Gluščuks, Karpovs un Mazurs ieguvuši UEFA-PRO trenera kvalifikāciju

Miks Vilkaplāters
Ievietots 22.12.21.

Oktobrī noslēgušās UEFA-PRO treneru programmas apmācības (Foto: LFF).

Oktobra izskaņā norisinājās UEFA-PRO treneru izglītības programmas apmācību noslēguma pasākums.

UEFA augstākā līmeņa treneru apmācību programma vairāku mēnešu norisinājās divpadsmit sesijās pa četrām dienām katra, tai skaitā treneriem izstrādājot noslēguma darbu.

Treneru mācības noslēguši un UEFA-PRO treneru kvalifikāciju ieguvuši arī trīs FS Metta speciālisti – Andrejs Gluščuks, Andrejs Karpovs un Viktors Mazurs.

Apmācību dalībnieki piedalījās gan klātienes praktiskajās, gan padziļinātās teorētiskās sesijās

Video apskats par UEFA-PRO eksaminācijas procesu:

Apsveicam mūsu trenerus ar šo notikumu un novēlam sekmīgu turpinājumu profesionālajā karjerā!

Šis ir ļoti svarīgs solis katra trenera karjerā, jo, iegūstot PRO-UEFA licenci, treneris gūst iespēju jebkurā komandā pasaulē strādāt Top līmenī. Svarīgi arī tas, ka tās ir jaunas zināšanas. Jebkurā profesijā, jebkuram cilvēkam ir svarīgi attīstīties un pilnveidoties, meklēt jaunu informāciju un apgūt to. Šie kursi ļāva šajā grūtajā laikā, kad nevar ceļot, iegūt jaunu informāciju gan no vietējiem, gan ārzemju speciālistiem. Tas, manuprāt, bija svarīgākais punkts šajā mācību procesā. Daudz ietekmēja COVID situācija pasaulē - mācījāmies neklātienē, Zoom platformā, bet, pateicoties tam, arī ieguvām ļoti daudz informācijas, ko varējām izanalizēt un pēc tam pielietot praksē. Interesantākais, ka uz FK Metta atbrauca pasniedzējs no UEFA, kurš pieņēma eksāmenu. Pārējiem sanāca vairāk to darīt vietējo speciālistu klātbūtnē. Līdz ar to mums ar treneri Andreju Gluščuku bija papildus uzmanība un uzraudzība, kas veicināja to, ka treniņus realizējām ar papildus atbildību ne tikai domājot par treniņu plānošanas procesu, bet arī to, kā tas izskatīsies no malas. Eksāmens bija labs tests, lai parādītu savas labākās īpašības. Liels paldies arī FK Metta vadībai, ka varējām apvienot mācības ar darbu klubā, kā arī LFF par to, ka aizvadīja kursu norisi, neskatoties uz sarežģīto situāciju valstī.Viktors MazursFK Metta treneris Galvenā motivācija mācīties UEFA-PRO kursos nebija fokuss uz iegūto licenci, bet uz jaunu zināšanu un pieredzes iegūšanu. Manuprāt, treneris nekad nedrīkst apstāties izglītības procesā - visu laiku nepieciešams pilnveidoties un attīstīties, kā arī mācīties, mācīties un mācīties. Gribētu pateikties FK Metta vadībai par atbalstu kursu apguvē, tāpat paldies kursa vadītājam Jurijam Andrejevam un mentoriem Andrejam Karpovam, Aleksandram Starkovam un Jurijam Popkovam. Ļoti patīkami atzīmēt to, ka mūsu paraugtreniņa nodarbību izvēlējās parādīt UEFA instruktoram, kurš uzraudzīja kursu norisi. Ar treniņu kvalitāti viņš bija apmierināts, un ļoti noderīgi bija viņa ieteikumi treniņprocesa uzlabošanai un attīstīšanai.Andrejs GluščuksFK Metta galvenais treneris UEFA-PRO licences iegūšana vairāk ir federācijas novērtējums ilgstošajam darbam kā LFF treneru instruktoram. UEFA-PRO trenera statuss daudz svarīgāks ir kolēģiem Andrejam Gluščukam un Viktoram Mazuram, kuri kā treneri uzsāk ceļu profesionālajā futbolā, kurā ir pavisam citas prasības, likmes un atbildība. Novēlu izdošanos!Andrejs KarpovsFS Metta treneru instruktors