Jānis Beks: "Uztraukums diezgan ātri pazuda, spēju pirmajās epizodēs gūt pārliecību."

Miks Vilkaplāters
Ievietots 27.08.20.

Debiju aizvadītajā Optibet Virslīgas čempionāta spēlē piedzīvojis Jānis Beks.

Šosezon debiju Virslīgā līdz šim bija piedzīvojuši seši mūsu akadēmijas audzēkņi: Lūkass Vapne, Renārs Guliaks, Artjoms Puzirevskis, Gabriels Kirkils, Jegors Novikovs un Aleksejs Krjukovičs.

Pārceltajā 15. kārtas spēlē pret Riga FC debiju Meistarkomandas rindās piedzīvoja arī 17 gadus vecais vārtsargs Jānis Beks.

2002. gadā dzimušais futbolists aizvadīja pilnu spēli, vairākās epizodēs arī paglābjot komandu un nospēlējot droši izgājienos.

Jānis FS Metta akadēmiju pārstāv jau kopš savas pirmās dienas futbolā, ilgus gadus pavadot kopā ar savu komandas biedru Oskaru Vientiesu.

Mūsu vārtsargs pārstāvējis dažāda vecuma FS Metta akadēmijas komandas, bet šosezon ir FK Metta/Latvijas Universitāte pirmais numurs.

Beks ir aizvadījis vienu Latvijas U-17 izlasē, bet Latvijas U-18 izlases sastāvā piedalījies divās spēlēs.

Līdz ar Jāņa Beka debiju kopumā Meistarkomandas sastāvā Virslīgas čempionātā debitējuši jau 16 FS Metta akadēmijas absolventi.

Novēlam Jānim veiksmīgu turpmāko sezonu!

Protams, ka neliels uztraukums sākumā bija, tomēr tā bija spēle pret čempioniem. Bet uztraukums diezgan ātri pazuda, spēju pirmajās epizodēs gūt pārliecību, un spēle aizgāja. Otrā puslaika sākums diemžēl bija galīgi neveiksmīgs, laikam īsti nebijām gatavi tādam sākumam. Lai gan rezultāts ir negatīvs, un pilnīgu gandarījuma sajūtu nespēju iegūt, tomēr prieks, ka debitēju Virslīgā, tieši Daugavas stadionā un pret čempioniem. Paldies galvenajam trenerim par uzticēšanos un iespēju sevi parādīt laukumā. Atceros, ka sāku trenēties FS Metta 5 gadu vecumā, pirmos gadus spēlēju kā aizsargs. Sākumā treniņi Ķekavā, pēc tam jau Rīgā. Aizsarga pozīcijā īsti neveicās, netiku sastāvā, tāpēc ar treneriem izlēmām, ka jāpamēģina vārstarga pozīcija. Jau no pirmās dienas vārtsarga pozīcijā strādāju kopā ar Artūru Biezo, kuram noteikti ir ļoti liels nopelns pie tā, ka vakar varēju debitēt. Kopumā, jā, prieks par debiju, taču uzskatu, ka tas ir tikai labs mājiens, ka esmu uz pareizā ceļa. Ļoti daudz vēl jāstrādā un jāiegulda darbs savā attīstībā. Mērķis ir nostabilizēties gan pirmajā komandā, gan jauniešu izlasēs, kā arī galvenais mērķis ir nokļūt nacionālajā izlasē. Paldies galvenajam trenerim, ģimenei, akadēmijas treneriem par atbalstu un parādīto ceļu visu šo gadu garumā!Jānis BeksFK Metta vārtsargs