kompetenci gan Latvijā, gan ārvalstīs. Ar jauniešiem papildus strādā fiziskās sagatavotības treneris, kā arī tiek veikta regulāra medicīnas uzraudzība. Tāpat audzēkņiem ir iespēja stažēties ārzemju akadēmijas un piedalīties augsta līmeņa Eiropas turnīros.

Jāpiebilst, ka futbola klasēs uzņem audzēkņus tikai ar iepriekšēju futbola pieredzi. Jaunās 7. klases skonieku pirmās spēju izvērtēšanas un uzņemšans nodarbības Futbola klasē notiks līdz 5. jūnijam, bet otrās līdz 10. augustam. Tāpat ir iespēja veikt pārbaudes, lai pievienotos 8. un 9. klasei.

Vairāk informācijas – info@fsmetta.lv vai zvanot 29502211.

Mācības futbola klasē man ir devušas vairāk treniņu, kas ir nepieciešami, lai spētu attīstīties augstākā līmenī. Lieliski, ka spēju apvienot mācības ar futbolu, un, protams, vēl vairāk satuvināties ar komands biedriem. Futbola klase man ir palīdzējusi kļūt par labāku futbolistu.Renārs VarslavānsFK Metta/LU un Latvijas U-18 izlases uzbrucējs Futbola klases ir profesionāls virziens, kas nodrošina individuālās meistarības izšķirošo pārsvaru, lai kļūtu par profesionālu futbolistu. Turpināsim attīstīt šo projektu un jau lēnām pārejam uz profesionālo sīkumu pieslīpēšanu visos organizatoriskajos jautājumos, lai zēniem aizvien vairāk būtu iespēja domāt par futbolu uin augstāk līmeņa personības attīsīšanu. Viennozīmīgi varu teikt, ja man pašam 1994. gadā kā 7. klases skolniekam būtu šāda iespēja, es to izmantotu ar lielāko degsmi. Tā ir unikāla iespēja un pieredze, kurā ir kā lielisks pamats visai dzīvei.Ģirts MihelsonsFS Metta un Futbola klašu projekta līdzdibinātājs.