Rihards Ozoliņš par savu debiju Meistarkomandas rindās

Miks Vilkaplāters
Ievietots 29.07.17.

Pirms FK Metta/Latvijas Universitāte spēles ar Spartaks Jūrmala aprunājāmies ar pussargu Rihardu Ozoliņu.

Aizvadītajā sezonā Rihards lielākoties spēlēja Latvijas Jaunatnes čempionāta U-16 vecuma Elites grupā, kļūstot arī par Latvijas čempionu. Šosezon 2001.gadā dzimušais futbolists regulāri spēlē LJČ U-18 Elites grupas un dublieru čempionātos, kā arī pārstāv Latvijas U-17 izlasi.

Intervija ar Rihardu Ozoliņu: 

Šogad regulāri dodies FK Metta-2 sākumsastāvā Virslīgas Dublieru čempionātā. Kādas atšķirības izjuti pārejot no jauniešu uz pieaugušo futbolu?

Jāsaka, ka dublieru čempionātā spēles ātrums un fiziskais spēks ir stipri lielāks, ātrāk jādomā uz laukuma un ātrāk jāveic darbības. Tāpēc labāk vari attīstīties, jo viss notiek ātrāk kā jauniešu čempionātos.

Dublieru rindās spēlē bieži, kā vērtē savu attīstību spēlējot dublieru čempionātā? 

Uzskatu, ka šosezon, spēlējot pie dublieriem, ir jūtams progress, ir kārtīgi pielikts gan ātrumā, gan domāšanā, gan fiziskajā sagatavotībā.

Šonedēļ arī debitēji FK Metta/LU komandas rināds Virslīgas čempionātā, kā vari raksturot, vērtēt savu debiju? 

No sākuma bija neliels uztraukums, jo tā bija pirmā reize, kad pirmās komandas sastāvā devos laukumā Latvijas futbola augstākās līgas spēlē, pēc tam ar katru spēles minūti sāku pielāgoties un adaptēties, un līdz spēles beigām jutos jau labāk. Manuprāt, varēju nospēlēt labāk, taču domāju, ka debiju varu vērtēt apmierinoši.

Jau minēji uztraukumu, kā ar to bija pirms spēles?  

Pirms spēles sākuma tas nebija tik liels, uztraukums sāka parādīties, kad zināju, ka būs jādodas laukumā.

Kādi bija pirmie iespaidi par Virslīgas ātrumiem un spēli, kā, Tavuprāt, tiki ar to galā? 

Protams, bija jūtams, ka ātrumi bija daudz lielāki un pretinieki fiziski spēcīgāki. Par cik esmu vairākas spēles paspējis aizvadīt dublieru čempionātā, nebija tik grūti ieiet spēlē, tāpēc uzskatu, ka, ņemot vērā, ka tā bija pirmā spēlē, ar to labi tiku galā.

16 gadus vecais Rihards Ozoliņš piedzīvo debiju SynotTip Virslīgas čempionātā

Šobrīd gatavojies ar komandu arī spēlei pret Spartaks Jūrmala, kāds noskaņojums ir komandā pirms šīs spēles?  

Komandā noskaņojums ir ļoti labs, visi ar nepacietību gaida šo spēli un ir gatavi cīnīties par uzvaru un 3 punktiem!

Vai pats arī sagaidi, ka varētu iekļūt starp 18 spēlētājiem, kas ir pieteikti šai spēlei? 

Es vienmēr ceru, ka tikšu pieteikumā un varēšu būt kopā ar komandu, un, cik vien iespējams, jebkādā veidā spēšu tai palīdzēt.

Gada nogalē Latvijas U-17 izlasei Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra apakšgrupā ielozētas tādas izlases kā Itālija, Gruzija un Melnkalne. Kā vērtē šo izlozi? 

Manuprāt, šī izloze mums ir diezgan parocīga. Uzskatu, ka mums ir ļoti labas iespējas tikt tālāk Eiropas čempionāta kvalifikācijas – iekļūt Elites raundā.

Sezona jau ir pusē, ja nav noslēpums, kādi ir Tavi mērķi turpmākajai sezonai? 

Sezonas turpmākie mērķi ir labā līmenī aizvadīt katru spēli, parādīt savas labākās spējas un augt pašam savā attīstība, progresēt no spēles uz spēli.