Fakti un statistika: Riga FC - FK Metta (15. kārta)

Ievietots 31.05.21.

Aizvadītajā kārtā mettieši viesojās pie Latvijas čempionvienības Riga FC, mazākumā piedzīvojot zaudējumu ar 0:3.

Izlaidis iepriekšējo spēli pret Noah Jūrmala, komandas sākumsastāvā atgriezās kapteinis Rihards Ozoliņš, kuram šī bija 99. spēle Meistarkomandas rindās. 20 gadus vecais pussargs jau nākamajā spēlē var kļūt par pirmo akadēmijas audzēkni ar 100 spēlēm FK Metta rindās.

Spēlē pret Riga FC mūsu futbolisti 38. minūtē nonāca mazākumā pēc Iļjas Korotkova noraidījuma. Korotkovam tas bija pirmais noraidījums pieaugušo futbolā, kā arī šis bija pirmais noraidījums kādam no mettiešu futbolistiem šosezon.

Emīls Birka joprojām ir atrodams starp sezonas dzelzs vīriem – 21 gadus vecais aizsargs nav izlaidis nevienu spēli un šobrīd ir sakrājis 1080 minūtes.

Statistika (11. kārta):

• Pēc Instat datiem augstāko rādītāju komandā šajā kārtā saņēma centra aizsargi Musah Baba un Normunds Uldriķis, attiecīgi 231 un 220.
  • Musah Baba kārtējo reizi bija efektīvs aizsardzības darbībās – 12/14 uzvarētas divcīņas, 14 pārtvertas bumbas un veiksmīgi visi 5 veiktie dribli.
  • Tikmēr Uldriķis uzvarēja 7/10 divcīņām, 12 reizes pārtvēra bumbu, kā arī izcēlās ar augstāko xG komandā – pēc stūra sitiena Normunds ar galvu sita nedaudz garām augšējam stūrim.
  • Uzbrukumā atkal pamanāms bija Yunusa Muritala, kurš izdarīja 5 no 8 mettiešu sitieniem, uzvarēja 44% divcīņu (piedalījās 34 divcīņās – visvairāk spēlē). Diemžēl šoreiz nigērietis palika bez vārtu guvumiem.
  • Ar ļoti augstu piespēļu precizitāti izcēlās Rihards Ozoliņš, kurš izdarīja 26 precīzas piespēles no 27. 96% piespēļu precizitāte bija augstākais rādītājs starp laukuma spēlētājiem, kuri veica vismaz 10 piespēles.