FS Metta U-14 treneris Goba: ''Paldies klubam un vecākiem par ļoti pašaizliedzīgu darbu mūsu jauno spēlētāju audzināšanā un attīstīšanā!"

Reinis Alksnājs
Ievietots 16.11.20.

METTAs 2006. gadā dzimušo futbolistu komanda noslēdza sezonu ar Latvijas U-14 čempiontitulu.

Par 2020. gada Elites U-14 vecuma grupas čempioni ir atzīta FS Metta U-14 komanda. Ārkārtas situācijas dēļ sezona noslēdzās priekšlaicīgi, un vietu sadalījums turnīra tabulā tika noteikts ar koeficienta palīdzību. Koeficients tika izrēķināts, sadalot komandas iegūto punktu skaitu ar nospēlēto spēļu skaitu.

Elites U-14 grupā FS Metta aizvadīja 12 spēles ieplānoto 14 vietā. Jaunie mettieši uzvarēja deviņas no tām (pārliecinošākās: 7:2 un 5:0 pret FS Jelgava, 6:1 pret BFC Daugavpils), zaudēja divreiz (abas 0:1 pret JDFS Alberts), bet viens mačs noslēdzās neizšķirti (1:1 pret Babītes SK). Tādējādi FS Metta finišēja ar 28 punktiem, par diviem vairāk nekā tuvākajai sekotājai JDFS Alberts jauniešu komandai. Kā var redzēt tabulā, zaļi-baltie aizvadīja pat par vienu spēli mazāk.

Sezonas rezultatīvāko uzvaru mettieši izcīnīja Rīgas Hanzas vidusskolas laukumā pret FS Jelgava (7:2). Tā ir Elites U-14 grupas 2020. gada sezonas dalīti rezultatīvākā spēle. Jāņa Gobas trenētā komanda arī Jelgavā svinēja piecu vārtu uzvaru (5:0). Tajā mačā laukumā no rezervistu soliņa devās Dilans Mihejevs, kurš otrajā puslaikā iesita trīs vārtus 15 minūšu intervālā.

Par Elites U-14 grupas otru rezultatīvāko spēlētāju kļuva FS Metta pussargs Ralfs Pakulis, kurš iesita deviņus vārtus. Ar diviem precīziem raidījumiem un septiņām rezultatīvajām piespēlēm atzīmējās Sergejs Motiļs. Tikmēr pa četriem vārtiem un trīs rezultatīvām piespēlēm izcēlās Kristaps Romanovs un Renē Baumanis.

Četrreiz iesita arī jau pieminētais Mihejevs. Visās spēlēs vārtus sargāja Toms Tolmanis, bet aizsardzībā spēlēja komandas kapteinis Romanovs. Ar viņu palīdzību FS Metta vārti palika neskarti piecos mačos. Katrā zaļi-balto spēlē piedalījās arī pussargs Hugo Jesse.

Detalizētāk ar FS Metta Elites grupas komandas rezultātiem vari iepazīties ŠEIT.

2020. gadā FS Metta U-14 komanda piedalījās arī divos turnīros – trīs dienu Riga Cup (janvārī) un divu dienu Riga City Cup 2020 (februārī).

Mettieši izcīnīja otro vietu Riga Cup. Zaļi-baltie pārliecinoši uzvarēja pirmā posma apakšgrupā, kur sacentās ar trīs skandināvu klubiem – Zviedrijas Jarlabergs IF (4:1), Somijas FC Honka (2:0) un Norvēģijas NF Academy West (6:0). Pusfinālā FS Metta tikās ar ukraiņu komandu DJUŠR Lutsk. Spēles pamatlaiks noslēdzās 1:1, bet pēcspēles sitienu sērijā zaļi-baltie izcīnīja uzvaru. Tomēr finālā METTAs jaunieši zaudēja Sanktpēterburgas Zenit (0:3). Jāpiemin, ka, neskatoties uz rezultātu, lielāko spēles daļu tieši mettiešiem piederēja neliels pārsvars.

Detalizētāk ar Riga Cup rezultātiem vari iepazīties ŠEIT, bet informāciju par visiem METTAs vārtu guvējiem vari iegūt ŠEIT.

Tik veiksmīgs gan neizvērtās Riga City Cup, kurā jaunie mettieši noslēdza piektajā vietā. FS Metta U-14 gan sāka teicami un uzvarēja pirmās divas apakšgrupas spēles (4:0 pret igauņu FC Tiigrid un 2:0 pret leišu FK Garliava). Tomēr turpinājumā zaļi-baltie zaudēja Lietuvas klubam BFA Vilnius (1:2) un FS Jelgava (0:4).

Tādējādi FS Metta netika pie iespējas otrajā posmā cīnīties par medaļām. Tā vietā METTAs jaunieši piedalījās pusfinālā par piekto vietu, ko arī veiksmīgi izcīnīja (0:0, 11m 2:1 pret Riga FS un 1:1, 11m 5:4 pret FK Paņevežys).

Detalizētāk ar Riga City Cup rezultātiem vari iepazīties ŠEIT, bet informāciju par visiem METTAs vārtu guvējiem vari iegūt ŠEIT.

Augustā uz Rīgas U-14 reģionālās izlases treniņiem tika izsaukti astoņi FS Metta futbolisti – uzbrucēji Renē Baumanis, Sergejs Motiļs, Ralfs Pakulis, pussargi Klāvs Jēkabsons, Raitis Bomis un Hugo Jesse, aizsargs Kristaps Romanovs un vārtsargs Toms Tolmanis.

Kā jau visiem, šis gads gan ikdienas dzīvē, gan arī futbolā ir un turpina risināties ar neparastu pieredzi un apstākļiem. Tajos pielāgošanās un prasme attīstīt sevi nākotnes realitātei ir liela māksla. Ja runā par U-14 futbolistu sezonu, tad varu noteikti būt apmierināts ar mūsu lokālajiem mērķiem. Esam ieguldījuši labu darbu treniņprocesā un uzvarējuši Latvijas čempionātu divus gadus pēc kārtas. Tas noteikti raksturo spēcīgu kolektīvu un spēlētājus.

Bet ja skatāmies plašāk, tad ļoti liels mīnuss ir tas, ka šobrīd esam bez starptautiskās pieredzes. Šī gada sākumā izdevās aizvadīt tikai pāris spēles pret ārzemju pretiniekiem. Šī pieredze ir neatsverama, starptautiski sacenšoties iegūstam reālo bildi par mūsu šī brīža sagatavotību, kā arī nākotnes iespējām uz profesionāla futbolista attīstīšanu.

Gribu teikt paldies klubam un vecākiem par ļoti pašaizliedzīgu darbu mūsu jauno spēlētāju audzināšanā un attīstīšanā. Tagad pats svarīgākais ir veselība un cerība, ka nākamais gads būs pilnvērtīgs. Taču tas nenozīmē, ka nepratīsim atrast sevī maksimumu, ja apstākļi mūsu ikdienu atkal sarežģīs! Turamies kopā!Jānis GobaU-14 galvenais treneris