Atskats METTAs vēsturē: zīmīgākie notikumi novembrī

Reinis Alksnājs
Ievietots 05.11.20.

Turpinām atskatīties uz METTAs vēstures zīmīgākajiem notikumiem attiecīgajā mēnesī.

Novembris METTAs vēsturē ir rūgti salds mēnesis. Pēdējos septiņus gadus mettiešiem ir nācies piedalīties pārspēlēs par palikšanu Latvijas Virslīgā. Tomēr jāskatās arī uz pozitīvo – zaļi-baltie nav zaudējuši nevienu no šīm spēlēm (11 uzvaras, trīs neizšķirti).

Pirms diviem gadiem 14. un 17. novembrī FK Metta/LU tikās ar SK Super Nova. Divu spēļu summā mettieši pārliecinoši pārspēja 1. līgas vicečempioni ar rezultātu 10:2.

Intriga pazuda jau pirmajā mačā, kas norisinājās Rīgas Hanzas vidusskolas laukumā. FK Metta/LU iesita septiņus vārtus un uzvarēja 7:2. Tā bija sestā spēle vēsturē un pirmā spēle kopš 2011. gada, kurā Meistarkomandai ir izdevies gūt vismaz septiņus vārtus. Jāpiemin arī, ka šajā mačā savu karjeras pēdējo golu guva METTAs ilggadējais futbolists un kapteinis Kirils Ševeļovs.

Arī 2015. gada novembrī bija iespējams novērot pārliecinošu divu spēļu rezultātu (9:3) mūsu Meistarkomandas labā. Zaļi-baltie iesita trīs vārtus pirmajā pārspēļu mačā pret Valmieras FK/BSS un sešus otrajā. Tajās pārspēlēs pa trīs vārtiem izcēlās Gatis Kalniņš un Roberts Uldriķis.

Tā nebija pirmā reize, kad Kalniņš guva trīs vārtus pārspēlēs. 2013. gadā METTAs uzbrucējs to pat paveica vienā mačā – ar hat-trick pret FB Gulbene otrajā tikšanās reizē. Pēdējos divus vārtus Kalniņš iesita 85. un 88. minūtē, kas pielika punktu FB Gulbene cerībām – 4:2 (5:2 divu spēļu summā).

Tā kā novembrī beidzas Latvijas futbola sezona, tieši šajā mēnesī vairāki METTAs spēlētāji arī noslēguši savu karjeru kluba rindās.

Atskatīsimies uz nozīmīgiem spēlētājiem METTAs attīstībā, kuri pēdējo spēli Meistarkomandā aizvadīja novembrī –

Meistarkomandas ilggadējais kapteinis Marsels Vapne beidza savu METTAs karjeru gandrīz precīzi pirms sešiem gadiem – 2014. gada 8. novembrī. Vapne devās sākumsastāvā pret FK Jelgava (0:3), bet laukumu pameta pēc sarkanās kartītes noraidījumu.

Vapne FK Metta bija jau no pirmajām kluba pastāvešanas dienām. Viņš bija viens no pirmajiem diviem (kopā ar Rūdolfu Puķīti) mettiešiem, kuri sasniedza 100 spēles kluba rindās. Viens no spilgtākajiem Vapnes karjeras momentiem bija 2008. gada Latvijas kausa spēle pret FK Kvarcs. Viņš iesita četrus no METTAs desmit gūtajiem vārtiem un palīdzēja Meistarkomandai izcīnīt kluba lielāko uzvaru – 10:0.

Varētu teikt, ka Marsela METTAs legacy turpina viņa dēls Lūkass Vapne, kurš šogad debitēja Virslīgā.

Interesanti, ka nepilnus divus gadus pēc Vapnes karjeras beigām FK Metta, viņš atgriezās uz laukuma Caramba Rīga rindās. Viņš izgāja uz pilnu spēli pret FK Liepāja kausa izcīņā (2:5).

Mettas ilggadējais aizsargs Rūdolfs Puķītis savai gandrīz desmit gadus ilgajai karjerai Meistarkomandā lika punktu jau minētajās 2015. gada pārspēlēs. Viņš izgāja laukumā abās spēlēs un palīdzēja METTAi izcīnīt graujošu 9:3 rezultātu divu spēļu summā pret Valmieras FK/BSS.

Tāpat kā Vapne, arī Puķītis bija FK Metta/LU komandā jau no pirmajām sezonām. Viņš ir vienīgais spēlētājs Meistarkomandas vēsturē, kurš ir aizvadījis pāri 200 spēlēm zaļi-baltajās krāsās. Bildē redzams 20 gadus vecais aizsargs pirms savas 100. spēles 2011. gadā.

Turpinājumā Rūdolfs paspēja palīdzēt METTAs dublieru komandai 2016. gada sezonā, nododot pieredzi vairākiem šī brīža Meistarkomandas spēlētājiem, bet šobrīd pārstāv 2. līgas klubu FK Aliance.

Gatis Kalniņš, sportazinas.com

Augumā raženais uzbrucējs Gatis Kalniņš FK Metta pavadīja sešas sezonas līdz pameta Meistarkomandu 2017. gadā. Savu pēdējo spēli zaļi-baltajās rindās viņš aizvadīja tā gada 20. novembrī pret FK Progress/AFA Olaine (3:1).

Ar 152 spēlēs un 21 vārtu Virslīgā METTAs rindās, Kalniņš šajos rādītājos ir Meistarkomandas līderis. Kopumā viņš aizvadīja 299 Virslīgas spēles un iesita 52 vārtus. Tādējādi Kalniņam pietrūka tikai viens macš, lai kļūtu par otro spēlētāju līgas vēsturē ar 300 spēlēm.

Zīmīgi, ka savai futbolista karjerai Virslīgā Kalniņš lika punktu tieši pret FK Metta. 2019. gada 9. novembrī uzbrucējs izgāja uz pēdējām septiņām minūtēm Valmiera Glass/ViA sastāvā spēlē, kas beidzās 3:3.

2020. gada sezonā Gatis vēl paspēja uzspēlēt dzimtās Valmieras komandas SK Spēks sastāvā 3. līgas ietvaros.

Image

Tajā mačā arī Kirils Ševeļovs noslēdza savu Virslīgas karjeru. Aizsargs gan piedalījās arī 2019. gada pārspēlēs. 16. novembrī Ševeļovs izgāja savā pašā pēdējā mačā un palīdzēja Meistarkomandai uzveikt SK Super Nova 3:1.

Ar 116 spēlēm, Ševeļovs ir ceturtajā vietā starp spēlētājiem ar visvairāk aizvadītajiem Virslīgas mačiem FK Metta komandā. Komandas veterānu varam atcerēties par viņa iespaidīgo sēriju no 2017. gada 11. marta līdz 2019. gada 27 aprīlim. Šo divu gadu laikā Ševeļovs neizlaida nevienu minūti 60 Virslīgas spēlēs.

Interesanti, ka līdzīgi Vapnem, arī Ševeļovs savā karjeras pašā beigu posmā ieguva sarkano kartīti – pret FK Ventspils (3:3) piecas spēles pirms 2019. gada Virslīgas sezonas beigām. Tā bija Ševeļova vienīgā sarkanā kartīte METTAs rindās.

Tāpat kā vairāki minētie spēletāji šajā rakstā, arī Edgars Vardanjans, karjerai FK Metta rindās lika punktu pārspēlēs. 2016. gada 13. novembrī viņš palīdzēja izcīnīt 1:0 uzvaru pret FK Progress/AFA Olaine. Vardanjans tika nomainīts 61. minūtē pie rezultāta 1:0 un pēdējoreiz pameta laukumu kā mettietis.

Vardanjans METTAi pievienojās jau 1. līgas laikā. Viņš aizvadīja 132 spēles Virslīgā zaļi-baltajās krāsās, kas viņu padara par otro Virslīgas spēlēm bagātāko METTAs vēsturē.

Turpinājumā Edgars pārstāvēja Spartaks Jūrmala un FK Liepāja komandas, kā arī 2017. gadā pārstāvēja Latvijas nacionālās izlases krāsas. Diemžēl veselības likstu dēļ Vardanjans šosezon lika punktu futbolista karjerai.