#paliecmājās 2. daļa - kā treneri attālināti organizē treniņprocesu

Miks Vilkaplāters
Ievietots 28.03.20.

FS Metta sniedz ieskatu savā ikdienas darbībā valsts ārkārtas situācijas laikā.

Turpinot rakstu sērijas #paliecmājās 2. daļu, iepazīstināsim ar to, kā norisinās treniņu-mācību process ārkārtas situācijas ierobežojumu laikā.

Futbola skola Metta klātienes nodarbību ierobežojumu kompensē ar apmācības procesu e-vidē, nodrošinot vingrinājumu platformu un attālinātu mācību-treniņu procesu bērniem dažādās vecuma grupās.

Treniņa uzdevumi ietver  četrus pamatprincipus:

  • Kustību secība.
  • Tehniskās darbības.
  • Fiziskā piepūle.
  • Uzmanība un lēmumu pieņemšana.

Koordinācijas/krāsu spēles vingrinājums uzmanības un lēmumu pieņemšanas procesa uzlabošanai (U4 -U9 vecuma grupai)

Sagatavotie vairāk nekā 200 video materiāli sagrupēti 12 dažādās kategorijās. Uzdevumi paredzēti gan fizisko īpašību nostiprināšanai, gan tehnisko iemaņu pilnveidei.

Katru nedēļu treneri sagatavo treniņprocesa konspektus treniņu nodarbībām 2-3 reizēm nedēļā (atkarībā no audzēkņa vecuma).

Pēdas un nostiprinošie vingrinājumi koordinācijai un stabilitātei.

Sadarbībā ar Coerver Coaching Latvia ir sagatavots arī tehnisko iemaņu pilnveidošanas saturs. Coerver Coaching arī īsteno tiešsaistes treniņus Facebook lapā.

Coerver Coaching bumbas pārvaldīšanas pilnveidošanas vingrinājums mājas apstākļos.

FS Metta sagatavotos video materiālus var apskatīt ŠEIT

Ikdiena galvenokārt mainās ar to, ka viss darbs norisinās no mājām. Klātienē vadīt treniņus nav iespējams, tāpēc nākas sagatavot konspektus nedēļai un katrai nodarbībai, ko var veikt mājās. Treniņu elementi un vingrinājumi ir tie paši, kas ierastā treniņā, un struktūru cenšamies saglabāt tādu kā ikdienā, tikai viss notiek mājas apstākļos un individuāli. Palīdzēt uz vietas var tikai vecāki, bet treniņu pamats ir visiem labi zināms. Treneri tāpat kā visi grib ātrāk atsākt treniņus ierastos apstākļos, ierastā vietā un pēc ierastā grafika, bet šobrīd šī situācija ir pārbaudījums mums visiem.Mārtiņš KlincārsFS Metta U-7 grupas galvenais treneris Treniņu konspekti un video ir pieejami XPS sistēmā, trīs reizes nedēļā dublieriem ir tehnikas treniņš. Šobrīd spēlētājiem ir piekļuve konspektam, tāpat turpinām atgriezenisko saiti caur pašsajūtas un treniņu novērtējumu. Ir vingrinājumi, kurus filmēju pats, kā arī ir tie uzdevumi, kurus sagatavojuši citi treneri. Papildus katru dienu norisinās fiziskais darbs - nostiprinošie vingrinājumi, skriešana, traumu prevencija -, lai saglabātu fizisko kondīciju. Paralēli arī norisinās teorētiskās nodarbības ar Whatsapp palīdzību gan individuāli, gan grupās, meklē atbildes, sazinās, filmē. Interaktīvi uzdevumi, kas prasa iesaisti un komunikāciju savā starpā. Turpinām aktīvi komunicēt sarakstēs, pasekojam līdzi arī ikdienas režīmam. Kā trenerim darba, protams, ir mazāk klātienes treniņu ierobežojumu dēļ, bet papildus tomēr šobrīd ir svarīga trenera iesaiste un spēja interaktīvi iesaistīt spēlētājus procesā attālināti.Viktors MazursFK Metta/Latvijas Universitāte galvenais treneris