FK Metta ar dažādām sekmēm aizvadījusi divas pārbaudes spēles

Ievietots 20.02.21.

Uzreiz divas spēles vienā dienā aizvadījusi FK Metta komanda.

1 - 1
BFC Daugavpils

Sestdien, 20. februārī, pirmo dienas spēli mettieši aizvadīja Olimpiskajā sporta centrā, trešo reizi pirmssezonā tiekoties ar BFC Daugavpils.

Spēles sākumu sekmīgāk iesāka viesi – 5. minūtē neveiksmīgi bumba nonāca mettiešu vārtu priekšā, un pretinieku uzbrucējs iespēju izmantoja (0:1).

Turpinājumā mājinieki vairāk kontrolēja bumbu, taču līdz bīstamam momentam nenonāca. Vienā epizodē no labas pozīcijas ar galvu sita pārbaudāmais spēlētājs, bet garām vārtiem.

Tikmēr BFC Daugavpils atbildēja ar efektīviem uzbrukumiem – trīs reizes izdevās izdarīt bīstamu sitienu vārtu rāmī, bet allaž teicami un droši vārtos darbojās Beks.

Arī puslaika izskaņā spēles raksturs bija līdzīgs – mettieši daudz kontrolēja bumbu un beidzot izveidoja arī bīstamu momentu. Birka veica asu un precīzu centrējumu, taču Ozoliņš ar galvu sita nedaudz pāri.

Otro puslaiku zaļi-baltie iesāka ļoti pārliecinoši – vispirms pašā vārtu priekšā nonāca Melnis, kura sitienu pēdējā brīdī bloķēja aizsargs, bet mirkli vēlāk soda laukumā tika nogāzts Čudars.

Sekojošo 11 metru soda sitienu pārliecinoši realizēja Rihards Ozoliņš – 1:1! FK Metta aktivitāte nepierima: Kirkils no gaisa sita nedaudz garām, bet pārbaudāmais spēlētājs no ļoti tuvas distances sita virsū vārtsargam.

Puslaika izskaņā spēle kļuva vēl atklātāka, bet joprojām daudz aktīvāki un bīstamāki bija mettieši. Vispirms Vapne no 20 metriem spēcīgi sita garām vārtu augšējam stūrim, bet Guliaka raidījumu no soda laukuma vidus teicami atvairīja daugavpiliešu vārtsargs.

Spēles beigās, lai izrautu uzvaru, uzbrukumam pieslēdzās Korotkovs – tika pie savas iespējas un divcīņā ar vārtsargu izleca visaugstāk, bet sita pāri vārtiem. Arī trešajā savstarpējā spēlē šogad neizšķirts 1:1.

Jānis Beks, Gabriels Kirkils, Iļja Korotkovs, Normunds Uldriķis, Emīls Birka, Rihards Ozoliņš, Kristers Čudars, Lūkass Vapne, Raens Tālbergs, divi pārbaudāmie spēlētāji

Daniels Fedorovičs, Dāvis Sandis Strods, Bruno Melnis, Renārs Guliaks

Rihards Ozoliņš

Tikmēr uzreiz pēc tam spēli turpat aizvadīja otra FK Metta vienība ar vairākiem jaunajiem spēlētājiem sastāvā – mettieši uzņēma Spartaks Jūrmala.

Otro spēli aktīvāk iesāka jūrmalnieki, vairāk kontrolējot bumbu un no šaura leņķa pārbaudot Parfjonova modrību – Ņikita vārtos darbojās droši.

Turpinājumā jau divas ļoti bīstamas epizodes izveidojās pie viesu vārtiem – vispirms Zanta sitienu no teicamas pozīcijas bloķēja aizsargs, bet pēcāk pēc Novikova centrējuma Puzirevskis īsti netrāpīja pa bumbu.

Nedaudz vēlāk atkal bīstams moments izveidojās pie mettiešu vārtiem – Parfjonovs pēc sitiena no tuvas distances nodemonstrēja teicamu reakciju un paglāba komandu no vārtu zaudējuma.

Arī puslaika izskaņā teritoriāls pārsvars piederēja Spartaks Jūrmala futbolistiem, tikmēr mettieši pāris reizes atbildēja ar asiem pretuzbrukumiem, bet pirmās 45 minūtes tā arī noslēdzās bez vārtu guvumiem.

Otrā puslaika sākumā uzbrucēja izgājienu vienatnē neitralizēja Parfjonovs, tomēr 60. minūtē jūrmalnieki panāca savu – zaļi-baltie pazaudēja bumbu laukuma vidusdaļā un pretinieki ātri par to sodīja (0:1).

Pēc ielaistajiem vārtiem mājinieki aktivizējās un izveidoja pāris pusmomentus, tomēr drīz iekrita aizsardzībā. Spartaks Jūrmala veica uzbrukumu pa labo malu, un viesu uzbrucējs spēcīgi trāpīja zem pārliktņa (0:2).

Izskaņā spēle kļuva haotiskāka, un Juhnovičs tika pie izcila momenta – bumba nonāca vārtu priekšā, bet pēc Riharda sitiena lieliski nospēlēja vārtsargs. Iespēja palika neizmantota, bet Spartaks otrā pusē guva trešos. Zaudējums ar 0:3.

Ņikita Parfjonovs, Niklāvs Treimanis, Roberts Hons, Kirils Solovjovs, Jegors Novikovs, Oskars Vientiess, Klāvs Spalva, Tomass Zants, Kristofers Rēķis, Ričards Bušmeisters, Artjoms Puzirevskis

Kristers Kļava, Daņiils Čiņajevs, Emīls Aizpurietis, Rihards Juhnovičs, Jēkabs Šusts, Noa Meroža, Gustavs Zariņš, Krists Putāns, Valters Parfianovičs, Aleksejs Petrovs, Edgars Mičulis