FS Metta U-12 komanda noslēgusi dalību prestižajā Mediterranean International Cup 2017 turnīrā

Maksims Kirsanovs
Ievietots 28.04.17.

Laika posmā no 11. aprīļa līdz 16. aprīlim, Lieldienu laikā, vienā no pašām gleznainākajām vietām Spānijā, Kosta Brava, 17. reizi norisinājās starptautiskais jauniešu elites grupas futbola turnīrs “Mediterranean International Cup 2017” (MIC), kurā, nodemonstrējot cienīgu sniegumu, FS Metta godu aizstāvēja un Latvijas tālu plašākai sabiedrībai spodrināja FS Metta U-12 komandas jaunie spēlētāji.

Šogad MIC turnīra dalībnieku sastāvā netrūka skaļu vārdu. Starp tiem bija vērojami tādu pasaules futbola grandu kā Manchester United FC, FC Barcelona, Southampton FC, Real Madrid CF, Athletic Club de Bilbao FC un Stoke City FC jauniešu komandas.

FS Metta U-12 komanda tika ielozēta “I” grupā, kurā mēroja spēkus ar Amerikas Savienoto Valstu vienību Weston FC un divām spāņu EFB Calafell, EF Baix Ter komandām. Sacensību ievadā mettieši, nerealizējot vairākas labas vārtu gūšanas iespējas, izspēlēja bezvārtu neizšķirtu cīņā pret amerikāņu Weston FC vienaudžiem. Turpinājumā sekoja minimāla 1:0 uzvara pār spāņu EF Baix Ter futbolistiem un pārliecinošs 3:0 panākums mačā pret citu spāņu komandu EFB Calafell. Visās grupas spēlēs neielaižot nevienus vārtus, mettieši tomēr ierindojās otrajā pozīcijā grupā aiz amerikāņu Weston FC komandu, kaut arī savstarpējā cīņā amerikāņu jauniešiem netika zaudēts (0:0) un kopējo vārtu attiecība abām vienībām bija identiska – 4:0.

FS Metta U-12 komandas futbolisti sacensības turpināja 1/16 finālā, spēkojoties ar Amerikas Savienoto Valstu komandu Strikers FC. Spraigā cīņā, gan spēles pamatlaikam, gan papildlaikam noslēdzoties ar bezvārtu neizšķirtu, pārāki ar 5:3 pēcspēles soda sitienos izrādījās mettieši. Turnīra astotdaļfināla FS Metta U-12 vienībai pretī stājās viena no Anglijas un pasaules futbola labākajām akadēmijām – Southampton FC – jauniešu komanda.

Angļu Premjerlīgas kluba Southampton FC akadēmija izaudzinājusi un atvērusi plašākai futbola sabiedrībai tādus mūsdienu pasaulslavenus futbolistus kā Gerets Beils, Teo Volkots un Alekss Oksleids-Čemberleins. Spēles laikā mettieši ne par mata tiesu nebija sliktāki pār Southampton FC vienaudžiem bumbas kontrolē un vārtu gūšanas momentu izveidē, tomēr, spēles pamatlaikam un papildlaikam noslēdzoties ar rezultātu 0:0, pēcspēles 11 metru soda sitienu sērijā ar 5:4 veiksmīgāki izrādījās Southampton FC jaunieši, tādējādi FS Metta U-12 komanda apstājās MIC turnīra astotdaļfinālā.

Par MIC sacensību uzvarētājiem kļuva Real Madrid CF jaunie spēlētāji, kas turnīra noslēdzošajā mačā ar rezultātu 2:1 apspēlēja FC Barcelona vienaudžus.

Vairāk par “Mediterranean International Cup 2017” turnīru un U-12 vecuma grupas spēļu rezultātiem lasīt ŠEIT 

MIC turnīra ietvaros šī bija mūsu klubam pirmā pieredze. Augstākajā līmenī organizēts jaunatnes elites līmeņa turnīrs. Turnīra laikā nezaudējām neviens vārtus un spēli pamatlaikā, bet 1/8 finālā nedaudz veiksmīgāki 11 metru soda sitienos bija pretinieki. Mums bija ļoti labas izredzes iekļūt pat pusfinālā, bet pats galvenais, ka demonstrētais spēlētāju sniegums ir Eiropas akadēmiju līmenī. Kluba izvēlētais treniņu metodikas un organizatoriskais virziens ir mūsdienīgs un atbils visaugstākajiem standartiem. Mums ir jāturpina būt pacietīgiem un strādīgiem, jo panākumi būs! Paldies par atbalstu visiem!Ģirts MihelsonsFS Metta līdzdibinātājs