Latvijas Jaunatnes čempionāta apskats: U-13 vecuma grupa

Miks Vilkaplāters
Ievietots 22.11.22.

Latvijas Jaunatnes čempionāta sezonu noslēgušas FS Metta U-13 vecuma komandas.

Šogad U-13 vecuma grupā (2009. gadā dzimušie futbolisti) FS Metta kā ierasts startēja gan Attīstības, gan Elites grupas sacensībās.

Šosezon Attīstības grupas čempionātā startēja apvienotā FS Metta/Skanstes SK komanda.

Elites grupā šogad čempionāts tika sadalīts 3 posmos, kopumā FS Metta komandai aizvadot 22 spēles.

Pirmajā posmā FS Metta cīnījās pret Rīgas FS, RFS/Nikars Academy, Futbola Parks Academy, AFA Olaine un FS Jelgava komandām, izcīnot 8 uzvaras desmit spēlēs, sakrājot 25 puntkus, kā arī pārliecinošu vārtu attiecību 39:7.

Šajā čempionāta stadijā starp Top 10 rezultatīvākajiem spēlētājiem grupā bija 3 zaļi-baltie: Aleks Ščerbinskis (otrs rezultatīvākais spēlētājs, 11 vārti), Kristers Egle (6 vārti) un Ernests Ivanovskis-Pigits (5 vārti).

Otrajā posmā trim labākajām grupas komandām pievienojās arī FK Tukums 2000/TSS, Liepājas FS un Ventspils FA komandas. Šajā čempionāta posmā mettieši pievienoja piecas uzvaras un vienu zaudējumu (3:4 pret Ventspils FA), kas deva 2. vietu grupā ar 22 punktiem.

Otrajā posmā komandas rezultatīvākie futbolisti bija Aleks Ščerbinskis ar 6 gūtajiem vārtiem, 4 pievienoja Kārlis Miezis, bet pa trim vārtiem Vladislavam Vareiko un Paulam Pinkulim.

Turpinājumā labākajām trim komandām pievienojās BFC Daugavpils, Riga FC Academy un JDFS Alberts, kur zaļi-baltie atkal izcīnīja 5 uzvaras, bet reizi piekāpās JDFS Alberts, kas noslēgumā patraucēja izcīnīt zelta godalgas.

Noslēdzošajā posmā pa trim vārtiem Miķelim Mennikam un Alekam Ščerbinskim, bet divus pievienoja Ernests Ivanovskis-Pigits.

Līdz ar to debijas sezonā futbolā 11 pret 11 mūsu futbolisti izcīnīja otro vietu un sudraba godalgas, par 2 punktiem atpaliekot no Rīgas FS.

Tikmēr Attīstības grupā FS Metta/Skanstes SK U-13 komanda piedalījās Ziemeļu apakšgrupā.

Zaļi-baltie kopumā aizvadīja 8 spēles: mājās un izbraukumā pret MFKA Carnikava, RFS/Nikars Academy, Limbažu Novada SS un BFK Salaspils/Daugava.

Mūsu futbolisti izcīnīja 7 uzvaras un vienīgo zaudējumu piedzīvoja pret MFKA Carnikava, kas apakšgrupā ierindojās otrajā vietā.

Ziemeļu apakšgrupas rezultatīvāko spēlētāju sarakstā ir 5 mettieši: Vladislavs Vareiko (11 vārti, rezultatīvākais futbolists), Jānis Augulis un Kristaps Kirilins (pa 5 vārtiem), Nazars Maļeckis un Aksels Ozoliņš (3 vārti).

Otrajā posmā apvienoto komandu sagaidīja vēl divas spēles pret Rēzeknes FA (divas uzvaras) un BFC Daugavpils (uzvara un zaudējums), kas deva pirmo vietu arī otrajā posmā (līdzi nāca 2 uzvaras pret RFS/Nikars Academy).

Četrus vārtus otrajā posmā guva Vladislavs Vareiko, bet divus pievienoja Reinis Ozols.

Apsveicu puišus ar pirmo sezonu futbolā 11 pret 11. Sezona bija gara un interesanta, un beidzot pēc Covid-19 pauzes varējām noslēgt sezonu līdz galam, kā arī izbraukt ārpus Latvijas. Šīs sezonas rezultāts ir pozitīvs, bet liekas, ka darbiņš līdz galam netika izdarīts. Domāju, ka puišiem pēc šīs sezonas būs vēl lielāks stimuls cītīgi strādāt un nākamgad čempionātu noslēgt pārliecinoši un bez astītēm. Paldies puišiem un paldies vecākiem, ka atbalstījāt visas sezonas garumā. Tagad pelnīta atpūta, un jau janvārī sāksim gatavoties nākamajai sezonai!Jānis RihertsFS Metta U-13 komandas treneris

Apsveicam mūsu komandas, trenerus un vecākus ar veiksmīgi noslēgto sezonu!