FS Metta U-13 treneris Kvačovs: "Katrā spēlē parādījām vēlēšanos uzvarēt pārliecinoši!"

Reinis Alksnājs
Ievietots 14.11.20.

FS Metta U-13 Elites komanda 2020. gada sezonā bija teicama, un jaunie mettieši izcīnīja uzvaras visās 11 spēlēs.

FS Metta U-13 Elites komanda kļūst par 2020. gada čempioniem. Ārkārtas situācijas dēļ sezona noslēdzās priekšlaicīgi, un vietu sadalījums turnīra tabulās tika noteikt ar koeficienta palīdzību. Koeficients tika izrēķināts, sadalot komandas iegūto punktu skaitu ar komandas nospēlēto spēļu skaitu.

Elites A apakšgrupas pirmajā posmā FS Metta ierindojās pirmajā vietā ar maksimālajiem 24 punktiem un lielisku 49:3 vārtu bilanci astoņās spēlēs. Zaļi-baltie katrā spēlē rādīja parliecinošu futbolu. Kā pats U-13 komandas treneris Romāns Kvačovs raksturo sezonu – komanda spēlēja ātri, ar lielu bumbas kontroli un daudzām individuālajām un komandas darbībām. Otrajā posmā par 1.-4. vietu FS Metta U-13 komanda aizvadīja trīs spēles plānoto piecu vietā – divreiz pret Liepājas FS un vienreiz pret FK Spartaks/SK Supernova (no pirmā posma tika ņemta līdzi arī uzvara pret BFC Daugavpils). Jāizceļ, ka Kvačova trenētā komanda uzvarēja visās Latvijas jaunatnes čempionāta spēlēs.

Par Elites A apakšgrupas rezultatīvāko spēlētāju kļuva FS Metta uzbrucējs Rūdolfs Kļavinskis, kurš iesita 16 vārtus un tuvāko sekotāju pārspēja pa trīs raidījumiem. Viņš iesita vienreiz arī otrajā posmā, kā arī kopā izdarīja 11 rezultatīvās piespēles. Zaļi-baltajiem rezultatīvs bija arī pussargs Krists Komorovskis, kurš pirmajā posmā bija apakšgrupas ceturtais rezultatīvākais spēlētājs ar septiņiem vārtiem, bet kopumā izcēlās astoņas reizes.

Cits FS Metta uzbrucējs Kristaps Mosāns sezonu noslēdza ar sešiem vārtiem un astoņām rezultatīvām piespēlēm. Jāizceļ, ka trīs no gūtajiem vārtiem viņš iesita otrajā posmā, kur bija vienīgais ar vairāk par vieniem vārtiem.

Vēl starp rezultatīvākajiem 2020. gada sezonā bija Kristaps Kravalis ar pieciem vārtiem un četrām rezultatīvajām piespēlēm, bet pa četriem precīziem sitieniem bija Lenardam Bērziņam un Gundaram Smilškalnam.

Visās spēlēs vārtus sargāja Krists Pļaviņš, bet aizsardzības centru cementēja Pēteris Palameiks un Matīss Siliņš. FS Metta noturēja pretiniekus sausā sešās spēlēs un ne reizi neielaida vairāk par vieniem vārtiem.

Jāatzīmē arī to, ka Rīgas reģionālās izlases treniņos, spēlēs un talantu skatēs kopā piedalījās 11 jaunie mettieši – jau minētie Pļaviņš, Kļavinskis, Mosāns, Palameiks, Siliņš, Komorovskis un Kravalis, kā arī aizsargi Rainers Rončs, Marks Melbārdis, Adrians Otikovs un uzbrucējs Emīls Sprukts.

Tikmēr FS Metta attīstības komanda finišēja otrajā vietā U-13 attīstības E grupā. Mettieši izcīnīja četras uzvaras septiņās spēlēs (+viena tehniskā uzvara). Jāatzīmē 11:0 uzvara pret Ogres NSC un 10:0 panākums pret LBF JFK Daugava. Komandas rezultatīvākais spēlētājs bija Daniels Gapliks, kurš iesita septiņus vārtus. Trīs no tiem bija jau pieminētajā Ogres NSC mačā.

Detalizētāk ar FS Metta Elites grupas komandas pirmā posma rezultātiem var iepazīties ŠEIT, otrā posma ŠEIT, bet ar FS Metta Attīstības grupas komandas sniegumu var iepazīties ŠEIT.

2019. gadā 8 pret 8 futbolā mēs ieņēmām pirmo vietu Rīgas čempionātā un Latvijas kausā. Savukārt šosezon 2007. gadā dzimušie futbolisti pirmoreiz spēlēja uz lielā laukuma 11 pret 11 futbolu. Ļoti interesants gads gan man kā trenerim, gan komandai. Kā saka, noturēt čempiontitulu ir daudz grūtāk nekā uzvarēt pirmoreiz. Vēl šis gads bija ļoti interesants ar to, ka COVID-19 dēļ čempionāts sākās vēlāk un bija saīsinātā formātā. Diemžēl nesanāca nospēlēt turnīru līdz galam. Manuprāt, šī gada laikā mēs visi kļuvām stiprāki gan fiziski, gan tehniski, gan taktiski, gan psiholoģiski. Katrā spēlē mēs parādījām lielu vēlēšanos uzvarēt un to izdarīt pārliecinoši. Ļoti iepriecināja komandas spēles kvalitāte, bumbas kontrole, spēle 1 pret 1 uzbrukumā un aizsardzībā, lēmumu pieņemšana un tās ātrums, kā arī tehniskais izpildījums. Bija novērojama augsta disciplīna un koncentrēšanās visa čempionāta gaitā. Patika, ka tehniski-taktiskās lietas, kuras mēs mācāmies un pilnveidojam treniņos, arī izmantojām spēlēs, un to darījām veiksmīgi. Gribu apsveikt visus kluba darbiniekus ar U-13 Elites grupas čempiontitulu. Gribu apsveikt komandu ar šo pārliecinošo uzvaru, gribu katram pateikt lielu palies par diviem gadiem, kurus man paveicās trenēt 2007. gadā dzimušo spēlētāju komandu. Liels paldies puišu vecākiem, kuri mūs atbalstīja un bija blakus arī izbraukuma spēlēs. Tas ļoti palīdzēja uzvarēt šogad.Romāns Kvačovs U-13 galvenais treneris