FS Metta U-15 komandas treneris Gluščuks: ''Spēles satura ziņā bijām labākā komanda''

Reinis Alksnājs
Ievietots 19.11.20.

Elites U15 grupā FS Metta jaunieši finišēja trešajā vietā. Neliels rūgtums ir jūtams, jo zaļi-baltie noslēdza ar visvairāk punktiem.

Ārkārtas situācijas dēļ sezona noslēdzās priekšlaicīgi, un vietu sadalījums turnīra tabulā tika noteikts ar koeficienta palīdzību. Koeficients tika izrēķināts, sadalot komandas iegūto punktu skaitu ar nospēlēto spēļu skaitu. Lai arī FS Metta U-15 ieguva par trīs punktiem vairāk nekā BFC Daugavpils, ar to nepietika titulam, jo zaļi-baltie arī aizvadīja par trīs spēlēm vairāk.

Visas FS Metta spēles beidzās ar uzvarētāju – deviņās spēlēs ar mettiešu uzvaru, bet četras reizes ar pretinieku (jāizceļ, ka neizšķirtu arī kopumā bija ārkārtīgi maz U15 grupā – tikai trīs no 48 mačiem). Jāuzteic tieši veikums pret abām līderēm, jaunie mettieši izcīnīja divas uzvaras pret BFC Daugavpils (3:1, 3:2) un vienu pret JFC  Riga (2:0).

FS Metta palika viena spēle neizspēlēta – pret FK Tukums 2000/TSS. Tikmēr pirmo divu vietu īpašnieces neaizvadīja nevienu no abām savstarpējām spēlēm.

Detalizētāk ar FS Metta komandas Elites grupas rezultātiem vari iepazīties ŠEIT.

FS Metta U15 labākais vārtu guvējs Elites grupā bija Linards Liepiņš, kurš iesita sešus vārtus, bet otrs labākais bija Edgars Sajenko, kurš iesita piecreiz. Katrā spēlē laukumā izgāja aizsargs Alans Kangars, bet 12 no 13 kārtām zaļi-balto vārtsargs bija Maikls Rūmanis. Viņiem sanāca īpaši veiksmīgs augusts un septembris, divu mēnešu laikā ielaižot tikai divus vārtus un palīdzot uzvarēt visus septiņus mačus.

Astotajā un devītajā februārī FS Metta U15 komanda piedalījās Riga City Cup, kurā ieguva otro vietu. Pirmajā posmā jeb grupu turnīrā FS Metta uzvarēja trīs spēles (3:0 pret Liepājas FS, 1:0 pret dāņu Lyngby Boldklub, 1:0 pret leišu BFA Vilnius), bet vienreiz zaudēja (0:2 pret igauņu JK Parnu Vaprus).

Pusfinālā mettieši izslēdza poļu KS Lechia Gdansk (0:0, 11m 3:2), bet finālā otrajā tikšanās reizē pret Lyngby Boldklub cieta sakāvi (0:4). Par turnīra labāko aizsargu tika atzīts METTAs Kangars.

Detalizētāk ar Riga City Cup rezultātiem vari iepazīties ŠEIT, bet informāciju par visiem METTAs vārtu guvējiem vari iegūt ŠEIT.

Uz Latvijas U15 izlasi septembrī notikušajam turnīram Sanmarīno tika izsaukti seši FS Metta futbolisti – aizsargi Roberts Laurovs, Roberts Krūms un Alans Kangars, pussargi Vadims Cvetkovs un Kristaps Grabovskis, kā arī uzbrucējs Aleksejs Petrovs.

Uzskatu, ka rezultātu ziņā šī sezona varēja būt veiksmīgāka, nekā iegūtā trešā vieta Latvijas čempionātā, kaut gan tā bija augstāka nekā 2019. gada sezonā. Domāju, ka spēles satura ziņā bijām labākā komanda. Tas tiešām iepriecināja. It īpaši labs nogrieznis bija augustā un septembrī, kad guvām 7 uzvaras pēc kārtas. Paldies futbolistiem par teicamo attieksmi un pašatdevi! Novēlu arī turpmāk progresēt!Andrejs GluščuksFS Metta U-15 galvenais treneris

Tikmēr Attīstibas U15 B grupā SS Metta izcīnīja otro vietu. Zaļi-baltie uzvarēja piecas no astoņām spēlēm un palika deviņu punktu attālumā no FS Nikars/Rakari. Līdere gan paņēma maksimālo punktu skaitu.

Ir jāpiemin, ka abās spēlēs pret FS Nikars/Rakari METTAs jaunieši nepadevās bez cīņas.

Pirmajā savstarpējā spēlē RTU stadionā topošā čempione iesita mača vienīgos vārtus pēdējās desmit minūtēs. Savukārt otrajā tikšanās reizē SS Metta sākumā pat bija vadībā 2:0, pateicoties diviem Kristapa Strupiša vārtiem. FS Nikars/Rakari gan spēles laikā nolauza mettiešus un uzvarēja 5:2.

Diezgan netipisks rezultāts bija vērojams starp SS Metta un Rīgas FS. Lai arī pirmajā tikšanās reizē zaļi-baltie izlaida 2:0 vadību un zaudēja, otrajā savstarpējā mačā tikai 11 dienas vēlāk SS Metta iesita 15(!) vārtus un uzveica Rīgas FS 15:4. METTAi bija deviņi dažādi vārtu guvēji, viens ar hat-trick (Aleksis Biziks) un viens ar pokeru (Strupišs).

Attīstības komandas galvenais treneris Mārtiņš Klincārs izcēla labo realizāciju šajā spēlē, kā arī motivāciju atspēlēties Rīgas FS par iepriekšējā mača rezultātu.

Detalizētāk ar SS Metta komandas attīstības grupas rezultātiem vari iepazīties ŠEIT.

Līdzīgi kā iepriekšējos gados, arī šajā Attīstības U15 grupas čempionātā SS Metta komanda tika veidota no dažādu treniņgrupu un attiecīgā vecumposma futbolistiem. Kopumā vismaz vienu spēli aizvadīja 29 dažādi spēlētāji. Lai arī B apakšgrupā palikām otrie un finālposmam nekvalificējāmies, iepriecināja futbolistu attieksme pret gatavošanos katrai spēlei, kā arī demonstrētais spēles saturs un līmenis. Izšķirošajās spēlēs pietrūka meistarības uzbrukuma noslēguma fāzē, kas, manuprāt, arī izšķīra vietu sadalījumu apakšgrupā. Paldies puišiem par sezonu! Novēlu visiem saglabāt augsto motivācijas līmeni treniņos un turpināt gūt prieku no futbola spēles. Turpinām pilnveidoties!Mārtiņš KlincārsSS Metta U-15 Galvenais treneris