Atskats METTAs vēsturē: zīmīgākie notikumi oktobrī

Reinis Alksnājs
Ievietots 07.10.20.

Turpinājums rakstu sērijai par METTAs vēstures zīmīgākajiem notikumiem attiecīgajā mēnesī.

Oktobris ir īpašs mēnesis METTAs vēsturē – pirms deviņiem gadiem 30. oktobrī Metta/Latvijas Universitāte sakāva BFC Daugava (3:0) un kļuva par Latvijas 1. līgas čempioni. Šo panākumu Metta/LU sasniedza piecus gadus pēc dibināšanas.

2011. gada sezonā cīņā par Virslīgu Meistarkomanda apsteidza tādas šobrīd Latvijas futbolā pazīstamas komandas kā Rīgas Futbola Skola (tagad RFS), Valmiera FK, Tukums 2000, jau minētā BFC Daugava (tagad BFC Daugavpils) un savā ziņā arī JPFS/Spartaks (tagad Spartaks Jūrmala). Jūrmalnieki gan uzvarēja pārspēlēs un debitēja Virslīgā kopā ar Metta/LU.

Emocijas ir lieliskas, tādā ziņā, ka mēs tik ilgi gājām uz to mērķi. Futbola skolai Metta šī bija piektā sezona, pacietīgi to gaidījām. Principā uz Daugavpili mums līdzi bija atbraukuši arī fani, vismaz 20 līdzjutēju sastāvā, un mēs kopīgi arī nosvinējām šo uzvaru, kuru kopīgi arī esam pelnījuši. Ne tikai futbolisti, bet arī tie cilvēki, kuri strādā mums apkārt, jūt līdzi, domāju, ka arī viņi ir ne mazāk priecīgi un pelnīti ir uzvarējuši šajā 1. līgas čempionātā! Andris Riherts (2011)FK Metta galvenais treneris

Jāizceļ arī cita spēle 2011. gada oktobrī, kas notika precīzi trīs nedēļas pirms 1.līgas triumfa. Metta/LU izbraukumā sagrāva Ogres SC/FK ar rezultātu 8:0, kas ir Meistarkomandas dalīti trešā lielākā uzvara līdzšinējā vēsturē. Ar trīs vārtiem izcēlās Jurijs Višņakovs.

Spēles labākie momenti, hattrick guvēja un trenera komentāri pēc spēles –

Daļa no METTAs čempionvienības komandas bija arī Edgars Vardanjans, kurš nākamo piecu gadu laikā izgāja 132 Meistarkomandas spēlēs Latvijas Virslīgā. Tikai Gatim Kalniņam ir vairāk zaļi-baltajās krāsās.

2016. gada 29. oktobrī Vardanjans aizvadīja savu pirmspēdējo Virslīgas spēli FK Metta/LU sastāvā. Un kas par maču tas bija Armēnijā dzimušajam latvietim. Pie rezultāta 1:0 par labu Meistarkomandai, Vardanjans atņēma bumbu pretinieku aizsargam un skaisti šāva to Ventspils sargātajos vārtos (VĀRTI). Tie izrādījās uzvaru nesošie vārti, jo ventspilnieki otrajā puslaikā vienreiz iesita.

VISAS SPĒLES LABĀKIE MOMENTI

Tā bija pirmā reizi, kad METTAi izdevās uzveikt FK Ventspils. Togad tieši šis zaudējums izdzēsa jebkādas cerības kurzemniekiem izcīnīt Virslīgas titulu.

Neignorēsim arī pirmo vārtu guvēju šajā mačā – Robertu Uldriķi. Tie bija gados jaunā uzbrucēja pēdējie vārti Virslīgā zaļi-baltajās krāsās. Kā reiz, pirmos viņš iesita gandrīz precīzi gadu iepriekš – 2015. gada 31. oktobrī. Uldriķis ar galvu pārspēja Spartaks Jūrmala vārtus un palīdzēja Metta/LU izcīnīt graujošu uzvaru pēdējā mačā pirms pārspēlēm.

Interesants fakts – arī šajā spēlē vārtus guva Edgars Vardanjans, arī pēc Uldriķa vārtiem un arī vārtu augšējā labajā stūrī.

VISAS SPĒLES LABĀKIE MOMENTI

Jāpiemin, ka minētajā mačā pret Spartaks Jūrmala tikai trešo reizi savā profesionālajā karjerā pieteikumā tika iekļauts Rendijs Šibass. Laukumā viņš neizgāja, bet debiju malējais aizsargs gan jau bija nopelnījis – nepilnas divas nedēļas agrāk (2015. gada 19. oktobrī) pret topošo čempioni FK Liepāja.

Šibass ir vienīgais mettietis no 2015. gada komandas, kurš vēl arvien ir Meistarkomandā. Ar 131 maču viņš ir ceturtais spēlēm bagātākais METTAs vēsturē kopš iekļūšanas Virslīgā. Šibass varētu kļūt par trešo šajā rādītājā jau šosezon.

Trešajā vietā ir Kirils Ševeļovs. METTAs leģenda un komandas ilggadējais kapteinis kopā Meistarkomandā aizvadīja piecus gadus un 135 spēles.

Savu 100. maču Ševeļovs aizvadīja 2018. gada 20. oktobrī Liepājā. Pateicoties skaistiem Šibasa vārtiem 87. minūtē, Metta/LU uzveica FK Liepāja izbraukumā otro reizi sezonā (abas 1:0).

https://www.instagram.com/p/BpKafdgnLGq/?utm_source=ig_web_copy_link

Tā bija Ševeļova 49. Virslīgas spēle pēc kārtas, kurā viņš neizlaida nevienu minūti. Aizsargs turpināja šo sēriju līdz pat 2019. gada sezonas devītajai kārtai un noslēdza ar 60 secīgām spēlēm ”dzelzs vīra” statusā.

Citas oktobra nozīmīgākās spēles METTAs vēsturē:

  • 28.10.2012 (Virslīga) Metta/Latvijas Universitāte 3:3 Spartaks Jūrmala – Meistarkomandas visus trīs vārtus guva Mārtiņš Milašēvičs. Viņš ir viens no diviem METTAs hattrick guvējiem Virslīgā
  • 15.10.2016 (Virslīga) Metta/Latvijas Universitāte 3:1 FK Liepāja – METTAs pirmā uzvara pret liepājniekiem Hanzas vidusskolas laukumā