Rīgas Hanzas vidusskola aicina pieteikties topošos 7.klases skolniekus Futbola klašu programmai

Miks Vilkaplāters
Ievietots 18.04.18.

Rīgas Hanzas vidusskola piedāvā topošajiem 7.klases skolniekiem-futbolistiem pieteikties Futbola klasēm.

Futbola skola Metta un Rīgas Hanzas vidusskolas kopprojekts Futbola klases jau darbojas gandrīz piecus gadus, bet septembrī savas gaitas uzsāks jau sestā izveidotā klase. Tas nozīmēs, ka Futbola klašu sistēma būs pilveidota, sasniedzot pilnu struktūru no 7. līdz 12.klasei. Liela daļa Hanzas vidusskolas futbola klašu skolnieku pārstāv Rīgas reģionālās, kā arī Latvijas jaunatnes izlases, atrodoties spējīgāko Rīgas un Latvijas jauno futbolistu vidū.

Vairāki futbola klašu audzēkņi nonākuši arī Virslīgas komandas FK Metta/Latvijas Univesitāte sastāvā.  Svarīgi piebilst, ka FS Metta jau 4 gadus pēc kārtas ir atzīta kā labākā futbola akadēmija Latvijā, radot konkurētspējīgus apstākļus profesionālai izaugsmei.

Futbola klašu projekta mērķis ir talantīgo jauno futbolistu padziļināta futbola apmācība, to apvienojot ar skolas gaitām. Apmācības programmas laikā tiks apgūta nepieciešamā skolas viela, iegūtas specializētās futbola programmas praktiskās un teorētiskās prasmes un veikta personības sagatavošana iespējamās nākotnes profesijas izvēlē.

Futbola akadēmijas darba sastāvdaļa ir audzēkņu izglītošana sporta klasēs, jo tas palīdz nodrošināt audzēkņiem nepieciešamo treniņu skaitu. Ar šo klašu palīdzību tiek sagatavoti konkurētspējīgi jaunieši, kuriem ir lieliskas izaugsmes iespējas vidusskolas profesionālās ievirzes programmā, kā arī pēc skolas beigšanas Latvijas Universitātē.

Audzēkņus no 13 gadu vecuma trenē vairāki profesionāļi, kas regulāri papildina zināšanas un savu kompetenci gan Latvijā, gan ārvalstīs. Ar jauniešiem papildus strādā fiziskās sagatavotības treneris, kā arī tiek veikta regulāra medicīniskā uzraudzība. Tāpat audzēkņiem ir iespēja stažēties ārzemju akadēmijās un piedalīties augsta līmeņa Eiropas turnīros.

Jāpiebilst, ka futbola klasēs uzņem audzēkņus tikai ar iepriekšēju futbola pieredzi padziļinātā futbola apmācībā. Jaunās 7.klases skolnieku pirmā spēju izvērtēšana un uzņemšana Futbola klasē notiks līdz 5.jūnijam, bet otrā līdz 10.augustam. Tāpat ir iespēja veikt pārbaudes, lai pievienotos 8. un 9. klasei.

Vairāk informācijas – info@fsmetta.lv vai zvanot 26544377.

Mācības futbola klasē man ir devušas vairāk treniņu, kas ir nepieciešami, lai spētu attīstīties augstākā līmenī. Lieliski, ka spēju apvienot mācības ar futbolu, un, protams, vēl vairāk satuvināties ar komandas biedriem. Futbola klase man ir palīdzējusi kļūt par labāku futbolistu!Renārs VarslavānsFK Metta/LU un Latvijas U-18 izlases uzbrucējs Futbola klases ir profesionāls virziens, kas nodrošina individuālās meistarības izšķirošo pārsvaru, lai kļūtu par profesionālu futbolistu. Turpināsim attīstīt šo projektu un jau lēnām pārejam uz profesionālo sīkumu pieslīpēšanu visos organizatoriskajos jautājumos, lai zēniem aizvien vairāk būtu iespēja domāt par futbolu un augstākā līmeņa personības attīstīšanu. Viennozīmīgi varu teikt, ja man pašam 1994. gadā kā 7. klases skolniekam būtu šāda iespēja, es to izmantotu ar lielāko degsmi. Tā ir unikāla iespēja un pieredze, kura ir kā lielisks pamats visai dzīvei.Ģirts MihelsonsFS Metta un Futbola klašu projekta līdzdibinātājs