FK Metta aizvadītā sezona skaitļos

Ievietots 17.11.19.

Pēc aizvadītās sezonas piedāvājam iepazīties ar FK Metta iespēto skaitļos.

Sestdien FK Metta futbolisti aizvadījuši pēdējo sezonas spēli, Olainē pārspēļu atbildes spēlē tiekoties ar SK Super Nova.

Uzvara palīdzēja saglabāt vietu 2020. gada Virslīgas čempionātā un sezonu noslēgt uz pozitīvas nots.

Atskatoties uz aizvadītās sezonas statistiku, FK Metta komanda kopumā aizvadīja 35 oficiālās spēles – 32 Optibet Virslīgas čempionātā, 2 – pārspēlēs par vietu Virslīgā, 1 – Latvijas Kausa izcīņā.

Virslīgā zaļi-baltie šosezon izcīnīja 26 punktus (vidēji 0,81 spēlē), izcīnot 6 uzvaras un 8 reizes spēlējot neizšķirti. Kopējā vārtu attiecība 32 spēlēs bija 35:60.

Vidēji gūto punktu un vārtu izteiksmē šī bija otra sekmīgākā sezona Virslīgā (aiz 2016. gada sezonas). Diemžēl tas neļāva izvairīties no 9. pozīcijas turnīra tabulā.

Kopumā Meistarkomandas sastāvā izgāja 24 futbolisti, un komandas vidējais vecums bija 20,56 gadi.

Visvairāk spēles šosezon aizvadīja Dāvis Ošs – 35 spēles (3260 minūtes), mettiešu vārtus sargājot visās spēlēs no zvana līdz zvanam.

Laukuma spēlētāju vidū 34 spēles arī Dzhamalutdinov, 32 – Lagūnam un Masanganem, kā arī vairāk kā 30 spēles bija Šibasam un Seribam.

Minūšu skaita ziņā aina gan ir nedaudz cita – visvairāk minūtes no laukuma spēlētājiem aizvadīja Dzhamalutdinov (2925), bet virs 2000 minūtēm bija vēl 6 spēlētājiem – Masanganem, Seribam, Šibasam, Liepam, Ševeļovam un Birkam.

Par rezultatīvāko spēlētāju komandas rindās otro sezonu pēc kārtas kļuva Tamirlan Dzhamultdinov, kuram šosezon 10 vārtu guvumi, bet ar 6 un 5 vārtu guvumiem sekoja Masangane un Krollis.

Rezultatīvo piespēļu līderis 2019. gada sezonā bija Masangane ar 9 (!) rezultatīvām piespēlēm, bet ar septiņām tuvākais sekotājs bija Dzhamalutdinov.

Kristaps Liepa, Kirils Ševeļovs un Rendijs Šibass izpelnījās visvairāk brīdinājumus (attiecīgi 11, 10 un 10), bet noraidījumus sezonā saņēma Seriba un Ševeļovs spēlēs pret FK RFS un FK Ventspils.