Atskats: FK Metta sezonas atklāšanas spēļu vēsture

Reinis Alksnājs
Ievietots 09.03.21.

Sestdien, 13. martā, FK Metta atklās kluba 15. sezonu Latvijas futbola piramīdā un desmito gadu pēc kārtas Virslīgā.

Pirmajā spēlē FK Metta dosies uz Kurzemi, lai sacenstos ar pagājušā gada Latvijas kausa ieguvēju FK Liepāja.

Šī būs trešā reize, kad studenti savu sezonu uzsāks Liepājā:

 • 2013. gads (29. marts) Liepājas Metalurgs 4:0 FK Metta/Latvijas Universitāte (Liepājas Daugavas stadiona rezerves laukums)

Virslīgas 2013. gada sezonas atklāšanas spēlē mettieši cieta nepatīkamu zaudējumu pret Liepājas Metalurgs. Jāizceļ, ka liepājniekiem tā bija pēdējā pastāvēšanas sezona. Savus karjeras pirmos vārtus Virslīgā guva Jānis Ikaunieks.


 • 2014. gads (21. marts) FK Liepāja 2:1 FK Metta/Latvijas Universitāte (Liepājas Daugavas stadiona rezerves laukums)

Interesanti, ka arī gadu vēlāk FK Metta/LU spēle Liepājā atklāja Virslīgas sezonu. Tā bija jaundibinātās komandas FK Liepāja debijas spēle profesionālajā futbolā. Uz šo maču klātienē bija ieradušies 1050 skatītāji, kas ir otrs visaugstākais rādītājs FK Metta vēsturē.


Atskatīsimies arī uz FK Metta pirmo spēli:

 • 2007. gads (29. aprīlis) Ilūkste 1:0 FK Metta/Latvijas Universitāte (Ilūkstes novada pašvaldības sporta stadions)

Savu pirmo oficiālo spēli FK Metta/LU aizvadīja Illūkstē. Tā diemžēl beidzās 0:1 par labu pretiniecei. Nedēļu vēlāk zaļi-baltie svinēja komandas pirmo oficiālo uzvaru pret OSC/FK 33 (3:1, kluba pirmos vārtus guva Harijs Toms) Latvijas kausa izcīņā, bet pirmo panākumu līgā mettieši izcīnīja 20. maijā pret Jūrmala (4:1).

Ivars Gailis – viens no spēlētājiem, kurš Meistarkomandā bija jau no paša sākuma – pirms nepilna gada intervijā (ŠEIT) dalījās ar savām atmiņām no METTAs debijas sezonas: “‘Atceros pirmo spēli Ilūkstē, bija ļoti grumbuļains laukums. Pirmajā sezonā bijām tikko nokomplektēta komanda, īpaši ilgs nebija arī pirmssezonas sagatavošanās posms. Kopumā pirmais gads bija ļoti interesants, sākumā viss pat ir miglā tīts. Tobrīd bijām pilnīgi jauna komanda.”


Kopumā FK Metta astoņas reizes sezonu ir sākusi izbraukumā, kurās ir izcīnījusi divas uzvaras.

Tās abas studenti izcīnīja kluba pēdējās divās 1. līgas sezonās:

 • 2010. gads (1. maijs) FK Kuldīga 0:5 FK Metta/Latvijas Universitāte (Kuldīgas pilsētas stadions)

FK Metta/LU sagādāja ārkārtīgi rūgtu 1. līgas debiju Kuldīgas komandai. Pa diviem vārtiem iesita Harijs Cepurītis un Kārlis Putāns, bet vienus guva Maksims Kamkins.

Jāizceļ, ka otrā savstarpējā spēle starp abām komandām bija ar vēl pamatīgāku rezultātu – 8:0 par labu METTAi. FK Kuldīga sezonas beigās izkrita no 1. līgas.


 • 2011. gads (30. aprīlis) FK Tukums-2000/TSS 0:6 FS Metta/LU (Tukuma pilsētas stadions)

Mettieši 2011. gada sezonu sāka ar savu pārliecinošāko pirmās spēles uzvaru. Jurijs Višņakovs izcēlās ar hat-trick, Juris Skābardis iesita divus, bet Kalvis Grāveris atzīmējās vienreiz.

Togad FK Metta/LU pirmajās deviņās kārtās uzvarēja astoņas reizes, iesita 34 vārtus, bet ielaida tikai četrus. Lieliskais sākums palīdzēja zaļi-baltajiem sezonu noslēgt ar triumfu 1. līgā.


Interesanti, ka Meistarkomanda sezonu kā mājiniece ir sākusi četros dažādos stadionos – Arkādijas stadionā, Rīgas 49. vidusskolas laukumā, Hanzas vidusskolas laukumā, bet pagājušogad METTAi izņēmuma kārtā nācās spēlēt Daugavgrīvas vidusskolas stadionā.

Arkādijas stadions

 • 2008. gads (4. maijs) FK Metta/Latvijas Universitāte 1:0 FK Jēkabpils SC

FK Metta/LU savu otro sezonu Latvijas futbolā sāka ar uzvaru. Spēles vienīgos vārtus guva komandas kapteinis Ivars Gailis (redzams bildē), kurš bija precīzs pašās beigās.

Gailis tika atzīts par FK Metta 2008. gada labāko spēlētāju. Vērts pieminēt, ka Ivars ir ilggadējs kluba akadēmijas treneris.

 • 2009. gads (1. maijs) FK Metta/Latvijas Universitāte 0:1 FK Jelgava

Netipiski 1. līgai, šajā spēlē stadions bija pārpildīts. Lai arī stadiona ietilpība bija 180 sēdvietas, skatītāju skaits to pārsniedza par vismaz 100 cilvēkiem (sportacentrs.com ziņoja par 300 skatītājiem klātienē).

FK Metta/LU nespēja izmantot vairākas lieliskas izdevības – tai skaitā arī sitiens pa vārtu stabu – un cieta minimālu zaudējumu.


Rīgas 49. vidusskolas laukums

 • 2012. gads (25. marts) FK Metta/Latvijas Universitāte 0:0 FB Gulbene

200 skatītāju priekšā FK Metta Virslīgā debitēja ar sīvā cīņā izspēlētu neizšķirtu pret FB Gulbene. Zaļi-baltie ieguva vēl divus punktus nākamajās trīs spēlēs, bet pie pirmās uzvaras tika devītajā kārtā (4:1 pret Liepājas Metalurgs).


Hanzas vidusskolas laukums

 • 2015. gads (14. marts) FK Metta/Latvijas Universitāte 0:3 FK Ventspils


2015. gadā FK Metta sezonu ievadīja ar maču pret tā brīža čempioni FK Ventspils. Neskatoties uz rezultātu, zaļi-baltie nelika faniem vilties ar savu rādīto futbolu un vairākkārt apdraudēja kurzemnieku vārtus ar pretuzbrukumiem.

 • 2016. gads (13. marts) FK Metta/Latvijas Universitāte 2:1 BFC Daugavpils

Pie pārpildītām tribīnēm un lieliskā atmosfērā FK Metta/LU izcīnīja pirmo un šobrīd vienīgo uzvaru Virslīgas atklāšanas mačā. Ar abiem vārtiem izcēlās Gatis Kalniņš.


Daugavgrīvas vidusskolas stadions

 • 2020. gads (16. jūnijs) FK Metta 1:2 Spartaks Jūrmala

Pagājušosezon pandēmijas dēļ FK Metta nācās sezonu sākt vien jūnijā – visvēlākais sezonas sākums kluba vēsturē. Un pat tad tikai bez skatītājiem.

Neskatoties uz līdzvērtīgo futbolu, mettieši izlaida vadību un palika bez punktiem. Vienīgos vārtus guva Raimonds Krollis, kurš sezonas laikā papildināja savu kontu ar vēl desmit vārtiem.


Tomēr ir jāpiemin, ka Virslīgā FK Metta ir zaudējusi visas piecas atklāšanas spēles izbraukumā. Neveiksmju sērija, kuru jācenšas pārtraukt sestdien.

Neskaitot jau pieminētās spēles Liepājā:

 • 2017. gads (11. marts) FK Ventspils 2:0 FK Metta/Latvijas Universitāte (Ventspils 2. pamatskolas stadions)

 • 2018. gads (1. aprīlis) FK RFS 3:1 FK Metta (RTU stadions)

 • 2019. gads (9. marts) BFC Daugavpils 1:0 FK Metta (stadions Celtnieks)