FS Metta sistēmā tiks izveidota sieviešu komanda

Miks Vilkaplāters
Ievietots 31.10.17.

Gaidāmajā sezonā Latvijas sieviešu futbola 1.līgas čempionātā startēs FS Metta sieviešu komanda.

Jau 2018.gada futbola sezonā Futbola skola Metta sper soli uz priekšu sieviešu futbolā un tiks izveidota komanda, kura startēs Latvijas sieviešu futbola 1.līgas čempionātā.

FS Metta meiteņu futbola sistēma izveidojusies 2011.gadā, un šobrīd klubam ir spēcīga jauno futbolistu bāze – vairākas meitenes ir Latvijas jaunatnes meiteņu izlases dalībnieces. Tāpēc loģisks solis uz priekšu, pilnveidojot futbola piramīdu, ir sieviešu Meistarkomandas izveide.

Tomēr papildus jaunajām futbolistēm nepieciešams arī pieredzējis balsts, tāpēc jaunajā komandā aicinātas arī tās spēlētājas, kuras vēlas izmēģināt ko jaunu, pievienoties progresīvai videi un nodot savu pieredzi jaunajām futbolistēm. Meistarkomandas spēlētājām būs arī lieliska iespēja gūt starptautisku pieredzi spēlēs, turnīros un apmaiņas braucienos ārvalstīs.

Komandas mērķis ir nostiprināties čempionātā, kļūt par konkurētspējīgu un progresējošu komandu. FS Metta mērķis ir izveidot Elites futbola sistēmu meitenēm, kuras pamatā ir spēcīga futbola attīstības programma visos vecuma posmos, lai varētu sasniegt visaugstākos mērķus (iekļūt sieviešu futbola Virslīgā, izaudzināt spēlētājas, kas pārstāv Latvijas meiteņu un sieviešu futbola izlases, kā arī pārstāvēt Latviju Sieviešu čempionu līgā.)

Komandas treniņus vadīs personības, kas Latvijas sieviešu futbolā komentārus neprasa – Liene Vāciete, ilggadējā Latvijas sieviešu futbola izlases spēlētāja, viena no līderēm, šobrīd trenere, kā arī Romāns Kvačovs – Latvijas sieviešu nacionālās izlases trenera asistents un Latvijas WU-17 izlases galvenais treneris ar milzīgu pieredzi darbā ar jaunajām futbolistēm.

Nesen noslēdzot futbolistes karjeru, šobrīd plānoju nopietni pievērsties treneres karjerai. Uzskatu, ka FS Metta ir īstā vieta, kurā ir daudz iespēju augt un iet uz priekšu, tiekties pēc augstākajiem mērķiem. Tāpēc pirmais loģiskais solis, uz ko mums vajadzētu tiekties ir sieviešu meistarkomandas izveide. Tas ir pareizais attīstības ceļš, uz kuru iet mūsu meiteņu sistēmai, solis uz priekšu, lai būtu iespēja tiekties uz augstāko un jaunajām meitenēm ņemt piemēru arī no lielās komandas. Mums ir izveidojusies spēcīga meiteņu bāze, un man ir milzīga motivācija izaudzināt, attīstīt un ielikt spēcīgu pamatu ikvienā komandas spēlētājā. Dalība 1. līgā ir tikai viens mērķis, skaidrs, ka ilgtermiņā mums tie ir visaugstākie - FS Metta ir neatsverama pieredze veidojot spēcīgu futbola sistēmu, tāpēc mērķis ir radīt sakārtotu Elites futbola meiteņu programmu, lai meitenes varētu sasniegt visaugstākos mērķus un būt konkurētspējīgas visaugstākajā līmenī - iekļūt augstākajā līgā, uzvarēt tajā un izcīnīt vietu Sieviešu čempionu līgā.Liene VācieteFS Metta trenere