Sezonas apskats - Andris Riherts: ''Paši sevi nolikām uz izkrišanas sliekšņa, kas nebija patīkami.''

Reinis Alksnājs
Ievietots 06.12.20.

2020. gada Latvijas Virslīgas sezonā FK Metta finišēja devītajā vietā. Tādējādi zaļi-baltie ir saglabājuši vietu līgā un nākamgad aizvadīs desmito sezonu pēc kārtas Latvijas augstākajā līmenī.

Ārkārtas situācijas dēļ visi jauniešu čempionāti noslēdzās priekšlaicīgi. Pastāvēja ārkārtīgi liels risks, ka būs jāatceļ arī Virslīgas sezonas beigas. Tomēr, neskatoties uz vairāku klubu problēmām ar spēlētāju pieteikšanu, Latvijas Futbola Federācija izlēma pabeigt čempionātu.

FK Metta 2020. gada sezonu var iedalīt divās daļās – cerīgā pirmā puse un pagalam neveiksmīga otrā.

Pirmās 14 kārtas:

Rekordi, kurus FK Metta pārspēja:

 • šīs ir FK Metta labākās pirmās 14. kārtas, kopš tikšanas Virslīgā;
 • šī bija pirmā reize, kad FK Metta sezonas vidū par 4 punktiem atpaliek no Top 4.

Pēdējās 13 kārtas:

Antirekordi, kurus FK Metta pārspēja:

 • šī ir METTAs sliktākā sezonas otrā puse, kopš zaļi-baltie spēlē Virslīgā;
 • šī ir pirmā reize, kad FK Metta noslēdz Virslīgas sezonu bez uzvarām pēdējās 13 spēlēs;
 • šī ir pirmā reize, kad FK Metta 13 spēļu laikā iegūst tikai vienu punktu;
 • šobrīd šī ir trešā sliktākā METTAs bezuzvaru sērija Virslīgā (antirekords 20, 2014. gadā);
 • šī ir FK Metta otra garākā bezuzvaru sērija, ja skaita visus turnīrus (antirekords 21, 2014. gadā).

Kopā:

Pietiek ar negatīvo, šajā sezonā bija arī daudzi patīkami momenti.

Bild

Kad nākotnē atskatīsimies uz šo sezonu, noteikti spilgti atmiņā būs palicis Raimonds Krollis. 19 gadus vecais uzbrucējs šosezon iesita 11 vārtus Virslīgā.

Krollis:

 • bija dalīti piektais labākais vārtu guvējs visā līgā;
 • bija rezultatīvākais starp latviešiem;
 • ir labākais vienas Virslīgas sezonas vārtu guvējs METTAs vēsturē;
 • pēdējo piecu gadu laikā iesita visvairāk vārtus vienā Virslīgas sezonā starp spēlētājiem zem 20 gadu vecuma;
 • pēdējo desmit gadu laikā iesita trešo vislielāko vārtu skaitu vienā Virslīgas sezonā starp spēlētājiem, kuri sāka sezonu 18 gadu vecumā.

Septembrī uzbrucēju pēc dažādiem pavērsieniem izsauca uz Latvijas nacionālo futbola izlasi. Krollis debitēja jau savā pirmajā izsaukumā un devās sākumsastāvā pret Maltu. Viņš parādīja atzīstamu sniegumu un kļuva par desmito jaunāko spēlētāju izlases vēsturē!

Krollis METTAs akadēmijā ir jau kopš paša sākuma – 2007. gada. Viņš izgāja cauri visai FS Metta sistēmai un kļuva par pirmo zaļi-balto akadēmijas audzēkni Latvijas pieaugušo izlasē.

Krolli izsauca arī uz oktobra un novembra izlases spēlēm. Pret Andoru jaunais uzbrucējs nopelnīja un veiksmīgi iesita 11 metru soda sitienu. Krollis kļuva par otro jaunāko vārtu guvēju Latvijas izlases vēsturē! (vārti ŠEIT)

Visā kopumā FK Metta šosezon var lepoties ar vairumu akadēmijas futbolistiem, kuri spēra nākamo soli savā agrajā karjerā.

Astoņi METTAs akadēmijas audzēkņi debitēja pirmajā komandā – Lūkass Vapne, Bruno Melnis, Jegors Novikovs, Artjoms Puzirevskis, Renārs Guliaks, Gabriels Kirkils, Aleksejs Krjukovičs un Jānis Beks . Tikmēr vēl divi jaunieši pirmoreiz tika FK Metta pieteikumā – Alvis Sorokins un Kristofers Rēķis.

Kopā FK Metta sastāvā šosezon izgāja 16 akadēmijas audzēkņi. Neskaitot tikko minētos – Raimonds Krollis, Emīls Birka, Rihards Ozoliņš, Matīss Zēģele, Oskars Vientiess, Daniels Fedorovičs, Iļja Korotkovs un Normunds Uldriķis. FK Metta šosezon uzsvaru lika uz saviem akadēmijas audzēkņiem.

Pilnīgi visās 27. Virslīgas spēlēs laukumā izgāja Ozoliņš, bet tikai divas izlaida Saulītis un Birka.

Augustā veiktajā pētījumā (ŠEIT) noskaidrojām, ka FK Metta ir Eiropas augstāko līgu jaunākā komanda. Tieši augusta mēnesī FK Metta pret Riga FC laida laukumā jaunāko sākumsastāvu Virslīgā kopš 2011. gada. Spēlētāju vidējais vecums bija tikai 19,5.

Tāpat arī ir jāatskatās uz METTAs sezonas spilgtāko uzvaru pret FK Liepāja (spēles labākie momenti ŠEIT). 30. jūlijā FK Metta uzņēma liepājniekus Rīgas Daugavas stadionā un sagādāja pretiniecei sāpīgu zaudējumu.

Uldriķis 85. minūtē iesita savus karjeras otros vārtus un izrāva dramatisku uzvaru mettiešiem. Interesanti, ka arī savus pirmos vārtus Virslīgā Normunds guva spēles izskaņā, izraujot uzvaru (2019. gada maijā pret FK Ventspils).

Tā bija METTAs astotā uzvara pret FK Liepāja (vai Liepājas Metalurgs). Tādējādi FK Metta ir uzveikusi šī brīža Latvijas kausa turētāju četros dažādos stadionos:

 • Rīgas Hanzas vidusskolas laukumā (2016. gadā)
 • Rīga 49. vidusskolas laukumā (divreiz 2012. gadā)
 • Liepājas Daugavas stadionā (četrreiz no 2016. līdz 2018. gadam)
 • Rīgas Daugavas stadionā (šogad)

Par detalizētu komandas un individuālo spēlētāju statistiku varēs vairāk izlasīt nākamās nedēļas apskatā.

Šī sezona bija viena no grūtākajām manā trenera karjerā. Bija divi sagatavošanās posmi un ļoti forsēta sezona. Pirmais un, iespējams, arī otrais aplis tika aizvadīts diezgan jaudīgi gan uz laukuma, gan punktu ziņā. Protams, lieki piebilst, ka trešais aplis mums bija pagalam neveiksmīgs, kurā savācām tikai vienu punktu. Analizēsim un domāsim kāpēc. Paši sevi nolikām uz izkrišanas sliekšņa, kas nebija patīkami. Šī bija ļoti laba mācība, ar kuru mēs tomēr tikām galā, bet galvenais ieguvām reālu dzīves un futbola pieredzi. Paldies par atbalstu un izturību mūsu atbalstītajiem, faniem, ģimenēm un, protams, arī futbolistiem!Andris RihertsFK Metta galvenais treneris