Iļja Korotkovs: "Virslīgā spēles temps ir ātrāks - ir jāpielāgojas!"

Miks Vilkaplāters
Ievietots 10.03.19.

Debiju pirmajā 2019. gada Optibet Virslīgas čempionāta spēlē pret BFC Daugavpils piedzīvojis 18 gadus vecais Iļja Korotkovs.

Aizvadītajās divās sezonās Virslīgas čempionāta Meistarkomandas rindās debiju piedzīvoja seši mūsu akadēmijas jaunie spēlētāji: Renārs Varslavāns, Rihards Ozoliņš, Emīls Birka un Matīss Zēģele, kā arī Jēkabs Lagūns un Normunds Uldriķis.

Šī gada sezonas pirmajā spēlē pret BFC Daugavpils debiju pirmās komandas sastāvā piedzīvoja arī 2000.gadā dzimušais Iļja Korotkovs, dodoties laukumā uz maiņu un aizvadot 40 minūtes.

Iļja ir FS Metta audzēknis, akadēmijas sistēmā pavadot vairāk nekā 6 gadus, kurš aizvadītajās sezonās bijis viens no dublieru komandas līderiem, tomēr debijai Virslīgā patraucēja savainojumi. Tāpat Iļja Korotkovs rudenī Latvijas U-19 izlases rindās devās komandas pamatsastāvā visās EČ kvalifikācijas cikla spēlēs.

Jāatzīmē, ka pirmo spēli FK Metta sastāvā aizvadīja arī nigēriešu centra aizsargs Lukman Zakari. 20 gadus vecais futbolists vakar devās laukumā komandas pamatsastāvā. Zakari 2015. gadā Nigērijas U-17 izlases rindās kļuva par pasaules čempionu, aizvadot visas turnīra spēles.

Patiesībā viss notika ātri un negaidīti, bija nepieciešams veikt piespiedu maiņu, un pat īsti nebija laika uztraukties un domāt par to, ka būs jādodas laukumā. Pie tehniskajām darbībām ir jāpiestrādā - pagriezieni un piespēles uz priekšu, bet debija, nelielais satraukums darbībās nedaudz nospēlēja savu lomu. Jāatzīst, ka arī Virslīgā spēles temps ir ātrāks, grūtāk izsekot līdzi - ir jāpielāgojas. Šo spēli ļoti gribējām uzvarēt, bet diemžēl neveiksmīgi zaudējām. Ir rūgtums pēc spēles - spēlējām labi. Šī ir tikai pirmā spēle, jāsaglabā gan pārliecība, gan ticība sev, un mēs esam gatavi lielām lietām šosezon!Iļja KorotkovsFK Metta pussargs

Lukman Zakari aizvadītajā spēlē pret BFC Daugavpils. Foto: Harijs Toms