Sezonas pirmajā spēlē pret Spartaks Jūrmala piecas debijas Virslīgā

Miks Vilkaplāters
Ievietots 19.06.20.

Debiju Optibet Virslīgas čempionātā 1. kārtas spēlē piedzīvojuši pieci FK Metta futbolisti.

Aizvadītajā spēlē pret Spartaks Jūrmala debiju Virslīgas čempionātā piedzīvojuši 5 spēlētāji: Helmuts Saulītis, Franklin Joseph, Danilo Perasolli, Sylvin Kayembe un Lūkass Vapne.

Helmuts Saulītis aizvadītajās divās sezonās bija FK Metta otrais numurs, turklāt aizvadītajā sezonā kaldināja FK Metta/Latvijas Universitāte uzvaru 1. līgas B čempionātā.

JDFS Alberts audzēknis mūsu klubam pievienojās 2017. gadā, un 22 gadu vecumā otrdien piedzīvoja debiju Latvijas augstākās līgas čempionātā.

Aizvadītajā spēlē Helmutam pieci atvairīti sitieni, no kuriem trīs ir ieskaitīti kā atvairījumi. Tāpat 1998. gadā dzimušais futbolists izdarījis 43 piespēles, kas ir dalīts lielākais piespēļu skaits starp vārtsargiem 1. kārtā.

Līdz šim Virslīgas čempionātā Meistarkomandas rindās debiju piedzīvojuši deviņi mūsu akadēmijas audzēkņi, kuriem pievienojies arī 16 gadus vecais Lūkass Vapne.

Lūkass ir FS Metta audzēknis, kurš ir izgājis cauri visiem akadēmijas līmeņiem jau kopš 4 gadu vecuma. Arī jaunā futbolista tēvs ir mūsu Meistarkomandas ilggadējs spēlētajs un kapteinis Marsels Vapne.

2003. gadā dzimušais futbolists laukumā pavadīja noslēdzošās 10 minūtes, turklāt spēles izskaņā uzvarēja vairākās svarīgās divcīņās. Latvijas U-17 izlases viens no līderiem

Spēlē pret jūrmalniekiem pirmo oficiālo spēli aizvadījis arī Zviedrijas jauniešu izlašu futbolists Sylvin Kayembe un spēcīgas Brazīlijas akadēmijas izgājušie Danilo Perasolli un Franklin Joseph.

Franklin laizvadīja pilnu spēli, un viņa piespēļu precizitāte sasniedza 92%, bet uzvarēto divcīņu procents bija 57%. Centra aizsargs izprovocēja arī divus noteikumu pārkāpumus.

Tikmēr Sylvin un Danilo laukumā pavadīja 72 un 69 minūtes – Sylvin kā uzbrucējs sasniedza labu piespēļu procentu – 80%, bet Danilo uzvarēja 56% divcīņu. Abiem arī viena precīza atslēgas piespēle.

Ilgi nāca šī debijas spēle, cerēju, ka tā pienāks ātrāk, taču labs nāk ar gaidīšanu. Diemžēl neizdevās izcīnīt uzvaru, taču guvām vērtīgu mācību kā komanda, un strādāsim, lai nākamajās spēlēs izcīnītu uzvaras. Liels paldies klubam un treneriem par uzticību un doto iespēju pierādīt sevi, kā arī vēlos palīdzēt komandai sasniegt izvirzītos mērķus.Helmuts SaulītisFK Metta vārtsargs Sākumā vēlos pateikt lielu paldies visiem treneriem un kluba vadībai par atbalstu un doto iespēju sasniegt pirmo kāpumu lielajā futbolā. Protams, prieks bija debitēt, bet žēl, ka mēs nesasniedzām vēlamo rezultātu. Uztraukuma nebija, jo domas bija tikai par to, lai palīdzētu komandai atspēlēties. Paldies atbalstītājiem, kuri ieradās atbalstīt komandu, kaut arī nācās atbalstīt ārpus stadiona ietvariem - darīsim visu, lai Jūs iepriecinātu 21.jūnijā, spēlē pret FK Liepāja.Lūkass VapneFK Metta pussargs Šī bija saspringta spēle, kurai mēs bijām labi sagatavojušies. Spēlējām labi un gribējām uzvarēt, diemžēl sezonu iesākām ar zaudējumu. Esmu pateicīgs par iespēju sākt spēli, tikt pie pirmajām minūtēm oficiālās spēlēs. Biju gatavs un paldies treneriem par iedoto pārliecību sākt uzreiz sākumsastāvā. Vēlos saglabāt vietu sākumsastāvā un palīdzēt komandai uzvarēt. Čempionātā ir labs līmenis, ātrs temps, un, salīdzinot ar Zviedrijas līgu, lai gan tā ir spēcīgāka, lielas atšķirības nav. Ir novērojamas līdzības, Zviedrijā augšgala klubi ir spēcīgāki, bet Latvijā līmenis ir tiešām labs.Sylvin KayembeFK Metta uzbrucējs Nācās pierast pie futbola atšķirībām, šeit vairāk ir fizisks un spēcīgs futbols, Brazīlijā vairāk tehnisks. Ir jāpielāgojas, bet pirmajai spēlei nebija slikti. Nākamajās spēlēs kā komanda varam pielikt, un ar katru reizi kļūsim labāki. Spēle bija emocionāla, un esmu pateicīgs treneriem par iespēju doties sākumsastāvā. Pirmssezonā jutos labāk, bet apsolu ar katru treniņu un spēli pielikt, palīdzēt komandai izcīnīt uzvaras.Danilo PerasolliFK Metta pussargs Grūta spēle, pirmajā spēlē tas ir saprotams. Spēlējām labi, bija labas sajūtas un emocijas beidzot sākt sezonu. Bija labs pirmssezonas cikls un pārbaudes spēles, bijām gatavi sezonai. Zaudējām, bet nākamajā spēlē gribam uzvarēt - šodien strādājam smagi, rīt strādājam smagi, lai svētdien uzvarētu. Pats jutos labi, domāju, ka arī nespēlēju slikti. Pirms spēles bija emocionāli neliela spriedze, jo tā bija mana pirmā oficiālā spēle šeit, bet ar katru spēli būs labāk. Mēs varam spēlēt labāk, un cīnīsimies par uzvaru!Franklin JosephFK Metta aizsargs