Fakti un statistika: FK Metta pret FK RFS (5. kārta)

Reinis Alksnājs
Ievietots 21.04.21.

Svētdien, 18. aprīlī, FK Metta fantastiskā spēlē izrāva neizšķirtu pret FK RFS (3:3).

Tas bija astotais 3:3 neizšķirts FK Metta vēsturē. Arī pret FK RFS šāds rezultāts ir ticis fiksēts – 2007. gada 14. augustā 1. līgas ietvaros.

Spēles pašā pēdējā izspēlē pēc Lūkasa Vapnes izpildītā stūra sitiena neizšķirtu izrāva Iļja Korotkovs. Tie bija jaunā aizsarga pirmie vārti profesionālajā futbolā. Korotkovs kļuva par astoto FS Metta akadēmijas audzēkni, kurš ir guvis vārtus Meistarkomandā. Tikmēr Lūkass atzīmējās ar savu sezonas otro, bet karjeras ceturto rezultatīvo piespēli.

Arī cits METTAs audzēknis Emīls Birka guva vārtus pret FK RFS. Pēc malējā aizsarga izdarītā sitiena/centrējuma, bumba ar rikošeta palīdzību trāpīja vārtos. Jāpiemin, ka piespēli Emīlam pirms šī vārtu guvuma izdarīja tieši Korotkovs.

Ar jau piekto precīzo sitienu šajā sezonā izcēlās Yunusa Muritala. Viņš piecu vārtu robežu Virslīgas sezonā ir sasniedzis visātrāk METTAs vēsturē. Iepriekšējais rekords bija 12. kārtā, interesanti, ka tas tika uzstādīts trīs reizes.

Muritala vārtu guvumā rezultatīvi piespēlēja Jānis Grīnbergs, kurš aizvadīja savu otro FK Metta spēli. Tas bija uzbrucēja karjeras ceturtais rezultativitātes punkts Virslīgā.

Statistika (Virslīgas 5. kārta):

  • Pēc Instat datiem par FK Metta piektās kārtas labāko spēlētāju (ceturto visā Virslīgā) tika atzīts Korotkovs. Papildus 2 rezultativitātes punktiem, Iļja uzvarēja 12/15 divcīņas un ar 11 pārtvertām pretinieku piespēlēm bija dalīti labākais Virslīgā.
  • Arī kopumā FK Metta bija Virslīgas labākā komanda pārtverto piespēļu rādītājā – 67.
  • Muritala ar 1 vārtu guvumu izdevās saglabāt savu pozīciju kā Virslīgas sezonas rezultatīvākais spēlētājs. Viņš bija dalīti labākais uzvarētajās divcīņās uzbrukumā – 11/28, kā arī ierindojās dalītā trešajā vietā veiksmīgajos driblos – 5/5.
  • Normunds Uldriķis parādīja prasmīgu sniegumu – tikai vienreiz neuzvarēja divcīņu – 9/10, precīzi atbruņoja pretinieku ar izklupienu – 1/1, pārtvēra 7 piespēles, tika garām pretspēlētājam ar driblu1/1, tikai divreiz kļūdījās piespēlēs – 15/17, kā arī 10 reizes tika pie brīvas bumbas – šajā rādītājā dalīti septītais labākais Virslīgā.