FK Metta/LU treneris Mazurs: ''Šogad ir ne līdz galam padarīta darba sajūta.''

Reinis Alksnājs
Ievietots 02.12.20.

FK Metta/Latvijas Universitāte nenosargāja čempiontitulu un Dublieru čempionātā palika piektajā vietā.

Ārkārtas situācijas dēļ sezona noslēdzās priekšlaicīgi. Vietu sadalījums turnīra tabulā tika noteikts ar koeficienta palīdzību. Šoreiz gan tas neko nemainīja, jo visas komandas aizvadīja vienādu spēļu skaitu.

18 maču vietā FK Metta/LU aizvadīja 14 spēles, uzvarēja un zaudēja pa piecām reizēm, bet četrreiz spēlēja neizšķirti.

Mettieši aizvadīja vairākas aizraujošas spēles. Pati spilgtākā noteikti bija sezonas sākumā pret FK Tukums 2000/TSS-2 Upesciema stadionā, kas noslēdzās 5:4 par labu FK Metta/LU.

Interesanti, ka lai arī tika gūti deviņi vārti, pārsvars ne reizi nebija lielāks par vieniem vārtiem. Kristofers Rēķis bija spēles galvenais varonis – viņš guva hat-trick un pašā galotnē iesita uzvaru nesošos vārtus.

Vairāk par spēli vari izlasīt ŠEIT.

Zaļi-baltie spēlēja neizšķirti abos mačos pret čempioni RFS-2. Pirmā spēle beidzās 1:1, bet otrā savā laukumā noslēdzās ar krietni aizraujošāku 3:3.

Rīgas Hanzas vidusskolas stadionā RFS-2 sūtīja konkurētspējīgāku komandu nekā ierasts. Uzbrukuma smailē devās Nnamdi Chinonso Offor, kurš šosezon ir Virslīgas septītais labākais bombardieris un pēc sezonas pārcelsies uz MLS klubu Chicago Fire. Viņš arī izcēlās ar hat-trick. Tikmēr FK Metta/LU parūpējās par dramatisku spēli un iesita katra puslaika galotnē.

Četrās neizspēlētajās kārtās mettiešiem vajadzēja tikties ar vicečempioni Valmiera FC-2 savā laukumā (3:2 uzvara Valmierā), Saprtaks Jūrmala-2 izbraukumā (1:0 uzvara savā laukumā), FK Liepāja-2 savā laukumā (1:3 zaudējums Liepājā) un pret FK Jelgava-2 izbraukumā (1:2 zaudējums savā laukumā)

Detalizētāk ar FK Metta/LU komandas rezultātiem Dublieru čempionātā vari iepazīties ŠEIT.

Dublieru čempionātā rezultatīvākais mettietis bija Artjoms Puzirevskis, kurš iesita četrus vārtus un izdarīja trīs rezultatīvās piespēles. Četrreiz vārtu priekšā izcēlās arī Lūkass Vapne.

Abi jaunie spēlētāji aktīvi spēlēja arī FK Metta pirmajā komandā. Vapne piedalījās 17 spēlēs, bet Puzirevskis deviņās.

Vienīgais, kurš spēlēja pilnīgi visās 14 kārtās zaļi-balto rindās Dublieru čempionātā bija Jegors Novikovs. Tāpat kā abi iepriekšminētie spēlētāji, arī viņš šosezon debitēja Latvijas Virslīgā. Novikovs piedalījās divās spēlēs Meistarkomandas rindāš.

12 no 14 spēlēm FK Metta/LU vārtus sargāja Jānis Beks. Viņš noturēja vārtus sausā vienreiz. Beks bija FK Metta otrais numurs un tika pieteikts visām spēlēm, izņemot pēdējām divām. 18 gadus vecais vārtsargs bija sākumsastāvā visās trīs spēlēs pret čempioni Riga FC – abās Virslīgas un kausa izcīņā.

Pa vienai reizei vārtus Dublieru čempionātā sargāja arī Kristians Ločemelis un Ņikita Parfjonovs. Abi nostāvēja sausā sev atvēlētajās spēlēs.

Tikmēr vairāki futbolisti stažējās pieaugušo komandās un startēja 2. līgas sacensībās: Kristers Kļava, Eduards Dreimanis un Krists Putāns spēlēja FK Aliance, bet Jēkabs Šmitiņš, Patriks Punnenovs un Toms Kristiāns Bičevskis pārstāvēja citu 2. līgas vienību FK Priekuļi/Cēsis.

Ar * atzīmēti futbolisti, kas šogad devās laukumā arī FK Metta rindās. 

Šajā sezonā piedzīvojām ļoti dažādus notikumus un emocijas. Sāpīgus zaudējumus, negaidītus neizšķirtus, laimīgas izglābšanās, grūtas uzvaras un viss tas jauktā secībā. Neskatoties uz to, pirmā apļa beigās un otrā apļa sākumā mums bija laba iespēja nostiprināties līderu trijniekā, jo tiešie konkurenti zaudēja punktus. Diemžēl neizmantojām šo iespēju un noslīdējām uz piekto vietu. Sezonas beigu daļā spēlējām nedaudz stabilāk un saglabājam teorētiskas iespējas atgriezties trijniekā, bet čempionāts tika pārtraukts. Līdz ar to komandas rezultāta ziņā šogad ir ne līdz galam padarīta darba sajūta. Tas liek ar lielāku nepacietību gaidīt nākamās sezonas sākumu. Paldies klubam un spēlētājiem par sezonu, novēlu mums visiem veselību, stabilāku un panākumiem bagātu jauno sezonu!Viktors MazursFK Metta/LU galvenais treneris