FS Metta sieviešu komandas bronzas sezona

Miks Vilkaplāters
Ievietots 22.10.19.

Aizvadītajā nedēļā noslēgusies Latvijas Sieviešu futbola sezona.

Ar Latvijas kausa fināla spēli noslēgusies Sieviešu futbola sezona, kurā notikumiem bagātas spēles aizvadījušas FS Metta futbolistes.

Mettietes savā debijas sezonā izcīnīja 3. vietu 6 komandu konkurencē, turnīra tabulā ierakstot 17 punktus 15 spēlēs. Tikpat bija arī FK Olaine futbolistēm, taču zaļi-baltās bija sekmīgākas savstarpējās spēlēs.

Čempionāta laikā iezīmējās divas līdervienības, kā arī četras savā savā starpā konkurējošas komandas par bronzas pozīciju.

Zaļi-baltās labi iesāka sezonu, bet sezonas vidū saskārās ar savainojumiem. Tie gan neliedza rādīt skaistu futbolu un atzīstamu sniegumu, saglabājot vietu turnīra tabulā.

Sezonas gaitā kā ierasts FS Metta komandai bija gados ļoti jauns sastāvs, vairākas spēles aizvadot ar sastāvu, kura vidējais vecums bija krietni zem 18 gadu robežas.

2019. gada SFL sezonā ar 10 vārtiem izcēlās Anastasija Fjodorova, 5 – Anastasija Vainere, divi gūtie vārti bija Nellei Treimanei un Lindai Kazlauskai, bet pa reizei izcēlās Laura Sondore, Katrīna Daņilova, Alīna Šilova un Līva Polka.

Šosezon mettietēm arī izdevās sasniegt Latvijas kausa izcīņas pusfinālu, kur sīvā cīņā ar 0:2 nācās piekāpties nākamajai kausa ieguvējai Rīgas FS.

Ceļā uz kausa pusfinālu mūsu futbolistes pārspēja Rēzeknes BJSS ar 5:1.

Šī sezona mums bija daudz un dažādu pārbaudījumu pilna gan laukumā, gan ārpus tā. Ja atskatās uz visu sezonu kopumā, tad iesākām diezgan pārliecinoši, bet sezonas gaitā mūs piemeklēja dažādas traumas, kas arī būtiski ietekmēja to, lai visas sezonas garumā parādītu stabilu sniegumu. Regulāri laukumā devāmies bez vecāko un pieredzējušāko spēlētāju palīdzības, kas vairumam jaunāko meiteņu noteikti bija milzīgs izaicinājums, citām vajadzēja uzņemties līdera lomu. Ja skatās uz vietu tabulā, 3. vieta debijas sezonā noteikti ir pozitīvs iznākums, bet ticu un zinu, ka varam vēl vairāk. Meitenēm šī sezona bija pilna ar daudz jaunā un nezināmā, priecājos, ka šī pieredze ir aiz muguras un nākamgad jau dosimies laukumā ar citu uztveri. Vairāk vai mazāk zināsim, kas mūs sagaida, kāds ir pretinieku līmenis, kā arī zinām, kas ir tie komponenti, kuros noteikti varam pielikt un uzlabot savu spēli. Vēlos pateikt paldies meitenēm par pašatdevi, izturību un profesionālo attieksmi visas sezonas garumā. Esam uz pareizā ceļa, iesāktais darbs jāturpina. Paldies visam klubam par atbalstu un ticību mūsu kopīgajam ceļam, kā arī ikvienam trenerim un darbiniekam, kas dalījās padomos, piedalījās spēļu organizēšanā un atbalstīja pēc iespējām. Noslēdzošais paldies visiem atbalstītājiem un ģimenēm, kas regulāri bija mums blakus gan mājas spēlēs, gan izbraukumā. Ļoti novērtējam silto atbalstu, tas motivē un dzen uz priekšu. Gaidīsim Jūs stadionos arī 2020. gada sezonā!Liene VācieteFS Metta sieviešu komandas galvenā trenere Pirmkārt, gribu apsveikt un pateikt paldies kluba vadībai, treneriem, komandai, līdzjutējiem par šo sezonu. Teikšu godīgi, sezona izvērtās smaga, ar saviem izaicinājumiem, kritumiem un kāpumiem. Bija gan traumas, gan neparedzētas situācijas. Bet kopējiem spēkiem esam to izturējušas un izcīnījušas medaļas savā debijas sezonā Sieviešu virslīgas čempionātā. Esam ieguvušas vērtīgu pieredzi, kuru varēsim lietderīgi izmantot jau nākošajā sezonā. Mums ir salīdzinoši jauna komanda. Ir savi mērķi un uzdevumi, kurus soli pa solim īstenojam.Alīna ŠilovaFS Metta komandas kapteine Sezona nebija viegla, taču ikvienu no mums var paslavēt. Neskatoties uz to, kā ir gājis, katra ir ielikusi savu daļu, lai mēs būtu trešajā vietā jau pirmajā Virslīgas sezonā! Protams, nebija tā, ka viss nāca no rokas, bet vismaz viens mērķis ir sasniegts. Man personīgi šis gads bija grūtāks nekā iepriekšējais. Ir diezgan grūti izcelties, jo esmu augumā mazāka un vecumā jaunāka, taču uzskatu, ka tas ir pluss, lai es progresētu, un tas mani neaptur komandai atdot no sevis 100%. Uzskatu, ka galvenais ir tas, ka visas ir apmierinātas ar savu sniegumu, un ar jauniem spēkiem gatavas ieguldīt daudz, lai jaunā sezonā aizritētu vēl labāk.Amēlija LipšāneFS Metta pussardze