Latvijas Jaunatnes čempionāta apskats: U-14 vecuma grupa

Miks Vilkaplāters
Ievietots 23.11.22.

Latvijas Jaunatnes čempionāta sezonu noslēgušas FS Metta U-14 vecuma komandas.

Šogad U-14 vecuma grupā (2008. gadā dzimušie futbolisti) FS Metta startēja divos sacensību līmeņos: Elites un Meistarības grupās.

Meistarības grupā gan startēja FS Metta un Skanstes SK apvienotā komanda.

Elites grupā šogad čempionāts tika aizvadīts 8 komandu konkurencē divos apļos, kam sekoja vēl divi spēļu apļi Top 6 komandām.

FS Metta cīnījās pret Rīgas FS, Liepājas FS, SK Super Nova, BFC Daugavpils, Riga FC Academy, FK Tukums 2000/TSS un Mārupes SC komandām.

Mettieši pirmajās četrpadsmit spēlēs izcīnīja 9 uzvaras, četras reizes spēlēja neizšķirti, kā arī vienreiz piedzīvoja zaudējumu pret Rīgas FS. Vārtu attiecība – 31:10.

Starp Top 10 rezultatīvākajiem čempionāta bija Olivers Dzenītis un Jegors Olijars ar attiecīgi 7 un 6 vārtu guvumiem.

Top 6 cīņās turnīra otrajā posmā zaļi-baltie pievienoja vēl septiņas uzvaras, taču trīs reizes piedzīvoja arī zaudējumus.

Tas gan neliedza FS Metta futbolistiem pēdējā kārtā pret Riga FC Academy otrā puslaika izskaņā izraut uzvaru un izcīnīt zelta godalgas.

Noslēgumā mūsu komandai 52 punkti, vārtu attiecība 51:19, kā arī pirmā vieta, par 2 punktiem apsteidzot Rīgas FS.

Otrajā posmā ar 7 vārtiem izcēlās Jegors Olijars, bet piecus pievienoja Jēkabs Vītiņš.

Adaptācijas ziņā spēlētājiem šī bija grūta sezona, Pirmo reizi ar komandu strādāja ārzemju treneri, bet, pateicoties pašatdevei un degsmei kļūt labākiem, adaptācija bija veiksmīga. Vairāku spēlētāju individuālais progress šosezon bija ievērojams, un sezonas beigās mums bija iespēja redzēt kolektīvu ar lielisku iekšējo ķīmiju un saliedētību, kas palīdzēja izcīnīt čempionu titulu. Tāpat esmu lepns, ka septiņi spēlētāji tika iekļauti Latvijas U-15 izlases sastāvā UEFA Attīstības turnīrā Portugālē šī gada novembrī. Talantīgo spēlētāju nonākšana izlasē parāda labo spēlētāju un FS Metta akadēmijas darbu. Esmu lepns par ikvienu komandas spēlētāju, kurš bija komandas sastāvā, kā arī vēlu izdošanos arī turpmāk. Mūsu puišiem ir potenciāls kļūt par profesionāliem futbolistiem, un ceru, ka daļa no pamatiem tam būs ielikti arī šosezon. Noslēgumā vēlos pateikties ikvienam cilvēkam klubā, kluba personālam par smago darbu un aizrautību, bez kura nekas nebūtu iespējams.Ruben Fernando Padron Y GeringFS Metta U-14 komandas treneris

Tikmēr Meistarības grupā FS Metta/Skanstes SK futbolisti sacentās 7 komandu konkurencē, spēkojoties pret FK Auda, SK Super Nova/FK Ādaži, Jēkabpils SS, RFS/Nikars Academy, LBF JFK Daugava un Balvu SS.

Šajās spēlēs apvienotā komanda uzrādīja sekojošu bilanci – 8 uzvaras, 2 neizšķirti un 2 zaudējumi, kas deva Meistarības grupas B apakšgrupā 1. vietu!

Apakšgrupas Top 10 rezultatīvāko spēlētāju sarakstā bija 4 mūsu futbolisti – Kārlis Edvards Ertmanis ar 7 vārtu guvumiem, kā arī Gustavs Baltavičs, Adrians Stramkals un Mikus Jānis Bērziņš ar 6 vārtiem.

Tikmēr otrajā posmā FS Metta/Skanstes SK aizvadīja vēl 6 spēles, saglabājot 1. vietu turnīra tabulā ar 33 punktiem.

Otrajā posmā ar 4 vārtiem izcēlās Kristofers Kalniņš, bet divi vārti Raineram Višņevskim.

Spēles standarts, ko spējām parādīt vairākos sezonas posmos, bija labā līmenī. Tomēr lielākais ieguvums šai komandai bija vienotais kolektīvs. Katru reizi, kad puiši vilka zaļo spēļu kreklu, katram bija vienots mērķis, un bija prieks redzēts komandas mentalitāti laukumā un ārpus tā - noskaņojums komandā bija lielisks. Mums izdevās dot iespēju lielai daļai spēlētāju debitēt futbolā 11 pret 11, kas mani ļoti iepriecina, ka visiem bija iespēja iesaistīties un ka šajos mēnešos spēlētāji tiešām progresēja! Gribētu novēlēt visiem futbolistiem veiksmīgu turpmāko futbola ceļu, un ceru, ka puiši turpinās rādīt savu labāko pusi arī turpmāk!Ruben Fernando Padron Y GeringFS Metta/Skanstes SK U-14 komandas treneris

Apsveicam mūsu komandas, trenerus un vecākus ar veiksmīgi noslēgto sezonu!