Otrais Rīgas Hanzas vidusskolas Futbola klases pamatskolas izlaidums

Miks Vilkaplāters
Ievietots 15.06.17.

9.jūnijā pamatskolas izlaidumu piedzīvojusi viena no Rīgas Hanzas vidusskolas Futbola klasēm. 

Nedēļas nogalē 9.klases izlaidumu un pamatskolas beigšanu svinēja Rīgas Hanzas vidusskolas Futbola klases, kurā mācījās 16 skolnieki-futbolisti. Šis kādām no Futbola klasēm bija jau otrais izlaidums – pagājušajā gadā pamatskolas beigšanu svinēja 2000. gadā dzimušie.

Īpaši jāatzīmē, ka trīs audzēkņi – Renārs Guliaks, Oskars Bambals un Normunds Uldriķis – pamatskolu beidza ar teicamām sekmēm, iekļūstot starp skolas izcilniekiem. Apsveicam visus audzēkņus ar šo skaisto mirkli, un novēlam spert nākamos soļus un turpināt izaugsmi izglītībā, kā arī futbola laukumā!

Īpašu pateicību jauno futbolistu izaugsmē jāsaka Rīgas Hanzas vidusskolas Futbola klases audzinātājai Lailai Šķudītei par neatlaidīgo darbu, izpalīdzīgo roku, sapratni, allaž gudro padomu un pretimnākšanu. Liela nozīme audzēkņu personību un cilvēcisko īpašību attīstībā bijusi tieši klases audzinātājai.

Futbola klases audzēkņi ikdienā pārstāv FS Metta U-16, U-18 un dublieru komandas, iepriekš prasmes slīpējot arī LFF Talantu skatēs un reģionālajos turnīros Rīgas izlase rindās, kā arī vairāki futbolisti šogad iekļuvuši  Latvijas U-17 izlases kandidātos un tikuši izsaukti uz izlases treniņnometni.

Futbola skola Metta un Rīgas Hanzas vidusskolas kopprojekts Futbola klases jau darbojas gandrīz četrus gadus, un projekta mērķis ir talantīgo jauno futbolistu padziļināta futbola apmācība, to apvienojot ar skolas gaitām. Ar šo klašu palīdzību tiek sagatavoti konkurētspējīgi jaunieši, kuriem vēlāk ir lieliskas izaugsmes iespējas vidusskolas profesionālās ievirzes programmā, kā arī pēc skolas beigšanas – Latvijas Universitātē.

Skolēni šajā klasē, bez šaubām, parādījuši savu mērķtiecību, vairāki no viņiem saņēmuši arī Ministru prezidenta Atzinības rakstu par labām un teicamām sekmēm, beidzot pamatskolu. Katrs no šiem skolēniem sapņo savu mūšu saistīt ar profesionālo futbolu un jau šajos trīs gados viņiem nācies piedzīvot, ka, lai sasniegtu augstus rezultātus, ir daudz un smagi jāstrādā. Jāstrādā gan uz futbola laukuma, gan mācībās. Jo viena joma otru papildina un prasības ir augstas, bet darba grafiks - spraigs. Šo gadu laikā piedzīvotas gan fiziskas traumas, gan balvas un panākumi. Atzīstu, ka šie puiši ir īpaša dzīvesprieka un pozitīvas enerģijas pilni un no sirds novēlu saviem absolventiem izturību tālākajās mācību gaitās, kā arī novēlu iemantot patieso sirds gudrību, kas dzīvē palīdzēs ne tikai futbola laukumā, bet arī citās dzīves jomās. Tāpat izsaku īpašu pateicību par atbalstu klases audzināšanas darbā futbola skolas treneriem Andrejam Gluščukam un Viktoram Mazuram, kā arī ģenerālsekretāram Ģirtam Mihelsonam! Īpašu paldies pelnījusi arī Futbola klases viena no lielākajām atbalstītājām- Laurai Anspukai, kura ar savu iesaistīšanos un iniciatīvām šo trīs gadu laikā palīdzējusi bagātināt klases ārpusstundu dzīvi, organizējot dažādus izglītojošus un radošus pasākumus un projektus. Šodien varam atskatīties un ar prieku atzīt, ka paveikts liels darbs, kā arī skaidri zinām, ka tas ir tikai sākums! Laila ŠķudīteR?gas Hanzas vidusskolas 9.b klases audzinātāja