Latvijas Universitātes 4.kursa students Edgars Vardanjans debitē Latvijas nacionālajā futbola izlasē

Miks Vilkaplāters
Ievietots 13.06.17.

Debiju Latvijas nacionālajā futbola izlasē piedzīvojis ilggadējais FK Metta/LU spēlētājs un Latvijas Universitātes students Edgars Vardanjans.

Latvijas nacionālās izlases Pasaules kausa kvalifikācijas spēlē pret Portugāles valstsvienību, 9. jūnijā pirmo spēli Latvijas izlases kreklā aizvadīja Edgars Vardanjans, kurš no 2009. līdz 2016. gadam pārstāvēja FK Metta/Latvijas Universitāte komandu. Edgars pret Eiropas čempioni laukumā devās 76. minūtē. 

Trīs dienas vēlāk Vardanjans devās laukumā arī valstsvienības draudzības spēlē pret Igaunijas nacionālo izlasi, dodoties laukumā spēles 57. minūtē, kopumā diezgan aktīvi aizvadot sev atvēlētās minūtes laukumā. Latvijas izlase diemžēl spēlē piedzīvoja zaudzējumu ar 1:2.

Jāpiebilst, ka Edgars ir Latvijas Universiātes 4.kursa students Biznesa, Ekonomikas un vadības fakulātē, apvienojot augstāko izglītību ar profesionāla futbolista karjeru.

Edgara gadījumu var atzīmēt, kā lielisku piemēru citiem sportistiem – duālā karjera palīdz sportista izaugsmei! Tādējādi iespējams iegūt akadēmisko grādu un paralēli mācībām turpināt profesionālo futbolista karjeru un arī iekļūt Latvijas nacionālajā izlasē, ko pierāda arī Edagara Vardanjana paveiktais. Šāda izvēle ir lielisks katalizators spēlētāja izaugsmē un attīstībā.

Sportistu nonākšana Latvijas nacionālajās izlasēs spilgti parāda Latvijas Universitātes sakārtoto sporta sistēmu un Sporta servisa centra (LU SSC) veiksmīgo un plānveidīgo darbu, kas maksimāli atbalsta talantīgos sportistus duālās karjeras posmā, radot vidi un darba apstākļus, kurā elites sportisti paralēli profesionālajai sportista karjerai var iegūt augstāko izglītību, abos virzienos saglabājot kvalitāti un sasniedzot augstus rezultātus.