Fakti un statistika: FK Metta pret Riga FC (4. kārta)

Reinis Alksnājs
Ievietots 13.04.21.

Sestdien, 10. aprīlī, FK Metta izcīnīja sezonas pirmo punktu Virslīgā. Zaļi-baltie aizraujošā spēles galotnē cīnījās neizšķirti 1:1 pret Riga FC.

1 - 1
Riga FC

Spēles 82. minūtē vārtus guva jaunpienācējs Yunusa Muritala. Nigērietis aizvada lielisku pirmo sezonu Latvijā un jau pēc četrām spēlēm ir kļuvis par sesto rezultatīvāko leģionāru METTAs vēsturē. Aizvadītajā kārtā Muritala panāca Ganas aizsargu Abraham Anane Ashrifie, kurš pārstāvēja FK Metta krāsas no 2016. līdz 2018. gadam.

Atzīstamu sniegumu aizvadītajā spēlē parādīja arī Alvis Sorokins, kurš vairākkārt glāba FK Metta vārtus. Tā bija 20 gadus vecā vārtsarga debija Meistarkomandā. Alvis kļuva par 21 FS Metta audzēkni, kurš ir piedalījies pirmās komandas spēlē.

METTAs sastāvā pirmoreiz izgāja arī Jānis Grīnbergs, kurš nospēlēja pirmo puslaiku. Viņu nomainīja Rihards Ozoliņš, kurš asistēja Muritala vārtu guvumā – pussarga trešā rezultatīvā piespēle karjerā.

Statistika (Virslīgas 4. kārta):

• Pēc Instat datiem Muritala saņēma visaugstāko vērtējumu starp FK Metta spēlētājiem. Neskaitot vārtu guvumu, uzbrucējs piedalījās pārliecinoši visvairāk divcīņās Virslīgā – 46. Salīdzinājumam – tuvākajam sekotājam bija 27.
  • Sorokins atvairīja visvairāk sitienus starp visiem Virslīgas vārtsargiem – 9/9 (2/2 desmit metru distancē), vārtus ielaižot pēc rikošeta.
  • Produktīvu sniegumu aizsardzībā demonstrēja Gabriels Kirkils un Normunds Uldriķis. Viņi abi kopā uzvarēja 17/28 divcīņas un 18 reizes pārtvēra pretinieku piespēles. Kirkils bija veiksmīgs 4/8 izklupienos, šajā rādītājā esot dalīti piektajā vietā Virslīgā.

Statistika (Virslīgas 1.-4. kārta):

• Muritala ir Virslīgas rezultatīvākais spēlētājs – 4 vārti. Tas izskaidro, kāpēc pret uzbrucēju ir izdarīts piektais vislielākais skaits pārkāpumu – 10. Muritala ir FK Metta labākais spēlētājs arī driblā12/24.
  • Emīls Birka ir izdarījis visvairāk piespēles komandā – 138/187. Vidēji 90 minūtēs gan viņu pārspēja Ozoliņš – 37/46 (kopā 99/122), kurš izlaida pirmās kārtas spēli.
  • Starp FK Metta spēlētājiem Uldriķis ir pārtvēris visvairāk pretinieku bumbas – 39. Šajā rādītājā augumā raženais aizsargs ir piektais visā Virslīgā, bet desmitniekā ir arī Kristers Čudars – 36. Uldriķis ir arī komandas labākais uzvarētājās divcīņās aizsardzībā – 29/46.
  • Savukārt pēc vidēji 90 minūtēs pārtverto bumbu skaita – 12,5 – Virslīgas otrs labākais ir Iļja Korotkovs. Viņš piedalījās pēdējās divās spēlēs un iestājās ceļā 25 pretinieku piespēlēm.
  • Jegors Novikovs ir FK Metta labākais futbolists izklupienos –12/24. Tikai pieci Virslīgas spēlētāji ir izdarījuši vairāk izklupienu.