Andris Riherts: "Parādījām raksturu - bet ne līdz galam."

Ievietots 21.07.20.

Pirmā apļa noslēdzošo spēli Virslīgas čempionātā aizvadījusi FK Metta komanda.

Otrdien, 21. jūlijā, Optibet Virslīgas čempionāta 9. kārtas spēli aizvadījusi FK Metta komanda, Daugavas stadionā uzņemot Valmiera FC.

Pirmā puslaika sākumā valmierieši izvirzījās vadībā, kas bija vienīgie vārti pirmajās 45 minūtēs.

Otrajā puslaikā Rihards Ozoliņš ar diviem gūtajiem vārtiem izvirzīja mettiešus vadībā, bet izskaņā Valmiera FC rezultātu izlīdzināja – 2:2.

Rezultatīvs neizšķirts Daugavas stadionā.

Paldies par atbalstu tribīnēs, tas bija jūtams, sevišķi, kad guvām otros vārtus. Paldies akadēmijas treneriem par audzēkņiem, kurus audzinājuši - šodien Rihards Ozoliņš atzīmējās ar diviem vārtiem. Paldies arī spēlētājiem par pašatdevi, atspēlējāmies no 0:1, diezgan ātri ielaižot vārtus, spējām atgūties. Parādījām raksturu - bet ne līdz galam. Kaut kur koncentrēšanās detaļas mums pietrūkst, lai varētu aukstasinīgi novadīt spēli līdz galam. Pretinieks, protams, bija spēcīgs, kas neļauj mierīgi aizvadīt spēles beigas, un spēlētājiem jāsaprot, ka tā tas būs jebkurā līmenī. Valmiera FC varbūt daudz nekontrolēja bumbu, un vairāk centās nospēlēt individuāli, pēc iespējas ātrāk nonākt mūsu laukuma pusē. Ja viņi gūst vārtus, tad spēlē uz rezultātu - tas pats bija arī šoreiz. Mēs šodien bijām pavāji uzbrukumā un nebijām aktīvi. Ne velti vārtus guva pussargs, kurš pirmajos vārtos atņēma, apveda un uzsita, bet otrajā ar visu pretinieku vārtsargu iedabūja bumbu vārtos. Uzbrucēji paši saprot, ka nebija augstumos, lai gan otrajos gūtajos vārtos Kayembe un Masangane savērpa epizodi, lai rastos vārtu gūšanas situācija. Par standartsituācijām - piekrītu, ka sava veida problēma tā ir. Ja paskatāmies inStat datus pie divcīņām, tad mēs tur noteikti neesam starp līderiem. Standartsituācijas nav tikai pirmā, bet arī otrā, trešā un ceturtā divcīņa. No tiešajiem brīvsitieniem ielaižam jau ceturtos vārtus - sava veida organizatoriskie jautājumi pieklibo. Pirmajā aplī kopumā pirmā spēle nedaudz izsita no līdzsvara, haoss, kam sekoja spēle pret FK Liepāja - 0:3, iekšā lidoja savdabīgi vārti, rikošeti, atkal haoss. Labi, ka ir inStat, kas parāda, ka individuāli neesam tik spēcīgi, lai 1 pret 1 tiktu galā - spēles organizācijai ir jābūt. Paldies Riga FC un FK RFS, kas, tā teikt, mūs apmācīja - tajās spēlēs ieguvām to, ka kā komanada aizsargājamies un kā komanda arī uzbrūkam. Gribētu ātrāk pāriet uzbrukumā, izdarām daudz piespēles savā laukuma pusē. Visi it kā uzmanās no mūsu pretuzbrukumiem, bet, ja nemaldos, tieši pretuzbrukumos esam pēdējie čempionātā. Mēs vairāk kontrolējam bumbu, bet varētu būt bīstamāki. 8 punkti - tas nav daudz, bet tas arī ir tuvu maksimumam, ko šajā aplī varējām sasniegt.Andris RihertsFK Metta galvenais treneris