Zinību skola

Uzsākot futbola nodarbības katrs bērns atnāk ar savu attīstības līmeni un zināšanām. Pavadītais laiks futbola klubā bieži vien pārsniedz pat 10 vai 15 gadu slieksni. Ciešā draudzība ar FS Metta kā futbola klubu atstāj lielu ietekmi uz katru iesaistīto audzēkni un mums jābūt drošiem par to, ka šeit iegūtās zināšanas kalpos par labvēlīgu pamatu turpmākajai izaugsmei visas dzīves garumā.

Futbols

FS Metta galvenais uzdevums ir futbola apmācība un profesionālu futbolistu sagatavošana. Latvijas Futbola federācija, izvērtējot ikgadējo klubu akreditācijas rezultātus, piešķīrusi Futbola skolai Metta futbola akadēmijas A kategorijas statusu un visaugstāko novērtējumu jau septiņus gadus.

Katra METTAs futbolista ceļš ved cauri konkrētiem attīstības un vecuma grupas posmiem, kuru laikā tiek apgūti futbola spēles elementi. FS Metta apmācība ir iedalīta sekojoši:

 • 4-5 gadu vecums (iepazīšanās ar futbolu un vispārējo fizisko īpašību attīstība)
 • 6-7 gadu vecums (futbols 5 pret 5 apmācība, dienas nometnes)
 • 8-9 gadu vecums (futbols 5 pret 5 apmācība, diennakts nometnes, treniņi 3 reizes nedēļā)
 • 10-11 gadu vecums (futbols 7 pret 7 apmācība, diennakts nometnes, treniņi 3 reizes nedēļā)
 • 12 gadu vecums (futbols 9 pret 9 apmācība, treniņi 4 reizes nedēļā)
 • 13-16 gadu vecums (futbols 11 pret 11 treniņi 8 reizes nedēļā, reģionālā izlase)
 • 17-19 gadu vecums (profesionāla futbolista režīms)
 • Skanstes SK
 • Meistarkomanda

Dzīves Skola

 • Sveiciens

  Iepazīšanās ar FS Metta sākas caur sasveicināšanos ar drošu rokas spiedienu un skatienu acīs, ko kluba dalībnieki piekopj katru dienu gan futbolā, gan ikdienā.

 • Sapņi

  Kopā mācāmies ikdienu tā, lai arī ko darītu un kur atrastos, jābūt skaidram sapnim un mērķim. Audzēkņi izvirza konkrētus mērķus, kurus arī kopā sasniedzam.

 • Drosme

  Tas ir mantojums, kuru bieži pārņemam no tās vides, kurā uzturamies. Visvairāk laika katrs no mums pavada ģimenē, skolā un futbolā. Drosmi mācāmies no mūsu METTAs. Ja futbolists krīt, viņš vienmēr ceļas, jo panākumus gūst tas, kurš spēj pieņemt neveiksmi kā iedrošinājumu un izaicinājumu.
  Futbols ir dzīve, kuru jaunie futbolisti mācās no treneriem, komandas biedriem, ģimenēm un kopīgi piedzīvotā.

 • Ticība un pacietība

  Dzīvē jābūt ticībai tam, ko dari, un ticībai, ka spēj to izdarīt. Līdz ar pacietību un ticību nāk miers, enerģija un dziļums visā, ko darām. To novērtēs arī citi un labprāt palīdzēs. Panākumi ir pacietīgas darbības rezultāts.

 • Lēmumu pieņemšana

  Tā ir ļoti būtiska mūsu ikdienas sastāvdaļa gan futbola laukumā, gan ārpus tā. Futbols ir spēle, kurā lēmumi jāpieņem patstāvīgi un zibenīgi un vienlīdz par to arī jāuzņemas atbildība. FS Metta futbola apmācība balstās uz savstarpēji saistītiem principiem, kurā lēmuma pieņemšanai un to izpildei ir liela nozīme. Gudrs futbolists ir labs futbolists un FS Metta spēlētāji izceļas ar augsti attīstītu intelektu futbola laukumā un ārpus tā.

 • Labestība un pateicība

  FS Metta nosaukumā ietverts vārds METTA, kas simbolizē labestību, draudzību un vienprātību. Katrs kluba dalībnieks ir cilvēks, kurš aug un pilnveidojas, bet mēs esam viens otram blakus, lai atgādinātu, ka labs futbolists vispirms ir labs cilvēks. Savstarpēja cieņa komandas biedru, treneru, skolotāju un ģimenes locekļu starpā, pazemība attiecībā uz panākumiem un futbola mācībām, pateicība par mūsu talantiem, sniegto uzticību no līdzcilvēkiem un Dieva svētību caurvij mūsu ikdienu.

 • Uzvara

  Futbols ir sporta spēle, kurā sacenšas par uzvaru, bet vienlaicīgi futbols ir arī daudz kas vairāk kā tikai spēle par uzvaru. Ceļš uz uzvaru ir pamācošs un tiekšanās pēc tās iegūst jēgu, ja šīs mācības mēs vēlāk izmantojam arī dzīvē un dalāmies ar tām. Par īstu uzvarētāju kļūst tas, kurš kopā ar zelta medaļu un pirmo vietu iegūst arī cieņu un mīlestību no apkārtējiem par to, ka viņš ir ne tikai uzvarētājs, bet arī godājams cilvēks. METTAs audzēkņiem īsta uzvarētāja prasmes tiek mācītas treniņos, spēlēs, turnīros un īpašajās nometnēs vienpadsmit gadu garumā no 6 – 16 gadu vecumam.