Andrejs Gluščuks: "Ja treniņu un spēļu process ir kvalitatīvs un apjomīgs, rezultāts neizpaliks!"

Miks Vilkaplāters
Ievietots 07.12.18.

Latvijas Jaunatnes čempionāta sezonu oktobra mēnesī noslēguši FS Metta U-15 un FS Metta U-16 futbolisti.

Latvijas Jaunatnes čempionāta Elites grupas sezonu noslēgušas FS Metta U-15 un U-16 komandas, kas sacentās attiecīgi 8 un 10 komandu konkurencē.

Kā jau rakstījām Andreja Gluščuka trenētā U-15 komanda čempiontitulu nodrošināja divas kārtas pirms turnīra beigām, kamēr U-16 vienības futbolisti, kuru skaitā lielākoties bija 2003. gadā dzimušie, turnīru noslēdza 4.vietā.

Abās vecuma grupās bombardieru saraksta augšgalā bija atrodams uzbrucējs Artjoms Puzirevskis ar attiecīgi 12 un 10 vārtu guvumiem, bet U-15 vecuma grupā 12 vārti arī Lūkasam Vapnem.

Vairāk ar U-15 statistiku var iepazīties ŠEIT
Vairāk ar U-16 statistiku var iepazīties ŠEIT

Pēc aizvadītās sezonas piedāvājam FS Metta U-15 un U-16 komandu galvenā trenera Andreja Gluščuka komentāru.

Šī bijusi ļoti veiksmīga sezona divu iemeslu dēļ - pirmkārt, sasniegts maksimālais rezultāts savā vecuma grupā: 1. vieta, kā arī sasniegts ļoti labs rezultāts U-16 grupā - 4. vieta. U-16 čempionātā trīs augšgala komandas objektīvi bija nedaudz spēcīgākas, lielākoties tehniski-taktiskajā sagatavotībā, bet gadu vecākie futbolisti bija fiziski spēcīgāki. Spēlējot divās vecuma grupās, reizēm tīri pietrūka fizisko un emocionālo resursu, lai sasniegt maksimālo rezultātu. Otrkārt, mauprāt, svarīgāk par rezultātu ir tas, ka spēlētāji progresēja, par ko liecina fakts, ka 11-13 futbolisti ir reāli Latvijas U-17 izlases kandidāti un kas nākotnē varētu pārstāvēt nacionālās jaunatnes izlases. Par galvenajām grūtībām jāmin dalība divos čempionātos, kā jau minēju augstāk, ne vienmēr pietika resursu, lai kvalitatīvi aizvadītu visu sezonu, bet prieks par to, ka sezonas noslēdzošajā daļā – augustā, septembrī, oktobrī – abos čempionātos komanda rādīja ļoti labu sniegumu, kas nodrošināja arī augstās vietas turnīra tabulā. Izpētot statistiskos rādītājus pamanīju tādu tendenci, ka tie, kas aizvadīja vislielāko treniņu laiku jeb trenējās visvairāk, tie arī visvairāk progresēja. Mans ieteikums – trenēties apjomīgi, kvalitatīvi, un progress nekur neizpaliks! Gribētu pateikt, ka noslēdzot divu gadu ciklu ar 2003. gadā dzimušajiem, man ir prieks, ka šo divu gadu laikā spēlētāji ir sapratuši, ka rezultāts ir vajadzīgs, bet ne par katru cenu. Mans uzskats – rezultāts ir vajadzīgs un svarīgs, bet caur procesu – treniņu un spēļu procesu. Ja šie procesi ir kvalitatīvi un lielā apjomā, tad rezultāts nekur neizpaliks, ko pierādīja arī iegūtais čempiontituils U-15 vecuma čempionātā. Noslēgumā vēlos pateikties visiem FS Metta darbiniekiem, kas palīdzēja nodrošināt bērniem kvalitatīvu treniņu un spēļu procesu, kā arī visiem treneriem, kas līdz šim strādāja ar 2003. gadā dzimušajiem futbolistiem, paldies par viņu ieguldīto darbu! Šogad lielu pateicību gribētu izteikt Jānim Skābardim, Jānim Gobam, Viktoram Mazuram, Artūram Biezajam, Ģirtam Mihelsonam, klases audzinātājai Paulai Avotiņai un bērnu vecākiem, kuri šogad ņēma lielu līdzdalību un lomu gan komandas audzināšanas, gan mācību-treniņu procesā.Andrejs GluščuksFS Metta U-15 un U-16 komandu treneris