Par FS Metta akadēmijas treneru instruktoru kļuvis Andrejs Karpovs

Miks Vilkaplāters
Ievietots 06.01.21.

Lai nodrošinātu akadēmijas treneru iekšējo apmācību un darba uzraudzību, par kluba treneru instruktoru kļuvis pieredzējušais treneris Andrejs Karpovs.

Treneris un trenera instruktors futbolā ir atšķirīgas vērtības, kas prasa dažādas pieejas, prasmes un kompetences, lai analizētu un uzlabotu akadēmijas darba procesus.

Domājot par akadēmijas treneru iekšējo pieredzes un zināšanu apmaiņu, darba uzraudzību un analīzi, mūsu pieredzējušais treneris Andrejs Karpovs kļuvis par pilna laika FS Metta treneru instruktoru.

Trenera instruktora mērķis ir vērsts uz treneru domāšanas spēju un pašanalīzes veicināšanu, un Andreja uzdevumi būs arī veikt video analīzi, uzraudzīt treniņprocesu un veikt efektīvu komunikāciju ar treneriem un spēlētājiem.

Andrejs Karpovs – pieredzes bagāts treneris Latvijas futbolā:

  • Andrejs Karpovs klubā ir kopš 2011. gada, strādājis kā dublieru komandas galvenais treneris un arī viens no Meistarkomandas treneriem.
  • Iepriekš trenera karjerā strādājis Futbola skolā “Daugava, klubā FK Multibanka, vadījis arī Latvijas jauniešu izlases.
  • Gandrīz 40 gadus ilga pieredze trenera arodā, šobrīd arī LFF treneru instruktors; izglītība – LSPA pedagoģiskā izglītība, A-UEFA un A-UEFA Elite Youth licences.
  • Pieredzējušais treneris trenera karjeras laikā sagatavojis tādus nacionālās izlases futbolistus, kas liekus komentārus neprasa – Aleksandrs Koļinko, Igors Stepanovs, Imants Bleidelis, Andrejs Prohorenkovs un citus.
  • Andreja Karpova audzēkņi kopumā aizvadījuši vairāk nekā 400 spēles Latvijas valstsvienībā, vairāk kā 10 no tiem šobrīd ir futbola treneri, kā arī vēl vairāk no viņiem ir futbola funkcionāri, kā FS Metta dibinātāji Ģirts Mihelsons un Andris Riherts, LFF prezidents Vadims Ļašenko, izpilddirektors Artūrs Gaidels, LFF izglītības speciālists Artūrs Biezais, Latvijas labākais tiesnesis Andris Treimanis, u.c.

Plašāku interviju par trenera karjeras gaitām un pieredzēto lasi ŠEIT

Vairākus gadus paralēli futbolam strādāju arī skolā. Priecājos, ka atkal pilnu uzmanību varēšu pievērst futbolam. Šobrīd daudz analizējam spēles, treniņu ciklus, notiek aktīvs plānošanas process. Treneriem, strādājot pie gada plāna projektiem, ir daudz idejas, informācijas, ir zināmas treniņu veidu proporcijas. Taču viens no svarīgākajiem momentiem ir tieši tas, kā treniņu plāns īstenojas dzīvē. Mums ir daudz informācijas un atskaites punktu, spēļu kalendāri, plānu kā sagatavoties spēlēm. Plānojam un strādājam pēc izstrādātajiem plāniem, un iknedēļas treneru sapulces analizējam to, kas sanāca un kas nē. Ja pirms tam sezonas kopsavilkumus veicām gada beigās, tad turpmāk ir svarīgi katru mēnesi nepārtraukti analizēt un izvērtēt veikto procesu. Mans uzdevums būs sekot līdzi un būt ar treneriem tiešajā kontaktā, kā arī nodot savu pieredzi. Es ticu, ka mēs, strādājot kopā, varam sasniegt vairāk nekā to var dot kāds no malas. Mēs zinām specifiku, pazīstam spēlētājus un to, kas katram ir vajadzīgs. Mums ir gudri un pieredzējuši treneri, jebkurus jautājumus uzreiz izrunāsim un tos risināsim.Andrejs KarpovsFS Metta treneru instruktors