Atskats METTAs vēsturē: zīmīgākie notikumi aprīlī

Reinis Alksnājs
Ievietots 12.04.21.

Atcerēsimies FK Metta spilgtākos notikumus aprīļa mēnesī.

Iepriekšējos mēnešu apskatos atzīmējām to, kas padarīja šos mēnešus par īpašiem – septembri (ŠEIT) ar Raimonda Kroļļa debiju Latvijas izlasē, oktobri (ŠEIT) ar triumfu 1. līgā, novembri (ŠEIT) ar nozīmīgiem spēlētājiem, no kuriem klubs atvadījās tajā mēnesī.

Savukārt aprīlis ir īpašs ar METTAs pašu sākumu profesionālajā futbolā jeb pirmo oficiālo spēli.

2007.  gada 29. aprīli FK Metta/LU aizvadīja Latvijas 1. līgas spēli Ilūkstē, kas beidzās 1:0 par labu mājiniecei.

Bildē var redzēt FK Metta/LU pašu pirmo sākumsastāvu:

• no kr. puses, augšējā rinda – Kārlis Putāns, Vladimirs Cīmanis (FS Metta U-10 treneris), Jurijs Višņakovs (vairāk nekā 100 spēles klubā), Mārcis Savinovs, Ivars Gailis (FS Metta U-11 treneris), Antons Astrahancevs;
  • no kr. puses, apakšējā rinda – Jānis Goba (FS Metta U-15 treneris), Einārs Freimanis, Toms Andersons, Maksims Seņs (Latvijas telpu futbola leģenda un rekordists), Marsels Vapne (ilggadējais METTAs kapteinis, viens no pirmajiem ar 100 spēlēm klubā).

Vienu gadu vēlāk – 19. aprīlī – FK Metta/LU Latvijas kausa izcīņā sagrāva FK Kvarcs/Madona ar rezultātu 10:0, kas vēl līdz šim ir kluba lielākā uzvara. Spēlē uguņoja Vapne, kurš iesita četrus vārtus, bet pa diviem atzīmējās Jurijs Višņakovs un 16 gadus vecais Māris Riherts. Jāatzīmē, ka visi trīs var lepoties ar vairāk nekā 100 spēlēm Meistarkomandā.

Savu pēdējo spēli pirmajā komandā Višņakovs aizvadīja 2013. gada 12. aprīlī. Viņš nospēlēja pirmo puslaiku pret Skonto Rīga. Deviņas dienas vēlāk Jurijs pēdējo reizi tika iekļauts pieteikumā, tomēr neizejot laukumā pret FC Jūrmala.

Višņakovs Meistarkomandā pavadīja sešus gadus. Viņa spilgtākais moments noteikti bija spēle pret FK Tranzīts 2007. gadā, kurā viņš iesita četrus vārtus 9:0 uzvarā.

Arī M. Riherts pēdējo reizi FK Metta rindās laukumā izgāja tieši gada ceturtajā mēnesī, 2015. gada 17. aprīļa spēlē pret FK Liepāja.

Sezonu vēlāk Māris savu pieredzi nodeva jaunajiem dublieru komandas futbolistiem, kuru vidū bija arī Emīls Birka, Iļja Korotkovs un Matīss Zēģele, bet šobrīd ir treneris Mārupes SC komandai.

Jāpiemin, ka piecas dienas pirms šī notikuma METTAs pirmajā komandā debitēja Roberts Uldriķis. Šī brīža Latvijas izlases pamatsastāvā uzbrucējs aizvadīja 37 minūtes pret savu akadēmijas laiku klubu Skonto Rīga.

Vērts arī paskatīties uz šī gada aprīli – pagājušonedēļ FK Metta aizvadīja emocijām bagātu spēli pret Riga FC, izcīnot ārkārtīgi grūtu neizšķirtu (1:1). Pēdējās desmit minūtēs mettieši arī uz brīdi bija vadībā pret Latvijas Virslīgas pēdējo trīs gadu čempioni, esot tuvu uzvarai Rīgas derbijā.

Interesanti, ka šī brīža vienīgā METTAs uzvara pret Riga FC nāca tieši aprīlī. 2016. gada trešās kārtas spēlē FK Metta/LU uzveica lauvas ar rezultātu 1:0. Dramatiskus vārtus pašā galotnē iesita Klāvs Bāliņš.

Citi spilgti momenti aprīlī:

• 02.04.2017 FK Metta/LU atspēlējās un ar rezultātu 3:1 pārspēja FK RFS.
  • 14.04.2019 Rihards Ozoliņš gūst pirmos vārtus Meistarkomandas sastāvā pret Spartaks Jūrmala.
  • 27.04.2019 Raimonds Krollis gūst pirmos vārtus Meistarkomandas sastāvā pret Valmiera FC.
  • 30.04.2011 FK Metta/LU atklāj sezonu ar graujošu 6:0 uzvaru pret FK Tukums 2000.