Dzīves skola #4 - mērķis, disciplīna, rezultāts

Raivis Andžāns
Ievietots 03.12.17.

Turpinot Dzīves skolas rakstu ciklu, piedāvājam ceturto sērijas rakstu par mērķiem, disciplīnu un uzvarām. 

Mums visiem ir sapņi un mērķi, kurus vēlamies īstenot. Tomēr, ne viss ko vēlamies ir viegli dabūjams. Lai gūtu panākumus ir daudz, un cītīgi jāstrādā! To zināt ir viena lieta, pavisam cita – to saprast un spēt izdarīt. Tie kas to saprot un dara, tiecas pēc panākumiem.

Nav nozīmes cik liels vai mazs ir sapnis, svarīgākais ir tas, ko esi gatavs darīt, lai to sasniegtu. Tikpat būtiski ir katrā brīdī skaidri iztēloties savu sapni un mērķi, kur vēlies nonākt. Jo mērķi sasniedz tie, kas ievēro disciplīnu, ir motivācijas pilni un tic, ka to ir spējīgi izdarīt. Profesionalitāte izpaužas attieksmē pret lietām un darbu ko dari.

Disciplīna māca sportistam izdarīt izvēli un būt atbildīgam. Ģimene, futbola treniņš, skola, mūzika, dejošana, ballīte, videospēles, u.c. dažādas lietas, kuras jāmāk pareizi apvienot, ja vēlies būt labākais tajā, ko dari un kam tici.

Sportā un futbolā disciplīnas ievērošana stiprina spēlētāja raksturu, palīdz izprast treniņu un neatlaidīga darba nozīmi. Ceļš uz mērķi ir pārbaudījumu pilns. Ir jāiziet cauri dažādiem posmiem, jāpārvar dažādas grūtības. Ir jāizkāpj no savas komforta zonas. Pārliecinātam un drosmīgam jāstājas pretī visiem izaicinājumiem.

Treniņos spēlētāji attīstās un pilnveidojas gan individuāli, gan kā komanda. Trenējoties uzdevumi tiek izpildīti neskaitāmas reizes. Spēlētājam jādara savs darbs, jākoncentrējas, jo sagatavošanās posms ir vissvarīgākais.

Treniņā uzdevumu var atkārtot, apturēt un sākt no sākumu. Sacensībās šādas ekstras vairs netiek piedāvāts. Spēles laikā katrā epizodē ir jāparāda maksimums, otras iespējas var nebūt.
Sacenšoties labākais tiek atalgots ar uzvaru.

Un uzvara – tā ir ļoti īpaša sajūta! Sajūta, kuru nevar ne nopirkt, un kuru nevar izteikt vārdos. Sajūta, dēļ kuras ir vērts neatlaidīgi strādāt un uzlabot savas spējas. Jābūt pacietīgam un gatavam, lai īstajā brīdī parādītu savu labāko potenciālu. Īsts čempions ir izsalcis pēc nākamajiem izaicinājumiem un panākumiem.

Kā teicis leģendārais brazīliešu futbolists Pele: „Panākumi nav nejaušība, tas ir smags darbs. Svarīgi ir neapstāties pie kaut kā sasniegta, ir jāturpina virzīties uz priekšu. Jāmācās, jāmeklē jauni izaicinājumi un jāturpina darīt tas, ko tu mīli.”