Atskats METTAs vēsturē: zīmīgākie notikumi septembrī

Reinis Alksnājs
Ievietots 09.09.20.

Katru mēnesi atskatīsimies uz zīmīgākajiem notikumiem METTAs vēsturē.

Svētdien, 6. septembrī, kluba vēsturē tika pāršķirta jauna lapa – Raimonda Kroļļa debija Latvijas izlasē.

METTAs audzēknis Krollis devās sākumsastāvā pret Maltas izlasi un aizvadīja 62 minūtes. Viņš bija salīdzinoši aktīvs uzbrukumā un varēja pat izvirzīt Latvijas izlasi vadībā.

Tomēr pēc izgājiena viens pret viens Kroļļa sitienu atvairīja pretinieku vārtsargs.

Jaunais uzbrucējs nu ir atskaites punkts vienam no kluba sākotnējiem mērķiem – attīstīt futbolistus, kuri ir spējīgi spēlēt uz starptautiskās platformas.

Krollis kļuva par pirmo spēlētāju pieaugušo izlasē, kurš ir izgājis cauri visai FS Metta akadēmijai.

Kad Krollis pievienojās FS Metta sistēmai 2007. gadā, Meistarkomanda aizvadīja savu pašu pirmo sezonu Latvijas pieaugušo futbolā.

Tobrīd FS Metta/Latvijas Universitāte debitēja ar ceturto vietu valsts otrajā pēc spēka divīzijā – 1. līgas čempionātā.

2007. gada 29. septembris vēl arvien ir īpašs datums kluba vēsturē. Tajā dienā studenti ar rezultātu 9:0 pārspēja FK Tranzīts. Par galveno varoni kļuva Jurijs Višņakovs (redzams titulbildē), kurš izcēlās ar četriem vārtiem – trīs no tiem no 38. līdz 48. minūtei.

13 gadus vēlāk šī spēle joprojām ir FK Metta pamatīgākā uzvara līgas ietvaros. Tikai viens mačs pārspēj šo rezultātu – gadu vēlāk METTAs izcīnītā uzvara pret Madonas Kvarcs (10:0) Latvijas kausā.

Togad septembris kopumā bija ārkārtīgi veiksmīgs mēnesis. Meistarkomanda piecās spēlēs izcīnīja četras sausās uzvaras, kopā iesitot 15 vārtus. Vienā mačā gan sanāca ielaist (1:1 pret FK Auda).

Tīri no rezultātu viedokļa tikai divi mēneši METTAs vēsturē var konkurēt ar to septembri – maijs 2010. gadā (10:0 vārtu bilance, 3-2-0 spēļu bilance) un 2011. gadā (16:2 vārtu bilance, 4-1-0 spēļu bilance).

Visos septembros kopā mettieši ir aizvadījusi 48 spēles, kurās izcīnītas 15 uzvaras un 11 neizšķirti. Nozīmīgākās spēles:

• 29.09.2007 (1. Līga) FK Tranzīts 0:9 FS Metta/Latvijas Universitāte – Meistarkomandas lielākā uzvara līgā.
  • 18.09.2010 (Latvijas kauss) FS Metta/Latvijas Universitāte 7:3 FK Tukums 2000 – dalīti rezultatīvākā spēle Meistarkomandas vēsturē.
  • 23.09.2012 (Virslīga) FS Metta/Latvijas Universitāte 4:3 FK Daugava Rīga – šī spēle palīdzēja klubam garantēt palikšanu Virslīgā bez piedalīšanās pārspēlēs. Beigās mettieši palika divus punktus priekšā Daugava Rīga.
  • 30.09.2017 (Virslīga) FK Metta 2:0 FK RFS – šajā spēlē Meistarkomanda pārspēja vienu no titula favorītēm – RFS laukumā izlika sešus izlases futbolistus. Šī bija Gata Kalniņa 150. spēle Virslīgā Mettas sastāvā.
  • 22.09.2019 (Virslīga) FK Metta 3:3 FK Ventspils – Matīss Zēģele 90+1. minūtē guva savus karjeras pirmos vārtus un dramatiski izrāva neizšķirtu. Jāizceļ, ka zaļi-baltie kopš 28. minūtes spēlēja mazākumā.

Kā jau tikko tika minēts, šomēnes īpašu dienu svin Meistarkomandas leģenda Gatis Kalniņš. Uzbrucējs 2017. gada 30. septembra uzvarā pret RFS (2:0) aizvadīja savu 266. Virslīgas spēli kopā, bet 150. zaļi-baltajās krāsās.

Kalniņš aizvadīja vēl divas spēles un lika punktu savai sešus gadus garajai karjerai kluba rindās. Zīmīgi, ka augumā raženais uzbrucējs karjeru noslēdza tieši pret FK Metta 2019. gada novembrī.

Kalniņam pietrūka tikai viena spēle, lai kļūtu par otro spēlētāju ar 300 Virslīgas spēlēm. Interesants fakts – Gatis Kalniņš ir izgājis 60% no visām Meistarkomandas spēlēm Virslīgā (152 no 252).

Tuvākais sekotājs šim rekordam ir Edgars Vardanjans, kurš aizvadīja 132 spēles Virslīgā zaļi-balto rindās. Savukārt no šī brīža mettiešiem tuvākais ir Rendijs Šibass, kuram spēle pret FK Ventspils bija 120. spēle FK Metta rindās Virslīgas ietvaros.