Virslīgas Dublieru čempionāta apskats

Miks Vilkaplāters
Ievietots 21.12.21.

Virslīgas Dublieru čempionāta sezonu noslēgusi FK Metta/Latvijas Universitāte komanda.

Šogad FK Metta/Latvijas Universitāte startēja Virslīgas Dublieru čempionātā 7 komandu konkurencē.

Elites grupā čempionāts šogad tika aizvadīts divos apļos, jo paralēli liela daļa šī vecuma futbolisti piedalās arī U-18 vecuma grupas jauniešu čempionātā.

FK Metta/LU cīnījās pret Riga FC-2, FK RFS-2, Valmiera FC-2, FK Liepāja-2, BFC Daugavpils-2 un Spartaks Jūrmala -2 komandām.

Mettieši paspēja aizvadīt 11 no 12 spēlēm un izcīnīja piecas uzvaras, izspēlēja divus neizšķirtus, kā arī piedzīvoja četrus zaudējumus. Vārtu attiecība – 42:23.

Tas deva 5. vietu turnīra tabulā – 3. vietā esošā Valmiera FC-2 bija divu punktu attālumā, tāpēc pēdējā kārtā zaļi-baltajiem vēl būtu iespēja pacīnīties par bronzas godalgām.

Starp Top 10 rezultatīvākajiem čempionāta spēlētājiem ierindojās trīs FS Metta futbolisti: Artjoms Puzirevskis ar 10 vārtiem kļuva par sacensību rezultatīvāko spēlētāju, Bruno Melnis ar 7 vārtu guvumiem bija dalīti 5. rezultatīvākais futbolists, bet vēl 5 vārtus pievienoja Oskars Vientiess.

Tikmēr Top 5 spēles laiku komandā sakrāja:

  1. Oskars Vientiess – 810 minūtes;
  2. Gabriels Kirkils – 585 minūtes;
  3. Emīls Aizpurietis – 515 minūtes;
  4. Artjoms Puzirevskis – 480 minūtes;
  5. Ikuto Gomi – 479 minūtes.
Līdzīgi kā iepriekšējā sezonā arī šogad vietu sadalījumu ietekmēja COVID situācija, un arī šogad čempionāts netika izspēlēts līdz galam. Aizvadījām 11 spēles, kopā piedalījās 7 komandas, bet tikai viena no tām aizvadīja visas spēles. Ja skatāmies uz turnīra tabulu, tad pēdējā spēle varēja mainīt situāciju tabulā, jo trim komandām bija līdzīgs punktu skaits, tāpēc līdz ar to varējām uzlabot situāciju turnīra tabulā. Šo kārtu diemžēl neaizvadījām, un 5. vieta septiņu komandu konkurencē nav apmierinošs rezultāts. Principā šosezon punktus dalījām uz pusēm - pusi ieguvām, pusi pazaudējām. Bija spēles, kurās varējām nospēlēt veiksmīgāk un uzlabot savas pozīcijas. Ja ieņemtu 4. vietu, varētu nākamajā sezonā cerēt uz 2 ar klubu saistītām komandām 1. līgas sacensībās. Bet pirms sezonas nezinājām, ka būs tāds lēmums no federācijas puses, tāpēc galvenais uzdevums bija pēc iespējas augstāka vieta, bet neteiktu, ka uzdevums ir izpildīts. Daudz, protams, ir atkarīgs no pieejamajiem spēlētājiem - šogad dublieru komanda vairāk vai mazāk bija čempionāts, kurā startēja spēlētāji ar nepietiekamu spēļu praksi. Bija pāris spēles labākajā sastāvā, bet vairākās spēlēs nācās sastāvu komplektēt no 4 dažādām treniņu grupām. Daudzi spēlētāji debitēja, kas ir patīkami, bet liela spēlētāju mainība nedaudz, iespējams, arī ietekmēja sniegumu. Priecē, ka dublieru čempionāts ļāva spēlētājiem attīstīties. Bija vairākas spēles, kur nācās spēlēt pret pieredzējušiem Virslīgas spēlētājiem, kas vienmēr ir pozitīvs aspekts, kas ļauj spēlētājiem attīstīties. Protams, arī tas ietekmē rezultātu, pazaudējām daudz punktus, un tāpēc rezultāts nav apmierinošs, bet, skatoties uz iesaistīto spēlētāju skaitu, tas ir pozitīvs aspekts. Es uzskatu, ka dublieru komanda izpildīja savu galveno funkciju - dot spēlētājiem iespēju spēlēt augstākā līmenī, kā arī vairākiem spēlētājiem dot papildus spēles minūtes. Paldies visiem spēlētājiem un klubam par aizvadīto sezonu - turpinām strādāt tālāk tikpat neatlaidīgi!Viktors MazursFK Metta/LU galvenais treneris

Novēlam spēlētājiem sekmīgu turpmāko attīstību!