Septiņi FS Metta audzēkņi aizvadījuši LFF FA kausa izcīņas spēles Latvijas U-15 izlašu sastāvos

Maksims Kirsanovs
Ievietots 09.07.17.

No 16. līdz 18. jūnijam, LFF mācību un treniņu centrā “Staicele” ar LFF FA kausa izcīņas turnīru U-15 jauniešu izlasēm noslēdzies 2002. gadā dzimušo futbolistu trīs gadus ilgais apmācību cikls LFF FA. 

LFF FA kausa izcīņas sacensībās U-15 jauniešu izlasēm savā starpā spēkojās četras komandas – Latvijas U-15 A un Latvijas U-15 B vienības, kā arī to vienaudži no Lietuvas un Igaunijas jauniešu izlasēm.

Kopumā uz LFF FA kausa izcīņas U-15 jauniešu izlasēm tika pieaicināti 36 Latvijas labākie U-15 vecuma grupas jaunie futbolisti no 15 Latvijas jaunatnes futbola klubiem. Latvijas U-15 A izlases sastāvā FS Metta pārstāvēja četri FS Metta U-15 komandas audzēkņi – Kristians Ločmelis, Jēkabs Lagūns, Toms Kristians Bičevskis un Eduards Dainis. Savukārt uz Latvijas U-15 B izlasi dalībai turnīrā tika uzaicināti trīs FS Metta U-15 vienības spēlētāji – Jānis Beks, Kristaps Pētersons un Tomass Konstantinovs. Jāpiebilst, ka jauniešus ikdienā trenē Jānis Goba.

Abas Latvijas U-15 jauniešu izlases aizvadīja turnīru ar mainīgām sekmēm. Ja U-15 B izlasei sacensību sākumā sīvā cīņā nācās samierināties ar zaudējumu 2:3 pret Latvijas U-15 A izlasi, kam sekoja 1:1 neizšķirts spēlē pret Lietuvas U-15 izlasi un ar 0:1 tika atzīts Igaunijas vienaudžu pārākums, kas ļāva ierindoties 4. vietā turnīra kopvērtējuma tabulā ar kopējo vārtu attiecību 3:5, tad Latvijas U-15 A izlasei klājās daudz labāk – sākumā tika svinēti minimāli panākumi mačos pret Latvijas U-15 B (3:2) un Igaunijas U-15 (1:0) izlasēm. Sacensību noslēdzošajā spēlē tika izspēlēts bezvārtu neizšķirts pret Lietuvas U-15 izlasi, kas ļāva triumfēt visā turnīrā ar iekrātiem 7 punktiem 3 spēlēs. Vārtu attiecība – 4:2. Jāizceļ, ka viens no Latvijas U-15 A izlases vārtu guvumiem ir FS Metta U-15 komandas spēlētāja Jēkaba Lagūna kontā.

Pēc sacensībām tika noteikta turnīra simboliskā izlase, kurā iekļuva pieci Latvijas U-15 izlašu pārstāvji. Viens no tiem FS Metta U-15 vienības futbolists Jēkabs Lagūns, kuru ikdienā trenē Jānis Goba.

Vairāk par LFF FA U-15 jauniešu izlašu kausa izcīņas turnīru, to rezultātiem un Latvijas U-15 izlašu sastāviem lasīt ŠEIT