Latvijas Jaunatnes čempionāta apskats: U-15 vecuma grupa

Miks Vilkaplāters
Ievietots 29.11.22.

Latvijas Jaunatnes čempionāta sezonu noslēgušas FS Metta U-15 vecuma komandas.

Šogad U-15 vecuma grupā (2007. gadā dzimušie futbolisti) FS Metta startēja Elites un Meistarības grupās.

Meistarības grupā gan startēja FS Metta un Skanstes SK apvienotā komanda.

FS Metta cīnījās pret JDFS Alberts, SK Super Nova, Riga FC Academy, BFC Daugavpils, Liepājas FS, Rīgas FS un FS Jelgava komandām.

Mettieši pirmajā posmā 14 spēlēs izcīnīja 11 uzvaras, kā arī divreiz spēlēja neizšķirti. Vārtu attiecība – 25:9.

Starp Top 10 rezultatīvākajiem čempionāta spēlētājiem ierindojās Rūdolfs Kļavinskis un Kristaps Mosāns ar attiecīgi 8 un 6 vārtu guvumiem.

Tikmēr otrajā posmā Top 6 komandas izspēlēja vēl divus apļus. FS Metta jau priekšlaicīgi nokārtoja čempionu titulu ar 54 punktiem, par 11 punktiem apsteidzot tuvākos sekotājus JDFS Alberts.

Arī otrajā posmā starp 10 rezultatīvākajiem futbolistiem atradās Rūdolfs Kļavinskis ar Kristapu Mosānu, kuriem pa 5 un 3 vārtiem.

Jāatzīmē, ka šī gada gājuma komanda šogad 12 komandu konkurencē izcīnīja sudraba godalgas Baltijas līgā U-15 vecuma grupā, kurā sacentās labākās Latvijas, Lietuvas un Igaunijas vienības.

U-15 komanda visas sezonas garumā atradās čempionāta līderpozīcijās, tāpat komanda tika BYFL finālā, kur diemžēl tika piedzīvots zaudējums. Finālspēlē parādījām ļoti labu sniegumu, bet dažas neveiksmīgas epizodes un pretinieka individuālā meistarība uzbrukuma noslēguma fāzē izšķīra rezultātu, un zaudējām ar 1:2. Šis zaudējums nedaudz ietekmēja mūsu pārliecību un arī U-15 čempionāta turpinājumu, kur zaudējām dažus punktus un ļāvām pretiniekiem pietuvoties. Ātri tikām galā ar šo situāciju un atguvām zaudēto pārliecību un punktus, kā arī čempionātu pabeidzām ar vairāku punktu atrāvienu no tuvākajiem pretiniekiem un ieguvām zelta medaļas. Jāatzīmē, ka arī vairāki 2007. gadā dzimušie spēlētāji palīdzēja U-16 komandai nodrošināt sudraba medaļas U-16 čempionātā.Viktors MazursFS Metta U-15 komandas treneris

Tikmēr Meistarības grupā FS Metta/Skanstes SK U-15 komanda piedalījās B apakšgrupā, kurā izspēlēja 14 spēles (pret Dienvidkurzemes SS, FK Veina, Vidzemes FC, FS Jelgava-2, FK Auda, LBF JFK Daugava un Jūrmalas SS).

Apvienotā komanda izcīnīja 9 uzvaras, divas reizes cīnījās neizšķirti, bet trīs reizes piedzīvoja zaudējumu. Līdz ar to ar apakšgrupā tika izcīnīta 2. vieta, vārtu attiecība – 49:16.

Rezultatīvākais futbolists apakšgrupā ar 19 gūtajiem vārtiem bija Emīls Bergmanis, bet vēl Top 10 ierindojās Jegors Olijars ar 10 vārtu guvumiem.

Tikmēr otrajā posmā mūsu komanda aizvadīja vēl 8 spēles, kopsummā izcīnot 44 punktus (uzvara apakšgrupā), par 2 apsteidzot tuvākos sekotājus FS Jelgava-2.

Otrajā posmā vēl 7 vārtus guva Emīls Bergmanis (dalīti rezultatīvākais spēlētājs), bet trīs pievienoja Arnis Bandenieks un Andris Raiskums.

Komandai bija laba iespēja sacensties ar spēcīgiem pretiniekiem. Sezona bija pilna kāpumiem un kritumiem. Mums bija brīži, kad spēlējām labu futbolu, kā arī brīži, kad spēle nevedās. Pozitīvi, ka spēlētāju mentālais stāvoklis un pašatdeve bija pāri tam, kas ļāva mums doties uz priekšu. Bija neskaitāmas spēles, kur, spēlējot labu futbolu, spējām atgriezties spēlē arī tad, kad ielaidām pirmie. Tas parāda, ka spēlētāji grib uzvarēt, un novēlu viņiem saglabāt šādu pašu attieksmi arī turpmāk!Ruben Fernando Padron y GeringFS Metta/Skanstes SK U-15 komandas treneris

Apsveicam mūsu komandas, trenerus un vecākus ar veiksmīgi noslēgto sezonu!