Latvijas Jaunatnes čempionāta apskats: U-18 vecuma grupa

Miks Vilkaplāters
Ievietots 01.12.22.

Latvijas Jaunatnes čempionāta sezonu noslēgušas FS Metta U-18 vecuma komandas.

Šogad U-18 vecuma grupā (2004. gadā dzimušie futbolisti) FS Metta startēja Elites grupas sacensībās, bet sadarbības klubs Skanstes SK – Meistarības grupas sacensībās.

Elites grupā čempionāts šogad tika aizvadīts divu apļa turnīrā, bet paralēli liela daļa šī vecuma futbolisti piedalās arī Optibet Nākotnes līgas sacensībās.

Sacensības tika aizvadītas 10 komandu konkurencē, un FS Metta cīnījās pret Liepājas FS, BFC Daugavpils, FS Jelgava, Riga FC Academy, JDFS Alberts,  FA Ventspils, RFS/Nikars Academy, Rīgas FS un RFS Akadēmija komandām.

Mettieši aizvadītajās 18 spēlēs izcīnījas 10 uzvaras, reizi spēlēja neizšķirti, kā arī 7 reizes piedzīvoja zaudējumu. Vārtu attiecība – 40:26.

Tas deva 5. vietu turnīra tabulā, bet 3. vietā esošā FS Jelgava atradās 3 punktu attālumā.

Starp Top 20 rezultatīvākajiem čempionāta spēlētājiem ierindojās trīs FS Metta futbolisti: Robins Stērninieks un Aleksejs Petrovs ar 5 vārtu guvumiem, kā arī Emīls Aizpurietis ar 4 vārtiem.

Jāatzīmē, ka no U-18 čempionātā pieteiktajiem futbolistiem Noa Meroža, Alans Kangars, Ņikita Parfjonovs un Bruno Melnis tika izsaukti arī uz Latvijas U-19 izlases treniņnometnēm.

Tikmēr no pieteiktajiem futbolistiem Ņikita Parfjonovs, Noa Meroža un Bruno Melnis paspēja aizvadīt arī vismaz vienu spēli Virslīgas čempionātā.

Gads ir noslēdzies, un esam guvuši labu rūdījumu. Mūsu mērķi bija skaidri sezonas sākumā - 1. - 3. vieta turnīra tabulā, taču nevienu no dārgmetāliem neieguvām. Tāpēc salīzināšu mūs ar tēraudu, kas, kā zināms, ir izturīgs un drošs pielietošanā. Noteikti tiem spēlētājiem, kuri turpinās profesionālo ceļu, šīs īpašības būs ļoti noderīgas, klauvējot neatlaidīgi pie futbolista profesijas durvīm. Ja runā par spēli, tad pozitīvi skatos uz šo aspektu, jo sezonas laikā spējām progresēt kā komanda. Paldies visiem par atbalstu!Jānis GobaFS Metta U-18 komandas galvenais treneris

Tikmēr Skanstes SK Meistarības grupas sacīkstēs Rietumu grupā aizvadīja 12 spēles (pa divām pret JDFS Alberts, AFA Olaine, Babītes SK, Talsu NSS, FK Dinamo Rīga un Futbola Parks Academy).

Sadarbības kluba komanda izcīnīja 4 uzvaras, divreiz spēlēja neizšķirti, kā arī sešas reizes zaudēja. Vārtu attiecība: 25:29.

Rezultatīvāko spēlētāju Top 20 bija divi Skanstes SK futbolisti: Rihards Juhnovičs ar 7 vārtiem, kā arī Kārlis Neimanis ar 4 vārtu guvumiem.

Otrajā posmā futbolisti aizvadīja dueli divu spēļu summā pret SK Super Nova, apmainoties ar 2:1 uzvarām. Tam sekoja 11 metru soda sitienu sērijā, kurā pārāki bija pretinieki.

Lielākajai daļai spēlētāju pirmā pieredze šajā vecuma posmā. Sezonas gaitā spēja pielāgoties fiziski un mentāli pretiniekiem, kuri visās spēlēs vidēji bija vecāki savā vecuma posmā. Ja vieta kopējā konkurencē sezonas noslēgumā neliecina par labu rezultātu, tad sniegums un pašatdeve ir liels ieguvums spēlētāju pašnovērtējumam un pārliecībai. Komandas funkciju pamatprincipi tika ievēroti katrā spēlē, kas personīgi man patika spēlētājos no futbola aspekta. Sezonas gaitā izveidojusies saliedētība sniedza puišiem priekšstatu par komandas darbu, kas palīdzēs nākotnē citās dzīves jomās.Artūrs ZālītisSkanstes SK U-18 komandas treneris

Novēlam veiksmīgu turpmāko spēlētāju attīstības ceļu!