No 10. jūnija atļauta pilnvērtīga treniņu un sacensību norise; FK Metta jauno sezonu sāks 16. jūnijā

Miks Vilkaplāters
Ievietots 09.06.20.

10. jūnijā tiek atcelts ārkārtas stāvoklis, kas paredz pakāpenisku ierobežojumu samazināšanu.

Saskaņā ar Veselības ministrijas un Ministru kabineta paziņojumu, no 10. jūnija atļauta pilnvētīga treniņu norise un sporta sacensības visos līmeņos, neievērojot divu metru distanci.

Tas nozīmē arī ārkārtas stāvokļa atcelšanu, tomēr sacensībās un treniņos dažāda veida drošības ierobežojumi paliks spēkā. Vairāk ar noteikumiem var iepazīties ŠEIT

Kā ziņo Latvijas futbola federācija, tad pieņemtie lēmumi ļaus uzsākt jauno Optibet Virslīgas čempionāta sezonu, ievērojot noteiktu sanitāro protokolu un noteiktu akreditāciju.

Līdz ar to FK Metta otrdien, 16. jūnijā, uzsāks Virslīgas čempionātu ar mājas spēli pret Spartaks Jūrmala. Spēles norises vietu precizēsim tuvākajā laikā.

Šobrīd jautājums par skatītāju klātbūtni spēļu laikā līdz 300 cilvēku skaitā tiks skatīts atsevišķi.

Notikušās izmaiņas paredz arī to, ka organizētos sporta treniņos turpmāk varēs piedalīties līdz 30 personām, uz vienu personu nodrošinot ne mazāk kā četrus kvadrātmetrus.

Ja to pieļauj attiecīgās sporta bāzes kapacitāte, vienlaikus var norisināties vairāku treniņgrupu darbs. Noteikumu izmaiņas attiecas arī uz bērnu nometnēm, kas varēs norisināties 30 cilvēku lielās vairākās grupās, ja to atļaus vietas platība.

Šie apstākļi pie arī turpmākas labvēlīgas epidemioloģiskās situācijas valstī ļaus drīzumā sākties sacensību norisei citos LFF organizētajos turnīros.

Lai atsāktu sacensības LFF rekomendē 2-3 nedēļu ilgu pilnvērtīgu treniņu procesa norisi, līdz ar to par turpmāko dažādu līmeņu sacensību norisi, izvērtējot situāciju, ziņos Latvijas futbola federācija.