Fakti un statistika: FK Metta pret Valmiera FC (6. kārta)

Reinis Alksnājs
Ievietots 28.04.21.

Aizvadītajā nedēļā FK Metta cīnījās neizšķirti pret Valmiera FC – 1:1. Tādējādi studentiem ir izdevies paņemt punktus pret visām trīs pagājušās sezonas medaļniecēm pēc kārtas.

Emīls Birka un Normunds Uldriķis pirmajās sešās kārtās vēl nav izlaiduši nevienu minūti. Normunds kļuva par trešo FS Metta akadēmijas audzēkni ar 50 Virslīgas spēlēm Meistarkomandā, pievienojoties Rihardam Ozoliņam un Birkam.

Jāpiemin, ka arī Raimonds Krollis šosezon pārsniedza 50 spēles Virslīgā. Viņam ir 49 FK Metta sastāvā.

Ar saviem pirmajiem vārtiem atzīmējās Lūkass Vapne. 86. minūtē 17 gadus vecais pussargs bija precīzs no 11 metru soda sitiena punkta un izrāva komandai neizšķirtu. Viņš ir viens no tikai pieciem nepilngadīgajiem vārtu guvējiem pēdējo piecu gadu laikā.

Interesanti – Lūkass kļuva par otro Vapni, kuram izdevies iesist Meistarkomandas rindās, bet pirmo, kuram tas ir izdevās Virslīgā. Pussarga tēvam Marselam kopā ir 26 vārti 1. līgas un Latvijas kausa izcīņas ietvaros.

Vapnes iesisto 11 metru soda sitienu nopelnīja Jānis Grīnbergs, kurš aiz krekla tika norauts zemē Valmiera FC soda laukumā. Lai arī tā bija bija jaunā uzbrucēja trešā spēle FK Metta, viņš jau ir tieši piedalījies divos vārtu guvumos.

Statistika (Virslīgas 6. kārta):

• Pēc Instat datiem par METTAs sestās kārtas labāko spēlētāju tika novērtēts Kristers Čudars. Pussargs bija piektais labākais Virslīgā uzvarētajās divcīņās – 15/21, veiksmīgi izdarīja 3/4 izklupienus, kā arī 2 reizes sita pa vārtiem
  • Birka ierindojās pirmajā vietā Virslīgā precīzos centrējumos – 3/6. Viņš bija arī aktīvs izklupienos – 3/6, kā arī nekļūdījās driblā2/2.
  • Iļja Korotkovs tikmēr bija pārliecinoši labākais Virslīgā pārtvertajās piespēlēs – 16. Viņš arī ierindojās labāko desmitniekā brīvo bumbu iegūšanā – 11.
  • Uz maiņu devās Gabriels Kirkils. Neskatoties uz limitēto laiku, aizsargs pamanījās būt Virslīgas trešais labākais veiksmīgajos izklupienos – 4/8. Kirkils uzrādīja augstu piespēļu precizitāti – 14/16, kā arī uzvarēja 7/13 divcīņas.