Fakti un statistika: Spartaks Jūrmala pret FK Metta (2. kārta)

Reinis Alksnājs
Ievietots 24.03.21.

Pagājušajā sestdienā FK Metta piedzīvoja zaudējumu pret Spartaks Jūrmala (0:1). Tādējādi zaļi-baltie sezonu ir iesākuši bez punktiem pirmajās divās kārtās.

Spartaks Jūrmala
1 - 0
FK Metta

Sezonas jaunpienācēji Kristers Čudars, Raens Tālbergs, Yunusa Muritala, Kristers Lūsiņš un Dmitrijs Zelenkovs Tukumā piedalījās savā otrajā spēlē kluba rindās, bet Ikuto Gomi piedzīvoja savu FK Metta debiju. Jāiet pat viens solis tālāk – tā bija viņa pirmā aizvadītā spēle profesionālajā futbolā.

18 gadus vecais Gomi kļuva par ceturto japāņu futbolistu METTAs vēsturē, pievienojoties Takumi Miyazaki, Takato Yamazaki, un Akihiro Takada. Vērts atcerēties Miyazaki pirmos gūtos vārtos Latvijā:

Jau ziņojām, ka pirmajā kārtā FK Metta pret FK Liepāja devās laukumā ar Virslīgas jaunāko sākumsastāvu kopš 2011. gada, pārliecinoši labojot kluba rekordu (vidējais vecums 19,18, iepriekšējais rekords – 19,5). Pagājušonedēļ FK Metta turpināja uzlabot šo ciparu – komandas sākumsastāva vidējais vecums pret Spartaks Jūrmala bija 19,09 gadi.

Salīdzinājumam – ja klāt neskaita mettiešus, 11 jaunāko spēlētāju, kuri ir devušies sākumsastāvā pirmajās divās Virslīgas kārtās, vidējais vecums ir 19,27.

Statistika (Virslīgas 2. kārta):

  • Pēc Instat datiem Jānis Beks tika novērtēts kā labākais METTAs spēlētājs pret Spartaks Jūrmala. Viņš atvairīja visvairāk sitienus no visiem Virslīgas vārtsargiem – 10/11, kā arī nereizi nekļūdījās tuvajās vai vidējā attāluma piespēlēs – 28/28.
  • FK Metta uzrādīja vislabāko uzvarēto gaisa divcīņu procentu – 63% (22/35)
  • Daniels Fedorovičs bija Virslīgas dalīti piektais labākais pārtvertajās bumbās – 13
  • Normunds Uldriķis un Jegors Novikovs bija starp Virslīgas labākajiem uzvarētajās divcīņās aizsardzībā – abiem kopā 18/29
  • Kristers Čudars aizvadīja produktīvu maču – 9/14 uzvarētas divcīņas, 3/3 veiksmīgi dribli, 3 sitieni pa vārtiem, 26/34 precīzas piespēles

Izlašu pārtraukumā Meistarkomanda turpina gatavoties trešās kārtas spēlei pret BFC Daugavpils, kas norisināsies nākamsestdien izbraukumā. Jāatzīmē, ka šobrīd izlašu rīcībā ir 15 mettieši.