FS Metta komandas labām sekmēm aizvadījušas "BP Volkswagen Cup" turnīru

Miks Vilkaplāters
Ievietots 11.08.19.

Zviedrijā trīs dienu turnīru aizvadījušas FS Metta U-10, U-11 un U-12 vecuma komandas.

Laika posmā no 9. līdz 11. augustam Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā norisinājās Elites jauniešu turnīrs “BP Volkswagen Cup”.

FS Metta komandas šajā turnīrā piedalās jau kopš 2012. gada, un šogad starptautiskajās sacensībās piedalījās mūsu akadēmijas U-10, U-11 un U-12 vecuma komandas.

U-10:

FS Metta 2009. gadā dzimušā komanda grupu turnīru iesāka ar 6:1 uzvaru pret somu Ilves, kam sekoja panākums ar 15:0 pret Enskede IF komandu.

Noslēdzošajā grupas spēlē mettieši ar 5:0 pārspēja FC Trelleborg, izcīnot 1. vietu C apakšgrupā.

Otro kārtu Top 4 grupā zaļi-baltie ievadīja ar dramatisku uzvaru 2:1 pret Djurgardens IF, vārtus gūstot Kristapam Baļčūnam un Ernestam Ivanovskim-Pigitam.

Turpinājumā sekoja neveiksmīgas pirmās puslaika beigas un zaudējums 1:2 pret Hammarby IF (vienīgie vārti Kārlim Miezim).

Noslēdzošajā spēlē līdz pat spēles pēdējai minūtei zaļi-baltie bija vadībā 1:0 (vārtu guvums Paulam Pinkulim) pret Brommapojkarna IF, bet pašā izskaņā pretinieki izrāva neizšķirtu 1:1.

Noslēgumā Vladimira Cīmaņa trenētajai komandai 2. vieta sešpadsmit komandu konkurencē!

U-11:

FS Metta 2008. gadā dzimušo futbolistu komandai sarežģītā apakšgrupā izdevās izcīnīt pirmo vietu un turpināt otro kārtu Top 4 grupā.

Vispirms mettieši ar 2:1 pārspēja spēcīgo zviedru AIK, kam sekoja izrauta uzvara ar identisku rezultātu pret somu PPJ. Noslēdzošajā spēlē FS Metta ar 2:0 pārspēja Tullinge Fotbol.

Grupu turnīrā ar diviem vārtiem izcēlās Toms Sarma un Jēkabs Vītiņš, bet ar vieniem Enriko Gauračs un Ralfs Zemītis.

Top 4 turnīru zaļi baltie iesāka ar rezultatīvu 7:3 uzvaru pret Malmo FF (3 vārtus guva Jēkabs Vītiņš, bet vienus Rūdolfs Linavskis Gustavs Baltavičs, Edvards Lūkas Aukštikalnis un Enriko Gauračs), kam sekoja 2:2 neizšķirts pret Haningen IFK (vārtu guvumi Rūdolfam Linavskim un Jēkabam Vītiņam)

Noslēdzošajā spēlē FS Metta futbolisti izgāza spēles sākumu pret Brommapojkarna IF, nonākot iedzinējos ar 0:3. Lai arī turpinājumā bija vairākas lieliskas iespējas, noslēgumā zaudējums ar 1:5 (vienīgie vārti Tomam Sarmam).

Turnīra kopvērtējumā arī Ivara Gaiļa komanda izcīnīja 2. vietu sešpadsmit komandu konkurencē!

U-12:

Ņemot vērā, ka augusta beigās Stokholmas tūrē dosies FS Metta/Rīga komanda, šoreiz iespēja savus spēkus pārbaudīt starptautiskā turnīrā bija FS Metta/2007 komandai.

Grupu turnīru mettieši iesāka ar 0:3 zaudējumu pret zviedru Bele Barkarby, kam sekoja līdzīgs pirmais puslaiks, bet nesekmīgs otrais zaudējumā 1:6 pret turnīra čempioniem FC Inter Abo (vienīgie vārti Tomam Svētiņam).

Noslēdzošajā spēlē atkal pēc snieguma dažādi spēles nogriežņi un zaudējums 1:4 pret Taby FA FK. Vienīgos vārtus šajā spēlē guva Kristaps Kravalis.

Otro kārtu zaļi-baltie iesāka ar pārliecinošu uzvaru ar 8:2 pret FC Djursholm (divi vārti Kristapam Kravalim, bet pa vieniem Oskaram Likas, Dominikam Romenskim, Arnim Bandiniekam, Raineram Rončam un Vadimam Turčaņinovam).

Tikmēr pēdējās divās spēlēs FS Metta/2007 futbolisti piekāpās ar 1:2 (vārti Tomam Svētiņam) un 0:4 attiecīgi IFK Lidingo un IFK Berga.

Ikgadējs turnīrs, kur gan bērni, gan treneri gūst labu pieredzi, spēkojoties ar Zviedrijas un Somijas labākajām akadēmijām. Tas ir viens no turnīriem, kur var redzēt puišu izaugsmi, spēju pielāgoties spēles intensitātei un spēļu grafikam īsā laika periodā, parādot raksturu. Prieks, ka ar laiku krājot pieredzi un uzlabojot treniņu procesu spējam izveidot spēles modeli, kas parāda mūsu puišu individuālo un komandas meistarību, kas ļauj konkurēt ar Top akadēmijām. Liels paldies vecākiem par atbalstu!Vladimirs CīmanisFS Metta U-10 komandas galvenais treneris BP Volkswagen turnīru kopumā vērtēju pozitīvi - katrā spēlē bija labs pretinieks, kas neļāva puišiem atslābt un nācās arī vairākkārt parādīt raksturu, lai panāktu pozitīvu rezultātu. Noslēdzošajā spēlē pēc nesekmīga sākuma saņēmāmies un parādījām labas kvalitātes, diemžēl spēli izglābt vairs neizdevās. Noteikti ir lietas, pie kurām vēl jāpiestrādā, tāpēc mājās atgriežamies ar domu - turpināt kārtīgi strādāt treniņos. Paldies vecākiem un FS Metta komandām par atbalstu klātienē!Ivars GailisFS Metta U-11 komandas galvenais treneris