Roberts Ķipsts: "Prieks, ka šajā spēlē izdevās uzvarēt!"

Miks Vilkaplāters
Ievietots 14.05.19.

Debiju Optibet Virslīgas čempionāta 12. kārtas spēlē pret FK Ventspils piedzīvojis 19 gadus vecais Roberts Ķipsts.

Šosezon Virslīgas čempionāta Meistarkomandas rindās debiju piedzīvojuši divi mūsu akadēmijas audzēkņi – Iļja Korotkovs un Raimonds Krollis.

Aizvadītajā spēlē pret FK Ventspils pirmo oficiālo spēli FK Metta rindās un savu pirmo Virslīgas čempionātā aizvadījis arī 1999. gadā dzimušais Roberts Ķipsts, kurš devās laukumā uz maiņu un pavadīja spēles noslēdzošās 16 minūtes.

Roberts ir FK Liepāja audzēknis, dzimto klubu pārstāvot visos līmeņos, tomēr 2018. gada sezonā jaunais futbolists spēlēja komanda.lv 1. līgas čempionātā RTU/Skonto Academy rindās.

Ķipsts aizvadītajos gados pārstāvējis arī Latvijas U-17, U-18 un U-19 izlasi, piedaloties arī veiksmīgajā valstsvienības startā Elites raundā 2018. gada pavasarī.

Roberts Ķipsts par debiju Virslīgā, iejušanos komandā un turpmāko sezonu:

Svētdien debitēji Virslīgā, turklāt ar uzvaru spēlē, kādas pirmās sajūtas?

Pozitīvas un patīkamas sajūtas, debija Virslīgā ir kas vairāk nekā dalība vienkārši spēlē un prieks, ka šajā spēlē izdevās uzvarēt!

Laukumā devies atbildīgā brīdī, spēles izskaņā – kā bija psiholoģiski noskaņoties šādam momentam?

Tādiem brīžiem ir jānoskaņojas jau iepriekš, arī treneris teica, ka jābūt gatavam iziet jebkurā brīdī, tāpēc biju noskaņojies tādam brīdim. Uzskatu, ka mūsu vecumā vispār nav daudz jādomā un nav laika satraukties, bet ir vienmēr jābūt gatavam doties laukumā.

FK Metta pievienojies ziemā – kā kopumā esi iejuties klubā?

Sākumā, pirmajos mēnešos, nācās adaptēties, kamēr iepazinos ar kluba prasībām, personālu. Šobrīd uzskatu, ka esmu labi iejuties un diezgan brīvi konktaktējos ar ikvienu klubā, visi ir pretimnākoši.

Pieminēji komandas biedrus, vai brīvi jūties tādā gados jaunā kolektīvā? 

Arī iepriekš RTU/Skonto Academy bija salīdzinoši gados jauns kolektīvs, bet šis ir citādāk – Virslīgas komanda, gados jauni spēlētāji, taču vecumam nav nozīmes, visi futbolisti ir īsti profesionāļi ar pareizu attieksmi. Diezgan viegli arī iejutos kolektīvā, draudzīgi džeki.

Ar komandu arī aizvadīji pirmssezonas treniņprocesu, kā izdevās adaptēties?

Sākumā bija grūti, tomēr tā ir Virslīgas komanda ar profesionālu treniņprocesu – pirmssezonā bija arī neliels nogurums. Bet šobrīd esmu adaptējies un pielāgojies.

Iespējams sezonas gaitā arī doties laukumā pret dzimto FK Liepāja. Vai šīm spēlēm ir kāda īpaša nozīme?

Protams, Liepāja ir mana dzimtā pilsēta, tā ir mana dzimtā komanda, un šādai spēlei ir papildus nozīme. Interesanti atkal būtu tikties ar saviem iepriekšējiem komandas biedriem, bet šoreiz pretējās komandās.

Noslēgumā – kādi turpmākie mērķi gaidāmajai sezonai?

Individuāli – pierādīt sevi treniņos un tikt pie lielāka spēles laika, tāpat cīnīties par vietu Latvijas U-21 izlases sastāvā. Kopā ar komandu noteikti turpinām cīņu par Top 4!

Roberts Ķipsts spēlē pret FK Ventspils. (Foto: Harijs Toms)