Fakti un statistika: FC Noah Jūrmala pret FK Metta (11. kārta)

Reinis Alksnājs
Ievietots 25.05.21.

Vakar, 24. maijā, FK Metta svinēja sezonas otro uzvaru – 3:0. Tas bija komandas pārliecinošākais rezultāts kopš 2019. gada. Jau šo piektdien mettieši turpina ar spēli pret Riga FC.

Pēc vienas izlaistas spēles laukumā atgriezās Yunusa Muritala. Nigērietis iesita divus vārtus un nostabilizējās Virslīgas rezultatīvāko spēlētāju 2. vietā. Lai arī viņš vidēji gandrīz vai sit vienreiz spēlē (9 vārti 10 spēlēs), Muritala tik un tā ir otrais aiz Stefan Miloševič (13 vārti).

Yunusa apsteidza Adamu Abdullahi un kļuva par rezultatīvāko nigērieti METTAs vēsturē. Pēc vakardienas viņš arī dala piekto vietu starp rezultatīvākajiem FK Metta spēlētājiem Virslīgā.

Emīls Birka kļuva par vienīgo dzelzs vīru (neizlaidis nevienu minūti šosezon) studentu sastāvā. Otrs spēlētājs ar šādu statusu pirms FC Noah spēles bija Normunds Uldriķis, kuram RTU stadionā tika iedota atpūta.

Ar ceturto rezultatīvo piespēli šosezon izcēlās Lūkass Vapne, tādējādi ielaužoties starp Virslīgas pieciem labākajiem rezultativitātes punktos – 2+4. Savukārt ar trešo rezultatīvo piespēli atzīmējās Jānis Grīnbergs.

Jāatzīmē, ka rādītājā “Dalība vārtu gūšanas uzbrukumos” 4. un 5. vietā Virslīgā ir Vapne un Muritala ar iesaisti 10 un 9 vārtu guvumos, bet 13. vietā čempionātā ir Birka ar dalību 7 gūtajos vārtos.

Pēc transferkmarkt.com apkopotajiem datiem pieci no 11 FK Metta sākumsastāviem šosezon ir jaunākie Virslīgā pēdējo desmit gadu laikā. Jāizceļ, ka vienīgi vairāki METTAs iepriekšējo divu sezonu sākumsastāvi pārspēj pārējos sešus šīs sezonas vienpadsmitniekus .

Statistika (11. kārta):

  • Pēc Instat datiem par 11. kārtas labāko mettieti tika novērtēts Yunusa Muritala. Pateicoties saviem 2 vārtiem viņš ierindojās trešajā vietā Virslīgā pēc dotā vērtējuma.
  • Savukārt otru labāko vērtējumu starp METTAs spēlētājiem saņēma otro vārtu autors Iļja Korotkovs, kurš palika sestais Virslīgā. Viņš izcēlās ar 10 pārtvertajām bumbām, 4/5 veiksmīgiem izklupieniem (dalīti sestais labākais Virslīgā), kā arī uzrādīja augstu piespēļu precizitāti – 32/36.
  • Jānis Grīnbergs sev atvēlētajās 76 minūtēs bija viens no trīs spēlētājiem Virslīgā, kuri izdarīja 2 atslēgas piespēles, kā arī bija viens no pieciem ar 2 veiksmīgiem centrējumiem. Viņš bija arī desmitniekā starp labākajiem driblā4/6.
  • Otro spēli pēc kārtas ar vairāk nekā 20 uzvarētām divcīņām izcēlās Baba Musah – 21/27. Viņš ierindojās otrajā vietā šajā rādītājā, bet bija pats labākais tieši aizsardzības divcīņās – 17/22. Kopumā Baba bija Top 5 gan uz zemes (14/18), gan gaisā (7/9).