Emīls Birka par savu debiju Virslīgas čempionātā

Miks Vilkaplāters
Ievietots 20.08.17.

Pirmdien savu kārtējo spēli SynotTip Virslīgas čempionātā aizvadīs FK Metta/LU komanda.

FK Metta/Latvijas Universitāte
0 - 0
FK Jelgava

Šosezon Virslīgas čempionātā Meistarkomandas rindās debiju piedzīvojuši jau trīs jaunie spēlētāji. Par Renāra Varslavāna un Riharda Ozoliņa debiju jau rakstījām, bet spēlē pret Riga FC pirmās komandas sastāvā debitēja arī 17 gadus vecais Emīls Birka, dodoties laukumā uz maiņu.

Jau pirmssezonā Emīls vairākas reizes pārstāvēja Meistarkomandu Ziemas Kausā un šosezon regulāri atradās Virslīgas spēļu pieteikumā, kā arī ir bijis viens no komandas balstiem Virslīgas Dublieru čempionātā, taču debiju Virslīgā nācās pagaidīt.

Intervija ar Emīlu Birku:

Spēlē pret Riga FC piedzīvoji debiju Virslīgā, pastāsti, lūdzu, savus iespaidus par pirmo pieredzi Latvijas augstākajā līgā!

Virslīgas čempionātā viss notiek daudz ātrāk un agresīvāk nekā dublieros vai jaunatnes čempionātā – ātrāk jādomā, jāveic darbības, arī jāspēlē gudrāk, jo pretinieks nedod daudz laika turēt bumbu. Arī atmosfēra bija ļoti laba, uz spēli bija diezgan daudz skatītāju, arī draugi un ģimenes locekļi, kas pēc spēles arī apsveica ar debiju. Iespaidi kopumā bija labi, debitējot augstākajā līgā.

Kādas sajūtas bija debitējot, vai radās uztraukums, kad zināji, ka būs jādodas laukumā?

Uztraukums bija pavisam minimāls, jo diemžēl, dodoties laukumā, rezultāts bija tāds, kāds tas bija – negatīvs. Sajūtas gan bija labas, neskatoties uz zaudējumu, tā tomēr ir patīkama sajūta debitēt un spert soli uz priekšu.

Ņemot vērā, ka regulāri esi pieteikumā, kā bija ar uztraukumu pirms spēles?

Arī pirms spēles īsti nebija, gatavojos kā uz jebkuru citu spēli, ar cerību, ka došos laukumā un palīdzēšu komandai – bez liela satraukuma.

Lai gan bieži spēlēji pirmās komandas rindās pirmssezonā un arī Ziemas kausā, debiju Virslīgā nācās pagaidīt. Vai pašam nebija psiholoģiski grūti regulāri atrasties pieteikumā, taču laukumā vēl nedoties?

Laikam jau nebija psiholoģiski grūti, jo tomēr apzinos, ka manā pozīcijā ir liela konkurence un sava vieta ir jānopelna. Katram ir jāgaida savs moments, iespēja sevi pierādīt un jābūt pacietīgam.

Pats regulāri spēlē dublieru čempionātā, kā vērtē līdzšinējo sezonu FK Metta-2 rindās?

Līdzšinējā sezona dublieros nav bijusi pārāk veiksmīga, ir gājis kā pa kalniem, maz uzvaru, maz gūto vārtu. Turpmākajā sezonas daļā vajadzētu to uzlabot un pacīnīties par 3.vietu!

Dublieros spēlējam ar gados ļoti jaunu sastāvu, kā Tu uz to skaties?

Protams, gados jaunam sastāvam trūkst pieredzes kādos brīžos, bet ir labi, ka jaunajiem spēlētājiem ir iespēja sevi pierādīt un regulāri spēlēt, censties iekļūt pirmās komandas sastāvā. Dublieru čempionāts ir laba vieta, kur augt un attīstīties, pierast pie pieaugušo futbola, jo ļoti bieži tajā dažādu iemeslu dēļ spēlē arī Virslīgas spēlētāji. Manuprāt, tas ir labs starpposms starp jauniešu futbolu un Virslīgas čempionātu!

Ar Meistarkomandu gatavojies arī spēlei pret FK Jelgava, komandai šobrīd nav bijis tas veiksmīgākais posms, kāds ir noskaņojums komandā ir pirms gaidāmās spēles?

Visi gatavojamies spēlei tāpat kā pret jebkuru pretinieku, taču uzskatu, ka šī spēle mums ir obligāti jāuzvar, lai ķertu pretiniekus turnīra tabulā! Esam labi un kaujinieciski noskaņojušies, lai izcīnītu uzvaru!

Ar spēli pret FK Jelgava atgriežamies mājās, ko vari novēlēt mūsu līdzjutējiem?

Ceram sagaidīt pēc iespējas lielāku un kuplāku līdzjutēju atbalstu, tas tikai spēlētājus papildus dzīs uz priekšu un iedvesmos. Novēlu līdzjutējiem nākt un atbalstīt savu komandu, jo šajā svarīgajā spēlē tas būs ļoti nepieciešams!

Noslēgumā – kā piedzīvotā debija Tevi ietekmējusi, vai tas mudina strādāt vēl vairāk?

Jā, debija ir pozitīvs brīdis un laba motivācija, pēc kura gribas arvien vairāk strādāt un tikt pie lielāka spēles laika, kā arī palīdzēt komandai!