Fakti un statistika: BFC Daugavpils pret FK Metta (3. kārta)

Reinis Alksnājs
Ievietots 06.04.21.

FK Metta aizvadītajā sestdienā noslēdza trīs spēļu izbraukuma sēriju ar aizraujošu spēli Daugavpilī. Tikmēr sestdien, 10. aprīlī, FK Metta aizvadīs sezonas pirmo mājas spēli.

Daugavpils FS
3 - 2
FK Metta

Šīs sezonas pirmajās trīs kārtās FK Metta ir guvusi trīs vārtus. Par visiem tiem atbildīgs ir tieši nigēriešu jaunpienācējs Yunusa Muritala.

Pret BFC Daugavpils uzbrucējs guva dubli, abas reizes izlīdzinot spēles rezultātu. Pirms nepilniem diviem gadiem arī Muritala tautietis Lukman Zakari atzīmējās ar diviem vārtiem vienā spēlē. Viņš divreiz iesita pret FK RFS (2:2). Vērts atskatīties uz Zakari izcilo otro raidījumu.

Ar savu pirmo rezultativitātes punktu FK Metta rindās izcēlās Kristers Čudars, kurš izkārtoja Muritala pirmo vārtu guvumu. Savukārt Emīls Birka ar centrējumu palīdzēja gūt komandas otros vārtus. Aizsargam tā ir karjeras ceturtā rezultatīvā piespēle.

Pēc Virslīgas trešās kārtas Lūkass Vapne vairs nav līgas jaunākais spēlētājs. FK RFS uz spēles pēdējām desmit minūtēm pret FK Liepāja izlaida laukumā Niku Sliedi, kurš ir par pusgadu jaunāks nekā Vapne.

Jāpiemin, ka FK Metta spēlē bija tieši pretēja situācija. BFC Daugavpils sākumsastāvā devās Valērijs Afanasjevs, kurš spēles dienā bija Virslīgas otrais vecākais futbolists kopš 2015. gada.

Statistika (Virslīgas 3. kārta):

  • Pēc Instat datiem: Muritala tika novērtēts ar visaugstāko vērtējumu. Ar trīs vārtiem viņš dala Virslīgas rezultatīvākā spēlētāja godu. Papildus vārtu gūšanai, Daugavpilī Muritala bija veiksmīgs driblā – viņš 5 reizes tika galā ar pretspēlētāju.
  • Ārkārtīgi neatlaidīgs aizsardzībā bija Iļja Korotkovs. Viņš savā sezonas pirmajā spēlē 12 reizes pārtvēra pretinieku piespēles, visos 3 gadījumos atbruņoja pretinieku ar izklupienu, kā arī bija pārāks 11/13 aizsardzības divcīņās. Tāpat Korotkovs var lepoties ar savu piespēļu procentu – 91% (40/44), kas bija spēles labākais rādītājs.
  • Produktīvu sniegumu laukumā rādīja Birka. Kā jau tika minēts viņš izdarīja 1 rezultatīvo piespēli, bija precīzs 58/73 piespēļu, uzvarēja 6/11 divcīņas, precīzi izdarīja 2 izklupienus, kā arī 2/3 reizes veiksmīgi uzveica pretinieku ar driblu.
  • Arī atbildīgais par mača pirmo rezultatīvo piespēli Čudars aizvadīja efektīvu spēli. Viņš atzīmējās ar 57/64 piespēļu precizitāti (9/11 tālajās piespēlēs), pats 13 reizes veiksmīgi iestājoties ceļā pretinieku piespēlēm, un bija labāks 13/25 divcīņās.