Atgriežamies mājās - FK Metta nedēļas vidū uzņems FK Liepāja (+7. kārtas fakti un statistika)

Miks Vilkaplāters
Ievietots 04.05.21.

Kārtējo spēli Optibet Virslīgas čempionātā aizvadīs FK Metta komanda.

FK Metta
0 - 3
FK Liepāja

Trešdien, 5. maijā, FK Metta aizvadīs astoto spēli šosezon, atgriežoties Hanzas vidusskolas laukumā mettieši uzņems FK Liepāja.

Savstarpējo spēļu vēsture (ieskaitot Liepājas Metalurgs):

  • Trešdien FK Metta un FK Liepāja satiksies 36. reizi. Tieši tāpat kā ar iepriekšējo pretinieci FK Ventspils, arī pret liepājniekiem visas spēles bijušas Virslīgas ietvaros.
  • FK Metta ir svinējusi astoņas uzvaras pret FK Liepāja, bet tikai viena savstarpējā spēle beidzās neizšķirti.
  • Pirmoreiz abas komandas satikās 2012. gada 6. maijā. FK Metta/LU negaidīti pārliecinoši pārspēja vienu no tā brīža spēcīgākajām komandām un izcīnīja kluba pirmo uzvaru Virslīgā – 4:1.
  • METTAi ir uzvaras pret FK Liepāja četros dažādos stadionos – Rīgas 49. vidusskolas laukumā (divreiz 2012. gadā), Rīgas Hanzas vidusskolas laukumā (2016. gadā), Liepājas Daugavas stadionā (četrreiz no 2016. līdz 2018. gadam), Rīgas Daugavas stadionā (2020. gadā).

Pretinieku spēlētāji, kuriem pievērst uzmanību:

Uz Latvijas izlases marta spēlēm tika izsaukti pieci FK Liepāja spēlētāji – Krišjānis Zviedris, Mārtiņš Ķigurs, Krišs Kārkliņš, Eduards Tīdenbergs un Dāvis Ikaunieks.

Ikaunieks savā Latvijas izlases 30. spēlē guva vārtus pret Turcijas izlasi palīdzēja latviešiem tikt pie vērtīga punkta – 3:3. Viņš ir Latvijas 2018. gada labākais futbolists.

Rītdien laukumā visticamāk redzēsim arī stabilo Virslīgas vērtību Artūru Karašausku. Viņš ir viens no tikai trīs spēlētājiem, kuri ir guvuši 100 rezultativitātes punktus Virslīgā kopš 2004. gada (kad transfermarkt.com sāka apkopot Virslīgas statistiku) – 172 spēlēs viņam ir 67 vārti (7 pret FK Metta) un 42 rezultatīvās piespēles (5 pret FK Metta).

No leģionāriem vērts izcelt Mikhail Gordejchuk un Dmitri Baga. Abi futbolisti savā karjerā ir aizvadījuši vairāk nekā 200 spēles Baltkrievijas spēcīgākajā komandā BATE, kā arī Marko Simič, kurš ir Melnkalnes valstsvienības aizsargs.

Fakti un statistika par 7. kārtu:

  • Katrā no pēdējām trīs spēlēm METTAs akadēmijas audzēknis guva savus pirmos vārtus Meistarkomandā. Pret FK Ventspils to paveica Jegors Novikovs, kurš iesita pašās spēles beigās. Kopumā viņš kļuva par desmito FS Metta audzēkni ar vārtiem Virslīgā.
  • Pirmo vārtu autors pret FK Ventspils bija Lūkass Vapne, tādējādi iesitot savus otros vārtus divās spēlēs. Šosezon viņam ir jau četri rezultativitātes punkti.
  • Pirmoreiz šosezon laukumā izgāja Bruno Melnis. Viņam pietika ar sev atvēlētajām 20 minūtēm, lai atzīmētos ar rezultatīvo piespēli – 17 gadus vecā spēlētāja pirmais rezultativitātes punkts karjerā.
  • Interesants fakts – visi trīs minētie spēlētāji ir šosezon jaunākie, kuri ir izcēlušies ar rezultatīvo piespēli vai vārtiem.
  • Pēc Instat datiem visaugstāk no mettiešiem pret FK Ventspils tika novērtēts Rihards Ozoliņš. 66 minūtēs viņš precīzi izdarīja 24 no 27 piespēlēm, no kurām viena bija rezultatīvā. Viņš arī bija veiksmīgs četros no pieciem izklupienu mēģinājumiem – dalīti sestais labākais rādītājs Virslīgā.

Par līdzšinējo sezonu:

FK Liepāja aizvadītajās sešās spēlēs ir izcīnījusi 9 punktus un atrodas turnīra tabulas 5. vietā.

FK Metta tikmēr ar trim punktiem septiņās spēlēs atrodas 8. vietā.

Abas komandas šosezon pirmo reizi tikās Liepājā sezonas ievadā, kad ar 4:1 uzvaru izcīnīja liepājnieki.

Atgriežamies mājās, kurās jūtam savu līdzjutēju atbalstu un futbola auru – dodamies kārtējā cīņā!

Atgādinām, ka šo spēli nav iespējams vērot stadionā. Gaidāmo spēli tiešraidē varēs redzēt Sportacentrs TV kanālā un portālā.

Novēlam mūsu Meistarkomandai veiksmīgu mājas spēli!

FK Metta – FK Liepāja

Hanzas vidusskolas laukums, Rīga

Trešdien, 5. maijā, 18.00