Viktors Mazurs: "Vairāki futbolisti šogad varēja uzņemties lielāku lomu un sasniegt rezultātu!"

Miks Vilkaplāters
Ievietots 27.11.18.

Latvijas Jaunatnes čempionāta sezonu noslēgušas FS Metta U-18 un FK Metta-2 komandas.

Latvijas Jaunatnes čempionāta Elites grupas sezonu noslēguši FS Metta U-18 futbolisti, kā arī mūsu dublieru komanda, FK Metta-2, kuras sacentās attiecīgi 10 un 8 komandu konkurencē.

Kā jau rakstījām Viktora Mazura un Andreja Karpova trenētā dublieru komanda pēdējo kārtā nodrošināja bronzas medaļas, kamēr U-18 vienības futbolisti, kuras kodols bija gandrīz nemainīgs no dublieru čempionāta, ierindojās 5. vietā.

Abos čempionātos bombardieru saraksta augšgalā bija atrodams uzbrucējs Renārs Varslavāns ar attiecīgi 9 un 14 vārtu guvumiem, kā arī Raimonds Krollis ar 8 vārtiem katrā no turnīriem.

Vairāk ar U-18 statistiku var iepazīties ŠEIT
Vairāk ar FK Metta-2 statistiku var iepazīties ŠEIT

Pēc aizvadītās sezonas piedāvājam FS Metta U-18 un FK Metta-2 komandu trenera Viktora Mazura komentāru.

Kopumā U-18 vecuma grupā aizvadītā sezona ir laba pieredze un viela pārdomām, daudzas lietas arī panācām, bet rezultāta ziņā pietrūka tas, ka pret Top 4 komandām izcīnījām punktus tikai pret BFC Daugavpils - uzvara viesos un neizšķirts mājās -, bet pārējās piedzīvojām zaudējumus. Skaidrs, ka vadošie spēlētāji bija aizņemti Virslīgas komandā, kuri pietrūka un pietrūka arī pieredzes - pāriet no laba futbola uz futbolu, kas dod rezultātu. Šajās spēlēs vajadzēja sasniegt rezultātu, bet mēs vēlējāmies rādīt labu futbolu, kas nedaudz iegrieza. Spēlētājiem brīžiem bija jāziedo, to, kas apgūts ikdienā, domas par pirmo numuru, lai iegūtu labvēlīgu rezultātu. Ja sešās spēlēs iegūtu vismaz 3 neizšķirtus, tā vieta tabulā būtu cita, jo no čempionātiem ta atstatums bija pavisam neliels. Sezonas gaitā bija labas spēles uzbrukumā, viesos pret BFC Daugavpils un FK Jelgava, mājās pret FK Liepāja, kur neskatoties uz zaudējumu, demonstrējām futbolu, ko vēlamies redzēt. U-18 vecuma grupā lēni ieskrējāmies sezonas sākumā un zaudējām punktus, un noķert līderus bija grūti, bet to izdevās izdarīt dublieros. Ir arī jāpiemin, ka vairākiem spēlētājiem sezonas sākumā bija vajadzīga šī pāreja no jauniešu un pieaugušo futbolu, kas progresējot ļāva parādīt labu sniegumu dublieru čempionātā pret RFS-2, Riga FC-2 un FK Liepāja-2 komandām, kuru sastāvos daudz spēlēja pirmās komandas spēlētāji. Dublieros no čempioniem atņemt punktus neizdevās, pret FK Ventspils-2 punktus izcīnījām, sezonas beigās tomēr sasniedzām rezultātu. Tie futbolisti, kas iekļuva Virslīgas komandā, atbrīvoja vietu un deva iespēju citiem futbolistiem, kas šogad varēja uzņemties lielāku lomu un sasniegt rezultātu.Viktors MazursFS Metta U-18 un FK Metta-2 treneris